Yol Kenarı Park Ücreti Hakkında

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bilmeyen yoktur herhalde, şehir içindeki yol kenarı park ücretleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bu ücret yasal değil diye mahkemeye başvurup haklı bulunanlar olmuş, yani emsal karar olmasına rağmen her belediye ücret almaya devam ediyor.

Yakın zamana kadar bende ücret ödüyordum ama çok ücra yerlere bile park edince fiş kesmeye başlamışlar. Son iki parktır ödemiyorum. İlerleyen zamanlarda borç olarak çıkar mı acaba?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Personel fiş kestiyse illa çıkar karşına. İliğimize kadar sömürecekler başka yolu yok. Yakında vatandaşlık aidatı da çıkarsa şaşırmayın.

Gideceğim yerlerde otopark sıkıntısı varsa aracı uygun yerde bırakıp toplu ulaşım kullanıyorum şahsen. Çünkü buradaki otopark fiyatları zivanadan çıktı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yaz saatini yüksek mahkemenin iptal ettiğini ve karara uyması gereken kişilerin de, yeni bir KHK ile hallederiz sorun değil dediğini de duydu bu kulaklar.

3 ü ödeyen 5 i de öder ne var bunda diyen bakan da gördük.

Otopark nedir ki?

:( :(

Fiş kesildiği sürece plakaya park ücreti işliyor. Plaka değişmediği sürece orada kalıyor değişse de plakanın yeni sahibine geçiyor bu ücret.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bi kaç kaare park ettim ödeme yapmadım ve park ederkende söyledim çıkarken ödeme yapmayacagım diye

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Bu park ve araç çekme olaylarına artık kafa yormuyorum. İzmir’de de Trafik Vakfi adında işin cılkını çıkarıp olayı suistimal eden ve buna göz yuman personelinden, avukatından sonra konuşacak bir şey kalmıyor. Herkes yolunu br şekilde buluyor, olan sana oluyor. Geçen sene benim guzuyu çekmişlerdi, görevli memurla bir birbirimize girmediğimiz kalmıştı. Buraya yazsam o gün yaşadıklarımı ve şuan ortadaki dönen dolapları foruma zarar gelir. Ha diyeceksiniz çoğunu zaten herkes biliyor ama işte kelama dökünce suçlu oluyorsun adaletini yediğim ülkesinde.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Personel fiş kestiyse illa çıkar karşına. İliğimize kadar sömürecekler başka yolu yok. Yakında vatandaşlık aidatı da çıkarsa şaşırmayın.

Gideceğim yerlerde otopark sıkıntısı varsa aracı uygun yerde bırakıp toplu ulaşım kullanıyorum şahsen. Çünkü buradaki otopark fiyatları zivanadan çıktı.
Şirin Baba'nın plakayı 06'dan 14 yapmıştım ama 14 plaka ile nerdeyse Bolu'da hiç kullanmadım. Geçen sene kısa bir süre Bolu'ya gittim ve şehir içine park ettim, 65 lira ücret çıktı geçmişe dönük. Mevcut plakamı daha önce başka biri kullanmış olsa gerek. O tarihte pkaka bende olalı 7-8 ay olmuştu ama hala borç görünmesi garibime gitti, takip eden bir sistemleri olmadıklarını ne koparabilirlerse karlarına diye düşünmüştüm

...Fiş kesildiği sürece plakaya park ücreti işliyor. Plaka değişmediği sürece orada kalıyor değişse de plakanın yeni sahibine geçiyor bu ücret.

Aynen abi şuan bende böyle bir durum var

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Başkasının park ücretini ödemişsin ve hoş olmamış. Senin de park ücretini başkasının ödemesini istemiyorsan borcumuza sadık kalalım.

Sorma ver parası Olsa bile, başkalarının hakkına üç beş lira için girmeye değmez. ;)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
İstanbul da ücretsiz sokak kalmadı gibi bir şey ..
Tabi bu sadece İstanbul ile sınırlı değil , ara ara Adapazarı na gitiiğimde çarşıya çıkacak olursam yol kenarları ücretli, çok değil 5 TL gibi katlı otopark yapmışlar o da 2 yada 3 lira gibiydi.
İstanbul da farklı noktalara farklı uygulamalar var, misal M&S yakınına park edersen saati 5 tl den başlıyor ee tabi senin işinde 2-3 saat sürerse 15 TL garanti..
Yani sözün özü şu veya bu şekilde kazıklanmayı kanıksadık, ha desen ki şikayet edilmez mi edilir edilmesine de tabi ki medeni ülkelerde...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Kimi kime şikayet edeceksin ki abi? İt iti ısırmaz diye bir laf var ya, aynen öyle halimiz. Akbabalar gibi leşin bir parçasından götür, yeter ki önünden ye. Ha benim payıma dokunursan o zaman taşlar değişir. İnanın halk için iyi bir şey yapılıyorsa bu ülkede mutlaka ve mutlaka bundan asıl faydalanan başkasıdır, halk da kırıntılarından üç beş faydalanır ve halk için yapılmışçaaına izlenim verilir.
Öldüklerinde evde son ses açıp Ankara havası oynayacağım o kadar çok kişi var ki... Bayramım olacak bayramım... ;)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Başkasının park ücretini ödemişsin ve hoş olmamış. Senin de park ücretini başkasının ödemesini istemiyorsan borcumuza sadık kalalım.

Sorma ver parası Olsa bile, başkalarının hakkına üç beş lira için girmeye değmez. ;)
Geçmişe dönük çıkan ücreti ödemedim abi, sadece o günlük olan ücreti ödedim. Yani benim borcumu bir başkasının ödemesi hakka girmek olur ama belediyelerde abartıyorlar şehirin dışında kalan yerlere bile fiş keser olmuşlar

Üst Alt