Yeni Mazda MX-5 Tanıtıldı

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Hareketin ruhu felsefesiyle yola çıkan Japon marka Mazda'nın en dikkat çekici modeli MX-5, uzun süredir merak edilen yeni yüzüyle perdeyi açtı.

Paris Otomobil Fuarı'ndan önce özel bir tanıtım ile görücüye çıkan roadsterda, markanın yeni tasarım yüzü detayları dikkat çekiyor. İlk olarak caddelere adım attığı günün ardından geçen 25 yılda ruhundan çok şey kaybetmeyen MX-5, SKYACTIV teknolojileri ve KODO tasarım felsefesiyle şekillenen MX-5'te, çekici bir yüz sunuluyor.

timthumb.php

DAHA ÇEVRECİ VE EKONOMİK SÜRÜŞ

Hafif, arkadan itişli ve üstü açık olarak tanımlanabilen MX-5, 4'üncü jenerasyonunda da yine bu genetiklerini korurken, daha çevreci ve daha ekonomik bir sürüş sunacak. 3'üncü jenerasyona göre 100 kg'lik bir rejime giren ve bunu tüketim verilerine yansıtmayı amaçlayan roadsterda, SKYACTIV benzinli motorlar görev yapacak. Fren geri dönüşümü ve geliştirilmiş güvenlik ekipmanları da MX-5'in yeniliklerinden. 3.9 metre uzunluk, 2.3 metreli dingil mesafesi ve 6 ileri manuel şanzıman ve muhtemel 2.0 litrelik motorla yola devam edecek olan MX-5'te, 1.5 litrelik bir motorun sunulma ihtimali bile yüzlerde hafif bir tebessüme yol açıyor.

BwpvW0UIMAEM19s.jpg:large

2016 YILINDA YOLLARDA OLACAK

Modelin 25. yıldönümünü kutlamak amacıyla tanıtılan otomobilin üretimine önümüzdeki yıl başlanacak. 2016 model yılı otomobiller ile birlikte yollara çıkacak olan yeni MX-5, Mazda’nın KODO - Hareketin Ruhu tasarım felsefesine ve SKYACTIV teknolojisine sahip.

Selefleri gibi arkadan itişli bir mimariye sahip olan yeni MX-5, bir önceki jenerasyona göre 105 mm daha kısa, 20 mm daha alçak ve 10 mm daha geniş bir gövdeye sahip. Otomobile yaptırılan yoğun diyet ise kuru ağırlıkta kaybedilen 100 kg olarak geri dönmüş.

Dördüncü jenerasyon MX-5’in kaputunun altında ise Japon üreticinin yeni 1.5-litre ve 2-litre hacmindeki SKYACTIV motorları yer alıyor. Mazda mühendisleri tarafından geliştirilen yeni SKYACTIV-MT 6-ileri manuel şanzıman ile eşlenen bu motorların ürettiği güçlerin sırasıyla 140 bg ve 200 bg civarında olacağı tahmin ediliyor. Mazda, motorların şasi üzerindeki konumunu da biraz daha geriye çekerek yeni MX-5’in 50:50’lik mükemmel ağırlık dağılımına ve daha alçak ağırlık merkezine sahip olmasını sağlamış. Bu değişikliklerin ise sürüş dinamiklerini iyileştirdiği söyleniyor.

2016 Mazda MX-5’in geriye kalan detayları otomobilin üretimine daha yakın bir zamanda açıklanacak.

Bwpvxx-IUAA1DfC.jpg:large

BwpqjIsIUAAzVy9.jpg:large

BwpvnCLCIAALcz5.jpg:large

BwppO16CYAANJUY.jpg:large

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yeni Mazda MX-5 haberinin toparlanmış halidir. Konunun dağılmaması için ilk mesaj bu olmak kaydı ile diğer konuyla birleştirilebilir...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Şimdi resimlerden çok kötü görünmedi gözüme ama hala alışamadım :)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Şimdi bana da daha ii geldi. tam önden görüntüsünde farlara bakınca istem dışı benim de gösterim kısılıyor:) sanki minik sinirlenmiş gibi:)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Ben yine de sevemedim..Daha sportif olmalıydı bence..ön kısım hiç olmamış..

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Görüntü fena değil.

st4lk3r

Katılımcı
Markaların kolaya kaçmasını eleştirim ama keşke Mazda'da kolaya kaçsa ve Mazda 3'ün tasarımını mx-5'e uyarlasaydı :)

Gerçi bu aracın önemli kullanıcı kitlesi bayan. Fazla agresif olsun istememişte olabilirler :)

Bu arada photoshoplarda gelemye başladı :D Kullanıcıların hayal gücü
mx5coupe-5408459fd1de3.png

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
BMW'nin Z serisindeki araçlarını anımsatıyor

-Mobil uygulamadan gönderildi-

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Lansman sırasında normalden büyük jantlar koyulur genelde ama Mazda neden 17 koymuş anlamadım. Güncel model bile 18 jantla satılıyor. Gerçekten küçük kalıyor 17'ler. Hafifletme sebebiyse bilemem tabi, 10-20 de ağır olsun arkadaş :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konuyu hortlatarak çatısı sağlam olanının fotoğraflarını da koyalım. :) Metal tavan olunca daha güvenli olmuş hissi veriyor ancak, bez tavan gibi tamamen açılmıyor. :( Araba için söylenecek hiç bir şey bulamıyorum. İnsanın ağzı açık kalıyor sadece... :)

Arabanın daha doğrusu oyuncağın heyecanı ile video çekmeyi unuttuk ama sanal alemde bu tarz videolardan çok var. :)

Bir kaç kare fotoğraf aldım ama;

IMG_8857.JPG

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG

8.JPG 7.JPG 6.JPG 5.JPG

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Konuyu hortlatarak çatısı sağlam olanının fotoğraflarını da koyalım. :) Metal tavan olunca daha güvenli olmuş hissi veriyor ancak, bez tavan gibi tamamen açılmıyor. :( Araba için söylenecek hiç bir şey bulamıyorum. İnsanın ağzı açık kalıyor sadece... :)

Arabanın daha doğrusu oyuncağın heyecanı ile video çekmeyi unuttuk ama sanal alemde bu tarz videolardan çok var. :)

Bir kaç kare fotoğraf aldım ama;

Ekli dosyayı görüntüle 22835

Ekli dosyayı görüntüle 22827 Ekli dosyayı görüntüle 22828 Ekli dosyayı görüntüle 22829 Ekli dosyayı görüntüle 22830

Ekli dosyayı görüntüle 22831 Ekli dosyayı görüntüle 22832 Ekli dosyayı görüntüle 22833 Ekli dosyayı görüntüle 22834

Eline sağlık Veli abi. Yalnız, anteni efsane :D

Üst Alt