Yeni Skoda Fabia Rekabete Hazır!

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#1
Küçük sınıftaki yoğun rekabette geride kalan Fabia, yeni nesliyle artık çok daha iddialı...

Yeni nesil Skoda Fabia için geri sayım başlarken, dünya tanıtımının yapılacağı Paris Motor Show öncesinde aracın ilk fotoğrafları paylaşıldı. Yeni Fabia, yerini alacağı modelden daha geniş ve daha alçak tasarlanırken, iç mekanda da kişiselleştirme seçenekleri yer alacak şekilde çok yönlü bir iç mekan sunacak.

VW Polo’ya ait olan PQ26 platformu üstünde yükselen yeni model, VW Grubu’nun son nesil motor ve şanzımanlarının yanısıra güvenlik ve multimedya sistemlerine de sahip olacak

Minik Skoda Citigo’da da kullanılan 3 silindirli 1.0 lt’lik 60 HP baz motorla başlayan ürün gamının tamamı Euro 6 motorlardan oluşacak. 1.2 lt’lik TSI motorlar 90 ve 110 HP’lik iki versiyona sahip ve dört silindirli motorlarda DSG şanzıman da alınabilecek.

Dizel cephesinde yepyeni 1.4 litrelik 3 silindirli TDI dizel motorun 75 HP ve 105 HP’lik iki farklı güç üreten versiyonu bulunuyor.

Fabia’nın giriş seviyesi 1.0 lt’lik modelinin ağırlığı 980 kg’ye kadar indirilmiş durumda. Bu da 65 kg’lik bir yük azalması anlamına geliyor. Üçüncü nesil Fabia’da bir vRS modeli de görebiliriz.
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#3
Klasik çizgisinden dışarı hiç çıkamamış, bir de rekabete hazırmış.
 
Konum
İstanbul/Ümraniye
Araç Markası
Peugeot 106 - 1994
Araç Renk ve Tip
Beyaz - 3 kapı
#9
Yeni arabaların hemen hemen hepsinde çamurluklarının uçlarını düz yapıyorlar hiç hoşuma gitmiyor. Mazda da aynısı yapıyor. Kalıba sokar gibi ne o öle
 
Üst Alt