Yeni Mondeo'nun Ön Lansmanı Yapıldı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Yenilenen tasarımı ile sınıfında liderlik koltuğu için yarışacak olan Yeni Mondeo’nun ön lansmanı yapıldı. Yeni Mondeo Türkiye’de 4 kapı sedan, 5 kapı hatchback ve Station olmak üzere 3 gövde tipiyle satılacak.

EuroNcap’ten 5 yıldız alan Yeni Mondeo, Amerika’da yapılan IIHS çarpışma testlerinde de iyi sonuçlar elde ederek TSP (Top Safety Pick) derecesine ulaşmayı başardı.

Aracın ön köşesinden ve genişliğinin yaklaşık 1/4 ü kadar bir yüzeye uygulanan “small overlap” testinde “kabul edilebilir” sonucu çıkarken diğer testlerden en yüksek derece olan “iyi” notu çıktı. Bu çok kırıcı testlerden başarıyla geçen araç barındırdığı bir dizi teknolojik yenilikle sınıfında rekabeti kızıştıracak.

Yeni Mondeo’nun Ford Dinamik LED teknolojisi ön farların kendisini farklı hava ve yol şartlarına göre adapte etmesini sağlıyor.

Dönüşlerde direksiyonun açısına göre konumunu kendisi ayarlayabilen farlar istendiği takdirde manuel olarak ta ayarlanabiliyor. Aracın hızına göre görüş mesafesini otomatik olarak ayarlayan farlar sekiz farklı aydınlatma moduna sahip.

Daha önce 2009 yılında Mercedes’in tanıttığı ve Ford tarafından ilk kez 2011 yılında Explorer’a uygulanan Hava Yastıklı Emniyet kemerleri, Yeni Mondeo’da arka koltuklara uygulanarak maksimum aile güvenliği amaçlanmış.

Standart güvenlik önlemlerini geliştiren araç, şeritten çıkılması durumunda uyarı veren Şerit Takip Asistanı’nın yanı sıra “Şeritte Kalma Yardımcısı” özelliğine sahip. Bu teknoloji direksiyon titredikten sonra eğer tepki gelmiyorsa veya geç geliyorsa aracı şeride yönlendirmeye yardımcı oluyor. Eğer arabanın hızı 65km’den düşükse otomatik olarak devreden çıkan Şeritte Kalma Yardımcısı manuel olarak kapatılabiliyor.

Otomatik Park Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi gibi teknolojiler tamamen yeni olmasa da Yeni Mondeo’da geliştirilerek kullanılmış. Yine iç kısımda geliştirilen Ford SYNC 2, eller serbest ve dokunmatik ekran tecrübelerini birarada sunuyor.

SYNC2 bluetooth bağlantısı yardımıyla cihazınızla senkronize edildikten sonra, tüm cihazlar hem sesle hem de 8” dokunmatik ekran vasıtası ile kontrol edilebiliyor.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mondeo tasarım teknoloji ve güvenlik konusunda çok sağlam ilerliyor, ben beğeniyorum. Passat alacağıma Mondeo alırım mesela. Fiyat önemli unsur tabi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim için, Mazda 1, Ford 2, önceden zaten ikisi birdi... ;D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Mazda da ekranı şöyle yapsaydı ya götürdüler konsola diktiler :)
Passat yerine mondeo örneğine katılıyorum. Tasarımı bir Mazda 6 olmasada güzel.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Focus 2 abimde var problemsiz biniyor 4 yıldır , Focus 3 ben kullandım kaliteli malzeme kullanımı haricinde memnundum gayet.

limpony

Katılımcı
Mazda dan sonra traktör gibi geldi.. Sert sürekli sorun çıkartan kullanımı zevk vermeyen bir arac.. Focus 1...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mazda dan sonra traktör gibi geldi.. Sert sürekli sorun çıkartan kullanımı zevk vermeyen bir arac.. Focus 1...
Focus 1 bilmiyorum ama apartmanda bir tane fiesta tdci var tam traktör valla ısınsa da traktör, ortak yönüm var ama o kadar değil bendeki bir Mazda eli değmiş belli

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
ecobost motorlarda güzel verilere sahip ama onlara lpg takılmıyor diye hatırlıyorum. Yakıt pahalı olmasa dizeli kim ne yapsın zaten. Alırsın 2500 turbo benzinli modellerden düzde de rampada da kafan rahat olur.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Bu arabayı 2012'de tanıtmadılar mı yahu? Hatta ilk gördüğüm fotolar çok agresifti, çok daha fazla beğenmiştim. Neden bu kadar geç geliyor anlamıyorum. Arka tasarımla ön arasında da dağlar var, sanki lansman fotoları arka taraf için değişikti. Stop grubunu hiç beğenmedim açıkcası.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Mazda dan sonra 2 yıl focus kullandım. Tövbe liyim reno bir bu 2 almam aldirmam :)
Ben hiç ford kullanmadım, şu an yeğenimde var bir tane focus, çok da memnun değil, mazdaya geçiş için ekonominin azcık düzelmesini bekliyor. :)

Üst Alt