Yeni Start - Stop Aküleri Brisa Garantisiyle Türkiye'de

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Brisa, Start - Stop teknolojisi ile üretilen yeni nesil araçlara uyumlu yeni Energizer Start-Stop akülerini Türkiye'de satışa sundu.

Start-Stop teknolojisiyle üretilen araçlar için geliştirilen Energizer EFB ve AGM Start-Stop aküleri, Türkiye ’de ilk kez Brisa garantisiyle satışa sunuldu. Start-Stop teknolojisi sayesinde %6 ila 12’ye varan oranda yakıt tasarrufu sağlayan Energizer Start - Stop aküleri, ayrıca CO2 emisyonunu da aynı oranda azaltıyor.
Avrupa Birliği tarafından uyarlanan Çevre Regülasyonları doğrultusunda, 2015 yılı itibarıyla trafiğe çıkan veya çıkacak olan araçlarda karbondioksit salımının 130 gr/km. sınırının altına çekilmesi öngörülüyor. Bu değerin 2018 yılından itibaren de 90 gr./km. olması hedefleniyor. Otomobil üreticilerinin sağlamak zorunda oldukları bu CO2 emisyon şartlarına uyumu sağlayan Energizer Start-Stop aküleri, sürdürülebilir bir geleceğe de katkıda bulunuyor.

Standart aküler, Start-Stop teknolojiyle üretilen araçlara uygun değil

Geleneksel standart aküler Start – Stop teknolojisiyle üretilen araçların yüksek, değişken ve sık tüketimlerine cevap vermekte zorlanırken; Start-Stop veya hibrid teknolojisiyle donatılmış ve ayrıca elektrikli araçlara hitap eden yenilikçi aküler konusunda dünya lideri Johnson Controls tarafından üretilen tüm ENERGIZER Start-Stop aküler, yüksek marş basma gücü ve güvenilir performans sağlayan PowerFrame® teknolojisine sahip bulunuyor.

Start-Stop teknolojisiyle üretilen araçlara uygun olarak tasarlanan Energizer

Start-Stop aküleri, motorun kapalı olduğu durumlarda aracın elektrik enerjisi tüketen birimlerini güvenli olarak elektrik enerjisiyle besliyor ve saliselerle ölçülebilecek zaman dilimleri içerisinde motoru yeniden çalıştırıyor.

Bunun yanı sıra geleneksel akülere oranla şarj/deşarj periyot dayanıklılığı da iki kat daha fazla olup, verimliliğini koruyarak çok daha fazla şarj/deşarj sağlıyor. Ayrıca Start-Stop fonksiyonunun haricinde fren enerjisi geri kazanımı ve akaryakıt tasarrufu sağlayan diğer teknolojilerin kullanıldığı araçlar için de güvenlik ve konfor sunuyor.

Start-Stop teknolojisiyle üretilen araçlarda bulunan fren enerjisi geri kazanım teknolojisinde, aracın hareket enerjisinin bir kısmı elektrik enerjisine dönüştürülmekte ve bu enerji de doğrudan aküye aktarılıyor. Dolayısıyla bu araçlarda kullanılacak akünün de hızlı bir şekilde yeniden şarj edilebilmesi ve Start-Stop teknolojisine sahip araçtaki beklentilerin karşılanmasına önemli ölçüde yardımcı oluyor.

Start – Stop teknolojisine uygun aküler kullanmak aracınıza ne fayda sağlar?

• Özellikle şehir içi trafiğinde sıkça rastlanan dur-kalk manevralar, Start-Stop akülere önemli ölçüde yük bindirmektedir. Start-Stop aküleri, çok sayıdaki marş nedeniyle oluşan çevrimsel gereksinmeleri karşılamak için tasarlanmış akülerdir.
• Start-Stop teknolojisi ile üretilen bir aracın enerji ihtiyacı, ancak Start-Stop aküleriyle karşılanabilir. Start-Stop aküler, kapasite kaybı yaşamadan geleneksel akülere göre 2 ile 4 kat arasında daha fazla marş basma gücüne sahip olarak üretilmişlerdir.

• Start-Stop aküleri, çok sayıda marş basma işleminin getirdiği, yoğun sayıda şarj – deşarj yüklenmelerine cevap verebilecek kapasiteye ve hızlı şarj olma kabiliyetine sahiptirler.
• ENERGIZER AGM Start-Stop akülerin en önemli özelliklerinden biri, aracın fren sisteminden elde edilen enerjinin de sisteme aktarılması ile kısa sürede enerji depolamaya elverişli olmalarıdır.
• Start-Stop aküler BMS (akü yönetim sistemi) ve IBS üzerinden aracın elektronik sistemine bağlıdır.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Normal akü 180-200 ₺ start stop aküleri ise 400-500 ₺ ve 2-3 yılda biten akü var...

Fayda maliyet oranı bence düşük. Hatta oturup hesaplasan negatif bile çıkabilir...


Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
 
Üst Alt