Yeni Mazda 3 mü Golf 7 1.2 TSI mı ?

msone26

Katılımcı
Araç Markası
Scenic 4+1 E. Banyolu
Araç Renk ve Tip
Siyah MPV
Hocam neden sıfır almayı düşünüyorsun ki? Bende memurum eşim öğretmen 1 yılda 22.000 yapıyoruz. Şu marka bu marka diyemem ama benzinli/Lpg li bir araç daha mantıklı. Şayet 35.000 üzerinde yapıyorsan dizel al.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Öncesi sonrası nasıldır bilinmez ama sadece o abinin kopyalayıp yapıştırdığı yazıyı görsem bende saygısız bir yazı yazmıssınız derim. Belki yanlış yapmış olurum ama benim gördüğüme yorumum odur. Şimdi de birtakım sert konuşmalar devam etmekte biz kimin ne yazdığını bilmiyoduk birine atıp tutuluyor ise kim olduğunu da bilmiyorduk. Keşke bilmeseydin özelden halletseydiniz hem daha samimi olurdu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konunun ilk sayfasında, konu sahibinin ifadelerine göre yazılmış cümlelerdir benim yazdıklarım canım kardeşim... Sende geldin konunun ne olduğunu yazdın, ben burada şu haklı bu haksız diyecek durumda değilim...

Ben kendime göre yazılan cümleleri ve yaklaşımı; "aymazlık ve saygısızlık" olarak değerlendirdim, sana göre yanlış olabilir, başkasına göre doğru bu subjektif olgudur...

Kırgın ve kızgın değilim, öyle olsaydı şimdiye kadar farklı olurdu.

msone26

Katılımcı
Araç Markası
Scenic 4+1 E. Banyolu
Araç Renk ve Tip
Siyah MPV
[member=35]faroz_52[/member] konuyla alakalı değilde ordu samsun yakın yahu ben buralıda değilim yakında tayin de isteyecem bir etkilin bişeyler yapalım gitmeden. samsunda 4-5 kişi var orduda 3-4 kişi vardır hadi bi öncülük yapın orta karadenizin uşaklarıııı :)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Konunun ilk sayfasında, konu sahibinin ifadelerine göre yazılmış cümlelerdir benim yazdıklarım canım kardeşim... Sende geldin konunun ne olduğunu yazdın, ben burada şu haklı bu haksız diyecek durumda değilim...

Ben kendime göre yazılan cümleleri ve yaklaşımı; "aymazlık ve saygısızlık" olarak değerlendirdim, sana göre yanlış olabilir, başkasına göre doğru bu subjektif olgudur...

Kırgın ve kızgın değilim, öyle olsaydı şimdiye kadar farklı olurdu.
Veli abi şahıs göstermedim seni ve karakterinide iyi biliyorum haklı haksız fiye ayrım zaten yapmıyorum sadece konu üzerinde bu polemikler olmasın istiyorum...Neden mazdagarajdayız bunu çok iyi biliyoruz...öyleyse bu forumda bu tür zıtlaşmalar pm üzerinden yapılsın böyle bir imkan sözkonusu olmasa tamam derim... Sen hasasiyetimin hangi nokta olduğunu iyi biliyorsun...Kimseyi incitmek yada üstün taslamak gibi bir iddan olmadığını bizim için ne kadar değerli olduğunuda ayrıca belirteyim...bunu burada kapatalım mevzuyu pm den çözersiniz diye umud ediyorum...

