Mazda 3 BL (2009-13) 18" Jant ve Spor Yayı Uygulaması (Traktörün Yeniden Doğuşu Vol.7)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bildiğiniz üzere mayıs ayı içerisinde 18" janta geçiş yapmıştım, jant değişiminden sonra araçta bir miktar yükselme olunca spor yay farz oldu. Jantları taktıktan kısa süre sonra yay siparişi verdik ama jantlar biraz geç geldi, araya bayram vs. de girince bugüne kadar montaj için bekledik. Hatta süreç uzayınca bir ara sıkılıp vazgeçtiğim de oldu, ama aracın görüntüsü beni tekrar motive etti. Dün Adem usta ile görüşerek bu sabah için randevu aldım ve 9'da işe başladık ve saat 11:30 gibi işlemleri bitirdik. Altı üstü yay diyoruz ama çok uğraştırıcı ve tehlikeli bir iş :) bence kendiniz değiştirmeye çalışmayın :)

Aracımızın stok hali;

stok.jpg

18" jant uygulaması sonrası;

20180428_183146.jpg

Bunlarda spor yay ve normal yaylı hali. Sağ taraftaki iki fotoğraf standart yaylar ile;

kolaj.jpeg

Bu işlemler esnasında Adem usta kırmızı boyam var kaliperleri boyayalım dedi :) (bir gün önce kırmızı boya alsam da kaliperleride aradan çıksa diye düşünmüştüm :) ama usta yoğun olur diye vazgeçmiştim :) )

20180721_094315.jpg

Bu da aracımızın son hali;
Not: Bu fotoğraftan sonra rot ayarı da yapıldı. Arka biraz daha indi aşağıya...

20180721_110830.jpg

- Yol tıkırtıları ve sesi azıcık arttı
- Yol tutuş haliyle arttı
- Görüntü haliyle muhteşem :)

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Güle güle kullanın.
Adamlar nasıl bir davlumbaz yapmışsa 18" jantla bile tam olarak dolmuyor. 15"lik jantla da leylek gibi görünüyor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Almanya'daki kuzene 18"e geçmeyi düşünüyorum dediğimde arabayı haşat ediyor dedi. Düşünün Almanya yollarında bile onlar böyle söylüyorsa Türkiye yollarında kim bilir nasıl olur. 18" olayını rafa kaldırıyorum sanırım, 16 ya da 17 bakarım herhalde.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Güle güle kullan abi bize nasip olmadı spor yaylar bari sen tadını çıkar :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Almanya'daki kuzene 18"e geçmeyi düşünüyorum dediğimde arabayı haşat ediyor dedi. Düşünün Almanya yollarında bile onlar böyle söylüyorsa Türkiye yollarında kim bilir nasıl olur. 18" olayını rafa kaldırıyorum sanırım, 16 ya da 17 bakarım herhalde.
17'ye geçersen de lastik fiyatları cebi haşat eder. En güzeli 16 jant... :)

Üst Alt