Yeni Mazda CX-3 Yakında Satışta

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
zDdXCE.jpg

Şehir içinde kullanmak ve şehir dışında dolaşmak için mükemmel olan bu kompakt crossover, benzersiz ve şık KODO tasarımı ile yenilikçi SKYACTIV Teknolojisini, yaşam tarzınıza uyacak şekilde konfor ve kullanışlılık ile birleştiriyor.

Nereye giderseniz gidin, kendinizi otomobille bir hissetmenizi sağlayan ideal sürüş konumunu, direksiyon hakimiyetini ve kontrolü çok seveceksiniz. Yenilikçi MZD-Connect ile tüm müzik, telefon, uydu navigasyon ve otomobil ayarlarınızın kontrolü parmaklarınızın ucunda ve çok kolay.

Ödüllü SKYACTIV Teknolojisi sayesinde, otomobilin olağanüstü performansından ödün vermeksizin yakıt verimliliğinin ve düşük emisyonların sunduğu avantajlardan yararlanacaksınız.

Cesur, yalın ama dolu dizgin olan dinamik yepyeni Mazda CX-3 alışılmışa meydan okuyor ve sürüş deneyiminde son nokta için yeni bir standart belirliyor. Dünyanın en yüksek sıkıştırma oranları, yeni şanzımanlar ve hafif tasarımlar bu uygulamanın sonuçları. Yeni nesil mazda otomobilleri, mümkün olabilecek en üst düzeyde tasarruflu araçlardır. Ayrıca, tam da bir Mazda'dan bekleyeceğiniz gibi, yaşattıkları sürüş deneyimi heyecan verici boyutlarda olmaya devam edecek.

CX-3'te 1.5 dizel SKYACTIV-D ve CX-5'ten tanıdık 2.0 litrelik SKYACTIV-G benzinli motorlar yer alacak. Önden çekişli ve manuel şanzıman opsiyonları bulunan CX-3'te dizel versiyonda 6 ileri manuel şanzıman bulunurken, otomatik şanzıman için 2.0 litrelik benzinli tercih edilmeli.

CX-3'ün Türkiye'ye geliş tarihi henüz netlik kazanmasa da aracın Avrupa ve Japonya'da 2015 ilkbaharında satışa sunulacak olması 2015 yılıın ikinci çeyreğinde Türkiye'de bu aracı görme şansını yükseltiyor.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Eee dizelde otomatik yok ne anladık bu işten? :kafa:
Teşekkürler bu arada Yakup abi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Eee dizelde otomatik yok ne anladık bu işten? :kafa:
Teşekkürler bu arada Yakup abi.

Ben en baştan beri bu segmentin Türkiye'de Mazda adı altında satıl(a)mayacağını savunuyorum... Hatırlayanlar olacaktır, daha CX-3'ün varlığı konuşulmazken, dünyada ve Türkiye'de bu segment araca yönelimin olduğunu ve ülkemizde bu segmenti; Mokka, Juke, İ20X, Trax gibi araçların tabiri caizse parsellemiş olduklarını yazmıştım...

Eleştirime alınanlar mutlaka olacaktır ama; Mazda, Türkiye'de ilk geldiği yıllardaki pozisyonunu yakalama fırsatını, son 3 yıldaki yanlış politikaları ile kaçırdı...

CX-5 doğru motor seçeneği ile gelseydi bu gün Captiva diye bir araç yollarda peynir ekmek gibi dolaşamazdı, Yeni Skyactiv 3 gerektiği gibi tanıtılıp kota ayrılsaydı bu gün mutlu azınlık olarak kalmazdık, CX-3 bundan 2 yıl önce ülkeye gerektiği gibi getirilseydi durum çok daha farklı olurdu...

CX-3 ün motor seçeneklerine girmiyorum bile, adeta satılmasın diye oluşturulmuş bir durum... 2.0 litre hacimli hangi aracı bayanlar alır kullanır, vergi dezavantajı da cabası, 1.5 dizel otomatik olmayan aracı şehir içinde kimler tercih eder muamma??

Ayrıca; fiyatlandırma yapıldığında da yaşanılan garabet ortaya ayan beyan çıkacaktır diye tahmin ediyorum, fiyat belli olsun göreceğiz... ;)

Allah herkesin işini gücünü rast getirsin.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu araçlara bu motor şanzıman kombinasyonları yapılırken hiç bir şekilde Türkiye'yi göz önüne almıyorlar ben buna %100 inandım artık. Başka pazarların motor şanzıman seçeneklerini kullanmak zorunda bırakılıyoruz maalesef. Ben Cx-3 ten ümitliydim ama artık o inancım kalmadı. İlerleyen dönemde bir atılım beklemek hayal oldu bu şekilde ne öldürür ne güldürür devam edecek bu marka anlaşıldı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu araçlara bu motor şanzıman kombinasyonları yapılırken hiç bir şekilde Türkiye'yi göz önüne almıyorlar ben buna %100 inandım artık. Başka pazarların motor şanzıman seçeneklerini kullanmak zorunda bırakılıyoruz maalesef. Ben Cx-3 ten ümitliydim ama artık o inancım kalmadı. İlerleyen dönemde bir atılım beklemek hayal oldu bu şekilde ne öldürür ne güldürür devam edecek bu marka anlaşıldı.

Türkiyedeki operasyonlar Mazda'nın kendi eline geçtiğinden beridir olumlu şekilde ilerlemiyor, eski distribütör nerede bıraktıysa oradan devam ediyorlar, gelişme yok... Bayi sayısı, satış rakamları bunu teyid ediyor zaten.

