Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Tip Ehliyet Hakkında Bilgilendirme

Konu, 'Teknik ve Modifiye Genel Bilgiler' kısmında MutluTEKİR tarafından paylaşıldı.

1. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Yeni tip ehliyet için pazartesi işlemleri tamamlayabildim.
    Öncelikle 15 tl lik vergiler için hiç internetten uğraşmayın. İnternetten yatırırsanız eğer onay işlemleri için vs bankaya uğramanız gerekiyor zaten, dekont çıktısını onaysız kabul etmiyorlar. Kesinlikle Halkbank'a gidin.

13 tl sürücü belgesi değerli kağıt bedeli, 2 tl ise Türk Polis Teşkilatını Geliştirme Vakfına harç olarak yatırılıyor. Türk Polis Teşkilatı ile anlaşmalı olan tek banka ise Halkbank.

Gözlüğü olanlardan aile hekimlerinin devlet hastanesine göz doktoruna havale etmesi bekleniyor. Ama daha bunu yapan aile hekimi yok. Karabük Emniyetindeki polis memuru sağolsun (ismi bende saklı kalsın) çok yardımcı olmaya çalıştı. Yazın yurtdışına gideceğim için yeni ehliyete geçmek istediğimi söylemiştim. Safranbolu emniyeti sağlık raporunu kabul etmemişti. Halbuki aile hekimi de göz muayenesinde çok zorlamıştı ve gözlüğümü de 4 ay evvel değiştirmiştim. Karabük Emniyet sağolsun yardımcı oldu, bir tek 2 tl lik harcı yanlış yatırdığım için 2 tl için Karabük Halkbank'a gidip 2 tl yi yatırmak için 30 dakika sıra beklemem gerekti vs. derken işlemlerim halloldu. 2011 yılında ehliyet alırken parmak izlerim alınmıştı zaten. Sadece baş parmağımın izini alıp teyit ettiler.

Ehlietimin gelmesini bekliyorum sonuç olarak. :) Yurtdışına uzun süreli çıkma gibi bir durumunuz yoksa hiç uğraşmayın 5 sene bekleyin.

grafff, hakan_emre, hagakure ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Toplam maliyet?

3. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Yazılı abi 15 tl vergiler işte. Tabi aile hekimine, bankaya gidip gelirkenki yakıtı ve park ücretini de hesaba katarsan artıyor haliyle. :D

domestos bunu beğendi.
  4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    O kadarcık mı,gözlerime inanamadığım için sorayım bir daha dedim,illaki vardır bir şey daha :D Hayırlı olsun

5. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    valla devlet hastanesine sevk edilenlerden 50-100 tl isteniyor diye internet haberleri gördüm ama ne kadar doğru bilemiyorum. Aile hekimimin sağlıık raporunu böyle olmaması lazım demesine rağmen kabul eden o polis beyden Allah razı olsun. :)

domestos ve ezmocesteri bunu beğendi.
  6. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Haftaya bende değiştirmeyi düşünüyorum...

ezmocesteri bunu beğendi.
  7. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Bugün benim yöneticim başvurdu.
    Gözlük olduğundan aile hekimi hastaneye gitmen lazım demiş.
    15 TL harç vs, 40 TL muayne, 16 kan grubu, 20 TL de biometrik fotoğrafa para vermiş.

8. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Benim ehliyetimde kan grubum yazıyor, tekrar tahlil yaptırmama gerek var mı?

9. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Gerek yok abi

Murat bunu beğendi.
  10. Kruvazör

Kruvazör Katılımcı

Araç Markası:
    2010 Mazda3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Yeni ehliyetiniz şimdiden hayırlı olsun.

MutluTEKİR bunu beğendi.
  11. metan

metan Sessiz

Araç Markası:
    2006 - Mazda3
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    bende geçen hafta hallettim bekleyenlerdenim :)

gözlük kullanmıyorum veya gözümde bir problem yok. aile hekimine gittiğimde göz hariç muayene yapıp göz için hastaneye yönlendirdi (rapor deme muayene de yoksa para isterler dedi). aile hekiminden alınan rapor yetiyormuş demem üzerine aralık ayında yönetmelik çıktı göz işlemi yapamıyoruz biz, veren arkadaşlar var duydum ama yönetmeliğe aykırı dedi.

hastaneye gittim muayeneyi yaptı imzalayacak zaman sen yanlış sıra almışın ücreti var bunun dediler ve 50 TL dile geldi. hiç uğraşma modumda olmadığımdan verdim.

MutluTEKİR bunu beğendi.
  12. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Ben beklicem, iyice bi otursun su işler ondan sonra alırım.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Kırmızı Ruhum

Kırmızı Ruhum Yeni makinem

Araç Markası:
    Mazda 3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı- Sedan
    herkese günaydın hayırlı cumalar.Yenilemeyi beklerken benim ehliyete polis el koydu.1992 yılında almıştım ama tüm bilgiler silindi ve param parça oldu bu vesile ile başvuruyu yaptım randevu aldım biyo fotoğraf 4 adet 4 adet de vesikalık 15 tl - aile hekiminin sevki ile sadece göze devlet hastanesinden sağlam raporu 50 tl-polis teş vakfına 2 tl -13 tl diğer basım bedeli vs.. Ama bu işin en çıldırtıcı yanı 2 tl yi halk bankasına 13 tl yi vergi dairesine yatırtmaları isyanları bastım tabi iki yerde zaman ve sıra beklemek.neyse ayın 17 de randevum var..

14. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Lafa gelince vatandaşın ayağına hizmet götürüyoruz diye sallarlar... Yatacak paraları; ehliyet teslim alınırken alsalar dünya tersine döner zaten...

Benim ehliyetim de tanınmayacak halde; 1 Nisan 1992 yılında almıştım... Ehliyeti almadan önce zırt pırt çevirme olurdu... 24 yılda çevirmeye takıldığım ya 4 ya 5 tir... 6 değil... Bu yüzden nostaljik ehliyetimi anlatılan eziyetlere değişemem... :)

15. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Aciliyeti yoksa ben de bekleyenlerdenim, 10 yılda sadece 1 kez çevirme oldu o da oldukça geç saatte eve dönüşümüzde çevirme yapılan güzergahta olduğumuz için..

16. Kırmızı Ruhum

Kırmızı Ruhum Yeni makinem

Araç Markası:
    Mazda 3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı- Sedan
    Bizimki artık mecburiyetten oldu..

17. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    benim ehliyet hala gelmedi, geçen pzt yapmıştım işlemleri.

18. emekli

emekli Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 626 AT 2000
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    hocam en geç 15 gün içinde gelecek

MutluTEKİR bunu beğendi.
  19. metan

metan Sessiz

Araç Markası:
    2006 - Mazda3
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    geldiğinde bilgi verirsin böylece kaç günde geliyor öğrenmiş oluruz, benim de geçen hafta perşembeydi heralde

MutluTEKİR bunu beğendi.
  20. Kruvazör

Kruvazör Katılımcı

Araç Markası:
    2010 Mazda3 İmpressive
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sedan
    Bende bekleyeyim. Bir ara gene emniyete giden olursa benim e sınıfı bunu b yapmak istiyorum nasıl olacak sorabilir misiniz?

Sayfayı Paylaş