Yeni Mazda CX-5’in Üretimi Japonya’da Başlıyor

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
20161129a.jpg

Mazda, firmanın Hiroşima’daki merkezinin yakınlarında yer alan 2 numaralı Ujina Fabrikasında yeni Mazda CX-5’in üretimine dün başladı. Kompakt SUV modeli yakın zamanda gerçekleştirilen 2016 Los Angeles Auto Show’da görücüye çıktı. Model, Şubat ayında Japonya’da ve ardından dünyanın dört bir yanında satışa sunulacak.

Mazda, yeni CX-5 ile araç içinde sadece sürücü için değil, herkes için yeni bir sürüş keyfi boyutunu hedefliyor. Bu nedenle, sürücü beklentilerine cevap veren bir tepkiselliğin yanı sıra Mazda aynı zamanda sessiz ve incelikle işlenen kabinde yolcu konforunu da ön plana çıkardı. Yeni Kristal Ateş Kırmızı rengiyle cesur KODO dış tasarımı, CX-5’in farklı kişiliğini güçlendiriyor. SKYACTIV Technology ise mükemmel performans ile yakıt ekonomisinin taviz vermeyen bir bileşimini oluşturuyor.

2012’de piyasaya sürülen CX-5, KODO tasarımları ve komple SKYACTIV Technology’sinin kullanıldığı ödüllü modellerin ilkidir. Nisan 2015 tarihinde toplam üretim 1milyon adete kadar ulaşmış olup model, bu noktaya erişen ikinci en hızlı Mazda olarak dikkat çekiyor (Mazda3’ten sonra). Bu rakam Ekim ayının sonunda 1.57 milyon seviyesine ulaştı. Şu anda piyasada olan CX-5, markanın yaşına rağmen yüksek satış gerçekleştirdiği Avrupa pazarındaki en popular modeli. Küresel satışlar lansmandan sonra her yıl artarken CX-5 artık Mazda’nın yıllık hacminin dörtte birini karşılıyor.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Tasarım daha bir güzel yalnız sis farı eksik gibi geliyor bana olsa imiş daha bir harika olurmuş

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sis farı var ama küçülttüler artık. Resimde işaretlediğim yerde küçük yuvarlak olarak var.

d8586cd1502ee0832d64c87cb3957e977a292a46.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kısa sürede 1,5 milyon üretim rakamına ulaşması büyük başarı.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Her şey bir yana bu kırmızı rengi dehşet ya :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bir Mazdacıyı şahincilerden ayıran bir diğer özellik ise sis farının karanlık hariç fark edilebilirlik için her zaman yakılabileceğini bilmesidir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
sis farı olmasın bence. yaz kış olur olmaz yakmıyorlar mı uyuz oluyorum:) hele o şahinciler yok mu:mad::mad:

Gece yakanlara bende ifrit oluyorum... :confused:

Bir Mazdacıyı şahincilerden ayıran bir diğer özellik ise sis farının karanlık hariç fark edilebilirlik için her zaman yakılabileceğini bilmesidir.

Evet, Mazda kullanıcısı ile diğerlerini karşılaştırmak mantıklı olmaz... Arada fark olmasaydı, Mazda sahibi olmazlardı...

Edith; yanlış anlaşılma olmasın, kişisel profile indirgemek bizleri yanılgıya götürür... Bütün genellemeler de yanlıştır, iki tarafı fosesptikli değnek gibi bir şey işte... :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hayırlı olsun. Bakalım buraya ne zaman gelecek? Fiyatı ne olacak? Ne yeni donanımlarla gelecek? Ne motorlarla gelecek? Bir sürü cevabı bilinen sorular var şimdi... Çok heyecansız bir heyecan içindeyim...
yazdıklarını okuyunca müstakbel sahibi olacakmışsın hissi oluştu bende abi.

Hadi hayırlısı, istemeyenin kedisi ölsün. :)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
İşte istisnalar oluyor abi, Kemal abi Şahinci profiline hiç bürünmedigi için sıkıntı yok, Şahin sahibi olmakla Şahinci olmak farklı şey olduğunun en güzel örneği sanırsam :)
Katılıyorum. Neye bindiğin değil nasıl bir profille o arabayı kullandığın önemli.şahinciler arasında çok efendi abilerimde oldu adam gibi araba kullanırlar. ama eşeğe altın semer vurmuşlar eşek hala eşek misali kuralsızlar her yerde.

Neyse Konuyu dağıtmayalım. yeni cx-5 çok fazla cx-9 olmuş. Benim görüşüm mazda kodo dizaynını her modeli birbirine çok benzeterek yaymaya başladı. umarım vos vos'un hemen hemen tüm modelinde bolduğu gibi ön kapılara kadar aynı sadece arkasına bakıp modelini anlayabileceğimiz dizayna doğru kaymaz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İkizleri sadece ailesi ayırt edebiliyor ya... Bizde guzuları bu olgu dahilinde fark ediyoruz. Ayırt edebiliriz yani... :) :)

Bize her yer KODO.

Üst Alt