Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yüzlerce Kuş Besliyorum Ama Evde Değil !!

Konu, 'Diğer' kısmında domestos tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hayvanları çok sevmeme rağmen evde besleyemiyorum, bu yüzden kendimce sevgimi ifade etme adına, onlara yardımcı olmak adına bir yol buldum...

Bir poşet bulgur alıyorum ve camın önüne seriyorum, iki üç gün içinde kuşlar bu bulguru tüketiyorlar, bulgur bitince de gagaları ile cama vuruyorlar en çok hoşuma giden de bu oldu... Önceden cama vurmuyorlardı, tıkırtı olduğunda anlıyorum ki bulgur bitmiş, yeniliyorum... :)

Bir paket bulgur 2 lira, yaklaşık olarak 2 haftada bitiyor, 2 liraya yüzlerce kuşun rızkına vesile olmak insanın hoşuna gidiyor.

2. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Harika bir davranış Veli :) okur okumaz mutfağa gidip bir paket bulguru elime aldım almasına da bir an düşündüm - yav bizde ne güvercin ne kumru günde ortalama 150 karga bizim çatıdan karşıdaki Anadolu lisesinin çaıtısına uçup duruyor ha bir de martılar da artısı..
    Bir an aklıma Alfred Hitchcock geliverdi ardından kuşlar filmi geldi ne yalan söyleyeyim tırstım biraz sonra -sen yine kedileri beslemeye devam et dedim :)

3. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Abi çok güzel, Allahtan 2 hafta gidiyor.
    Annem besliyordu, fakat sıklıkla beni ziyarete geldiğinden düzenli olarak yem koyamıyordu. Alışan güvercinler annemi bulamayınca aç kalıp ölmüştü 1 tanesi, 1 tanesi de kediye yem olmuştu. Dikkatli, seçilmiş bir yere dökmek daha mantıklı gibi senin yaptığın gibi. :)

4. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Harika.....

5. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Kuşlar da oradayken fotosunu isteriz.

SM-T530 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    O hep aklımda hocam ama perde arkasından da baksam sanırım hissediyorlar ve kaçıyorlar, cama tıklatıyorlar ben yaklaşınca kaçıyorlar...

Ama bir şekilde denk getirip çekerim diye umut ediyorum...

7. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Benim de bahçede iki tane kedim var, benim değiller aslında daha yavrularken bahçeye bırakmış birileri. 2 haftada bir onlara kraker almak için eminönüne gidip, her defasında farklı aromalarda kraker alıyorum. Annem bazen sürekli kraker yiyorlar diyip onlara özel tavuk kemiği haşlıyor. Kapıdan ayrılmaz oldular iyice, karınları acıkınca kapı önüne gelip miyavlamaya başlıyorlar, karınları doyduktan sonra başlıyorlar ayaklarıma sürünmeye. Bazı komşular aaa bi de para verip mamamı aldınız diyorlar, ama farkında değiller ki onları da bizi yaratan yarattı...

hagakure bunu beğendi.
  8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Geçen belgeselde izledim... Yavru pitonu besleyip doğaya bırakmışlar ama geri gelmiş... Evin 6 yaşındaki çocuğu ile sarmaş dolaş... İstese bir hamlede çocuğu boğar ve mideye indirir...

Yani; bildiğimiz yılan bile kendine sahip çıkana vefalı davranıyor...

Ama ya insanlar ??

Tepetaklak !!

MutluTEKİR ve Murat bunu beğendi.
  9. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Bazı insanlar şeytana çok sadık malesef.

SM-T530 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. dr_azoom

dr_azoom Katılımcı

+10 puan güzel düşünce

11. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Çok güzel düşünce abi, tebrikler

Sayfayı Paylaş