Benim şevkimi kıran iki şeye dikkat çekmek istiyorum... Mazda Türkiye açıldığında, Avrupa sorumlusu sarışın bir abimiz açıklama yaptı; "biz ucuza araç satmayacağız" bunu okumak zor değil... Az olsun ama istediğimiz sayıda ve fiyatta olsun yeter demek... İkinci konu ise Mazda'nın Türkiye operasyonlarını bu ülke şartlarına göre değil, kendi ticari hedefleri ve pazarlama taktikleri doğrultusunda yapmasıdır... Fakat; bunun için kendilerine sonuna kadar hak veriyorum...

Neden?

Hep bu örneği veriyorum; bir araç yapıyorsunuz ve iki ayrı müşteriye satacaksınız, birincisi sizin şartlarınız kabul ederek ne kadar üretiyorsan gönder diyor, ikincisi ise kılı kırk yarıyor, olmadık şeyler talep (vergi vs.) talep ediyor, kıtalar arası gümrük anlaşmasını öne sürüyor falan filan...

Ben malımı kime satarım?? Doğrudan Birinci müşteriye satarım... Biz ülke olarak birinci sıraya gelemeyeceğimiz için de, Mazda'nın bu ülkede mutlu bir azınlık olarak kalması normaldir, kalacaktır... Yine tekrarlıyorum; kendilerince de sonuna kadar haklılar...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Türkiye gamı konusunda dizel otomatik seçeneği görünüyor burada bir çelişki var anlamadım. İnşallah Türkiye gamı diye servis edilen tablo gerçek çıkar tek ümidim bu. Hoş orada da benzinli seçeneği yok oda ayrı bir tuhaflık.
http://www.mazdagaraj.com/mazda-cx3un-turkiye-gami-belli-oldu-t1664.0.html

Bu tablo ürün gamı olarak doğru olabilir ama Türkiye'ye 8 ayrı şekilde gelmesi bana biraz zor gibi geliyor... İnşallah gelir ve sokaklar şenlenir, istemeyenin kedisi ölsün... :D

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Türkiye gamı konusunda tam bir belirsizlik var. Bence yazılanların hepsi hikaye bakalım geldimi görecez...

zoomzoomsk

Sessiz
Arkadaşlar merhaba yıl sonu ve teslimatlar nedeni ile sayfayı ziyaret edemedim. Cx3 manuel 4x2 1.5 dizel ve otomatik 4x4 1.5 dizel motoruyla gelecektir. 2.0 seçeneği yoktur ve ön siparişler başlamıştır. Fiyatı kesin olamakla beraber korkulacak kadar yüksek olmayacağını düşünüyorum (şahi fikrim)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bu güzel haber işte..fiyatı da iyi olursa pazarda mazdanın da artık yeri olur.Tabi mazda 3 gibi araç sıkıntısı yaşanmazsa. Hayırlısı diyorum inşallah beklenilen ilgiyi ve satışı görür.
Arkadaşlar merhaba yıl sonu ve teslimatlar nedeni ile sayfayı ziyaret edemedim. Cx3 manuel 4x2 1.5 dizel ve otomatik 4x4 1.5 dizel motoruyla gelecektir. 2.0 seçeneği yoktur ve ön siparişler başlamıştır. Fiyatı kesin olamakla beraber korkulacak kadar yüksek olmayacağını düşünüyorum (şahi fikrim)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Evet bu güzel haber korktuğumuz gibi olmayacak sanırım. Geri tek sorun kaldı araçların hızlı teslim edilmesi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Şimdi oldu sanırım... Bilgilendirme için teşekkürler... ;)

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Öğle arası kauçuk paspas almak için servise gitmiştim. [member=207]zoomzoomsk[/member] Yusuf beyin yanına da uğradım, sohbet sırasında CX-3 hakkında forumdaki bilgi karmaşasından bahsedip desteğini talep ettim. O da gereğini yaptı sağolsun. Mazdacıların dayanışması böyle bir şey olsa gerek...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Öğle arası kauçuk paspas almak için servise gitmiştim. [member=207]zoomzoomsk[/member] Yusuf beyin yanına da uğradım, sohbet sırasında CX-3 hakkında forumdaki bilgi karmaşasından bahsedip desteğini talep ettim. O da gereğini yaptı sağolsun. Mazdacıların dayanışması böyle bir şey olsa gerek...
Teşekkür ederiz :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İnşallah Yusuf Bey in söylediği gerçekleşir ve araç sıkıntısı olmaz da, Mazda da bu yakışıklıyla pastadan hatırı sayılır bir pay alır.

Captiva Türkiyeye'ye özel 2.2 yerine 2.0 geldi ve [member=9]domestos[/member] abininde dediği gibi peynir ekmek oldu, adam Nissan Qaska,Juke ve X-raili 2.0 ile şuan satamaz ve bunu bildikleri için 1.6 130 ps dizelle katıyorlar Oğuzhan...
Sıra Opel'in Mokka 1.6 dizelinde..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Tr de pastadan pay almak isteyen her marka küçük hacimli, yüksek beygirli, dizel ve otomatik seçeneğini getiriyor yavaş yavaş.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tr de pastadan pay almak isteyen her marka küçük hacimli, yüksek beygirli, dizel ve otomatik seçeneğini getiriyor yavaş yavaş.

Uyanık yöneticilerimiz yakında düşük hacimli motorlara da ekstra vergi koyarlar, demedi demeyin... Bu sefer nolacak, Mercedes'e motosiklet motoru mu takacaklar ??

Bence, Mazda doğru yapıyor... Felsefesinden ve çizgisinden ödün vermiyor... Türkiye'de yıllık 10 bin araç satsa ne olur, satmasa ne olur... Ama; satmadığında daha fazla kârlılık gösteriyor bu bir gerçek...

Üst Alt