Yeni Mazda CX-5 TRT Haber Yol Ver Programında Test Edilecek

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
zEhHu9.jpg

TRT Haber ekranlarında bazen ülkemizden bazen de dünyanın ilginç bir köşesinden yayın yapan "Yol Ver" isimli otomobil programında bu hafta Mazda'nın makyajlanan CX-5 modeli test edilecek.

Metin Kalkavan ve Hakan Özenen'in sunduğu Yol Ver programının 14.03.2015 tarihinde yayınlanacak bölümünde Mazda CX-5 ile 4 gün süren 4 ülke İspanya, Andorra, Fransa ve İsviçre ardından son olarak da Cenevre yolculuğu ve CX-5 in test bilgileri paylaşılacak.

14.03.2015 Cumartesi günü TRT Haber kanalında saat 17:15 te yayınlanacak olan program, tekrar ise Pazar günü 08:05, Salı günü ise 06.00' da.

oDHKRW.jpg

jK87U8.jpg

1xwHMN.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ajandaya notumu aldım, tostumu yedim, bekliyorum... :p

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
İlk kez izleyeceğim bu programı bakalım nasılmış :) Teşekkürler Yakup abi.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
[member=9]domestos[/member] [member=2]Oğuzhan[/member] [member=56]ezmocesteri[/member] [member=484]selmazda[/member] Yol Ver program ekibinden gelen mesaja göre programların yoğunluğundan dolayı Mazda CX-5 incelemesinin olduğu bölüm 14.03.2015 tarihinde yayınlacakmış. Ben haberi düzelttim sizinde bilginize...

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Ben çok güzel buldum var bu olayi O0
Paylasim için teşekkürler...
Bakacagim bu programa...

selmazda

Katılımcı
TRT-Haber kanalında gösteriyor, ama Araçla ilgili pek bilgi vermiyor, Markasını bile söylemedi. Barselona'dan Cenevre'ye kadar kullanacak arabayı, umarım bundan sonra biraz araçla ilgili bilgi verir. Şu an son canlı yayın haberi için ara verdi..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Programdan edindiğim notlar;

Kabin gürültüsü daha önceki kasaya göre %13 oranında azaltılmış, aracın camları biraz daha kalınlaştırılmış, dış dikiz aynalarında düzeltme yapılarak ses yapması önlenmiş...

Test rakamı olarak yaklaşık 400 km mesafeyi çeyrek depo mazot ile tamamladı. Ortalama yakıt tüketimi 5,5-6 litre mazot olarak tespit edildi... 2,2 litre bir motor için ve bu cüssedeki araç için harika denilebilir...

Test sürüşünü yapan Metin Kalkavan; kabin içi sessizliği konusunda test ettiği bütün araçlar içerisinde ilk sıralarda CX-5'in geldiğini söyledi.

Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul'un yapmış olduğu röportajda ise yukarıda yazılan noktaları vurgulaması, CX-5'in yakıtının çok ekonomik olduğu ve yalıtım konusunda hayli hayli iyileştirme yapıldığı konuları söylemesiyle program sona erdi...

selmazda

Katılımcı
Malesef fazla bir bilgi vermediler. Sadece Skayactive'in ses yalıtımından ve yakıt tüketiminden bahsedildi..

vedatgr

Sessiz
Buna araç test etmek denmez ki!!!
Bu program yeni. Zannedersem 5.program. Önceki kayıtları izledim. Maalesef detaylı bilgi vermiyorlar. Marka adı bile zikretmiyorlar. Araba konu mankeni olmuş, gezilen yerler anlatılıyor.

Mt53

Katılımcı
Benim de beklentilerimi karşılamadı bu test..Hem kaç kişi alacak ki bunun 2.2 dizelini ülkemizde..vergi sisteminden dolayı..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bende çok beğenmedim malesef çok yüzeysel bir inceleme.

Üst Alt