Mt53

Katılımcı
[member=35]faroz_52[/member] konuyla alakalı değilde ordu samsun yakın yahu ben buralıda değilim yakında tayin de isteyecem bir etkilin bişeyler yapalım gitmeden. samsunda 4-5 kişi var orduda 3-4 kişi vardır hadi bi öncülük yapın orta karadenizin uşaklarıııı :)
Ben Samsun gözüksem de daha gelemedim Samsuna tam olarak..Ocaktan itibaren ben de orada olacağım nasipse..Olacak organizasyonlarda olurum ;) Bu arada iletişim eksikliği, yanlış anlaşılmalar vs.yüzünden böyle durumlar olabiliyor..burda bir aile gibiysek arada olur böyle şeyler..Mazda kullanıcısı farklıdır ve bu farklılığı her anlamda göstermemiz lazım..Ne Veli abi ne de diğer arkadaşların içlerinde zerre kadar art niyet olmadığından adım gibi eminim..O yüzden kimse kimseye alınıp kırılmasın..Ben de aynı görüslerimi tekrar ederek diyorum ki..Günümüzün en büyük hastalıklarndan biri tahammülsüzlük,sabırsızlık ve hosgörü eksikliği..Biz işte bu noktada farkımızı gösterelim.. Bu arada tekrar ediyorum. Dara düşerim ve acil satmam gerek olur belki diyorsan Golf al..yok uzun süreli binerim satmam diyorsan Mazda 3 al.. Ama ikisini de git bir test et bir kullan öyle nihai kararı ver derim..

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Abi sıkıntı yok ben işim gereği birgün çalışıyorum birgün izin...İzinli olduğum güne denk getirrseniz maytalman52 harun da samsunda zaten buluşabliriz...Mümkündür..

msone26

Katılımcı
Araç Markası
Scenic 4+1 E. Banyolu
Araç Renk ve Tip
Siyah MPV
Abi sıkıntı yok ben işim gereği birgün çalışıyorum birgün izin...İzinli olduğum güne denk getirrseniz maytalman52 harun da samsunda zaten buluşabliriz...Mümkündür..

Mümkündür le kalmasın olay aç bir konu ben destek verecem. Aralıkta tayin isteyecem gitmeden yapalım birşeyler arkdaşlar.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Ben Samsun gözüksem de daha gelemedim Samsuna tam olarak..Ocaktan itibaren ben de orada olacağım nasipse..Olacak organizasyonlarda olurum ;) Bu arada iletişim eksikliği, yanlış anlaşılmalar vs.yüzünden böyle durumlar olabiliyor..burda bir aile gibiysek arada olur böyle şeyler..Mazda kullanıcısı farklıdır ve bu farklılığı her anlamda göstermemiz lazım..Ne Veli abi ne de diğer arkadaşların içlerinde zerre kadar art niyet olmadığından adım gibi eminim..O yüzden kimse kimseye alınıp kırılmasın..Ben de aynı görüslerimi tekrar ederek diyorum ki..Günümüzün en büyük hastalıklarndan biri tahammülsüzlük,sabırsızlık ve hosgörü eksikliği..Biz işte bu noktada farkımızı gösterelim.. Bu arada tekrar ediyorum. Dara düşerim ve acil satmam gerek olur belki diyorsan Golf al..yok uzun süreli binerim satmam diyorsan Mazda 3 al.. Ama ikisini de git bir test et bir kullan öyle nihai kararı ver derim..
Madem öyle o zaman orta karadeniz etkinliği diye başlık açıyorum yakın illerdekiler oraya toplansın ortak bir noktada buluşuruz fatsa-ünye ordu herneyse...

Mt53

Katılımcı
Madem öyle o zaman orta karadeniz etkinliği diye başlık açıyorum yakın illerdekiler oraya toplansın ortak bir noktada buluşuruz fatsa-ünye ordu herneyse...
Dediğim gibi Ocaktan itibaren ki etkinliklerde yer alabilirim..Diğer türlü iş gereği farklı illerde olabiliyorum ve guzu da yanımda değil memlekette yani Rizede istirahatte :D

