Yılların Eskitemediği Tasarım

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Aston Martin, bu hafta Goodwood Hız Festivali’nde görücüye çıkaracağı DB9 GT’yi resmi olarak tanıttı.

Lüks ve hızı bir araya getiren model, siyah renkli tampon ekleri ve difüzör, elden geçirilmiş far ve stop grubu gibi yeniliklere sahip. Yeni 10 kollu 20 inçlik alaşım jantları da unutmamak gerek. Siyah renkli fren kaliperlerinin üzerine kazınan GT logosu ve alüminyum yakıt deposu kapağı DB9 GT’yi standart DB9’dan ayıran diğer detaylar arasında. Kabindeki 2+2 şeklinde oturma konfigürasyonu sunan koltuklar ve konsol trimleri 2 yeni renk seçeneğine kavuşmuş. Direksiyon simidi ise alcantara kaplı.

Şimdi bu çok da gerekli olmayan detayları bırakıp kaputun altına gelelim. İngiliz üreticinin “şimdiye kadar sınırları en çok zorlayan DB modeli” olarak tanımladığı GT, geliştirilmiş bir 6.0 litrelik V12 ile geliyor. Bu motor 6750 devirde 547 PS (402 kW) maksimum güç ve 5500 devirde 620 Nm (458 lb-ft) maksimum tork üretebiliyor. Araç gücünü arkada konumlandırılan 6 ileri Touchtronic II şanzımana ileterek 0-100 km/h (0-62 mph) hızlanmasını 4.5 saniyede tamamlıyor. Maksimum hızı ise 294 km/h (183 mph).

4 tarafta bağımsız çift salıncaklı süspansiyon ve 3 kademeli adaptif sönümleme sistemi (ADS) gibi diğer teknik özellikleriyle DB9 GT, İngiltere’de 140,000 £, Almanyada 187,000 € ve Amerikada 199,950 $’lık fiyat etiketleri ile satışa sunuldu.

BXzT0u.jpg

Vb1IxN.jpg

2yYxM8.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mermi gibi duruyor... :)

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

madmax59

Katılımcı
Tasarımcılara örnek olsun bu model, istenince yapılıyor

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
amiyane tabirle ilik gibi.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bu aracın çarpışma testlerini piyasaya çıkmadan önce yerinde ve bizzat takip etmiş bir kişi var bizim forumda.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Bu aracın çarpışma testlerini piyasaya çıkmadan önce yerinde ve bizzat takip etmiş bir kişi var bizim forumda.

Ben herhangi bir aracın çarpışma testini görmeyi çok isterim, sen direk böyle bir aracı yerinde görmüşsün abi. Hatta bana canlı robotluk teklif etseler kabul edebilirdim, nasılsa 64km/s ile çarpıyoruz deyip :p

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben herhangi bir aracın çarpışma testini görmeyi çok isterim, sen direk böyle bir aracı yerinde görmüşsün abi. Hatta bana canlı robotluk teklif etseler kabul edebilirdim, nasılsa 64km/s ile çarpıyoruz deyip

Yukarıda Mustafa abiye sorduğum soruda bu duyguları taşıyordum aslında

Üst Alt