DrOkan

Katılımcı
Bu Mazda mı Golf mü konusu kesin kavga çıkarıyor. Kişisel olarak insanlar seçim yapar. Çeşitli sebepleri vardır. Doğru ya da yanlış. Ama bir seçim olduğu için eleştirilince kişiliğine yapılmış bir hakaret gibi algılanır, hakaret amacı güdülmese de. Her malın bir alıcısı vardır. Mazdanın da VW nin de sahibi bizler değiliz. Sadece tarafız. Bir süre sonra iş gereksiz GS-FB vs tartışmalara gidiyor. Halbuki Fener Gs yi yense ne olur yenilse ne olur? Bazen biri bazen öteki yener.Bazen de berabere kalırlar. Bu iki kulübün de büyük olduğunu gösterir. Ama taraf olucağım diye fanatikleşmeye gerek yok zannımca. Bana kalırsa herhangi bir arabaya sahip olmak ile araba sahibi olmamak arasındaki fark, Bmw ve Tofaş marka araç sahibi olmak arasındaki farktan çook ama çook büyüktür. Onun için abartmaya gerek yok. Artılar ve eksiler her zaman vardır. Arabalar da adı üstünde "araç" tır. Ne zaman "amaç" olur o zaman sıkıntı başlar. En önemlisi tercihin doğruluğu değil tercih yapabilme şansına sahip olmaktır. O iki araçtan hangisini alırsanız alın kafanızı duvarlara vurup her sabah moralsiz uyanıp da ben nerede hata yaptım demezsiniz emin olun. Bu satırları 2006 Model golf 5 c.line (7 yıl),2012 Mazda 3 mirai at (1.5 yıl) ve 2012 Mazda 6 (1 ay) kullanan birisi olarak yapıyorum.
Şimdiden yeni aracınız hayırlı olsun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu konu açıldığında aklıma ilk gelen sen olmuştun hocam... Eski bir Golf'lü olarak ;) tecrübelerini paylaşsa ne güzel olurdu diye düşünmüştüm ki; o düşünceler bu güne nasipmiş...

Yazdıklarına tamamen katılıyorum hocam, marka fanatizmi de aynı takım veya parti fanatizmi kadar zararlı ve gereksiz tartışmalara sebep olabiliyor... İki iyi dostun arasını bozabiliyor.

Bu bir tercihtir, insanların tercihine de saygı duymak gerekiyor...

Fakat, aşağıdaki yorumu VW Golf kullanıcısından almak beni mest etti doğrusu, bana böyle bir yorum yaptıracak hangi tasarım veya marka var bilemiyorum...

Ekli dosyalar

• wp_ss_20141129_0001.jpg
    wp_ss_20141129_0001.jpg
    108.9 KB · Görüntüleme: 84

limpony

Katılımcı
Yeni mazda 3 u kullanmak gerçekten büyük zevk... Gerçekten eski mazda 3 e göre çok farklı bir duygu katıyor insana..,

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yeni mazda 3 u kullanmak gerçekten büyük zevk... Gerçekten eski mazda 3 e göre çok farklı bir duygu katıyor insana..,

Sen ne diyorsun hocam, satın alma imkanı olmayan test etmesin derim ben... Test ettiğim günden beri, kendi guzumdan soğudum resmen... :)

DrOkan

Katılımcı
Evet tasarım harika olmuş, ben çirkin veya beğenmedim diyeni duymadım daha. Abartmayayım ama her nekadar büyük araç sevsem de Mazda 3 ile Mazda 6 nin profil görünümlerine bakınca 3 daha hoşuma gidiyor. Compact bir araç olduğu için herhalde... Yeni Mazda 3 ise segmentinin çok üzerinde bir tasarıma sahip.

mimar2125

Sessiz
Sen ne diyorsun hocam, satın alma imkanı olmayan test etmesin derim ben... Test ettiğim günden beri, kendi guzumdan soğudum resmen... :)

Kesinlikle katılıyorum test etmeseydim aklımın bir tarafında dururdu şimdi ise almak için uğraşıyor hesaplar yapıyorum kendi aracıma binmek artık eskisi gibi zevk vermiyor :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
28 Ekimden bu yana uğramamış üyemiz. Bir güvercin yollayalım belki dönüp iki kelam etmek ister :)
[member=91]tamirer[/member]

Üst Alt