Yeni Mazda 3 mü Golf 7 1.2 TSI mı ?

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Bana sorarsanız kesinlikle Mazda3...
Bu çooook fena bir duygu hissettirecek sizlere emin olabilirsiniz buna... Hele de sıfır alayım diyorsanız o kırmızı ateş görüntüsü mükemmel...
Donanımsal özellikleri, tasarım vs vs emin olabilirsiniz memnun olacağınıza...
Bu tamamen benim düşüncem...
Ama şöyle anlatayım 2.5 ayda 16.000 km yapmış birisi olarak :D:nazar: BRC lpg taktırdım aracıma ve 375 km yolu 72 tl ile gidiyorum...
Yeni araca da bu sistem oturabilir yakında ki lpg olayınız olmayacaktır ihtiyaç ta duymazsınız o km ler ile... Sizi üzeceğini hiç sanmıyorum ...
Ben seyyah gibiyim valla... Bakımını yap bin kafan rahat. Arıza derdi vs düşünmüyor insan... Yolda kalınca anlaşılan bir his bu diğer bazı bazı araçlarla...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
forumların amacı yardımlaşmak ama,problemini çözen kişi problemin nedenini ve çözümünü tekrar gelip yazmazsa aynı problemle karşılaşan kişiler faydalanamayacak. Bu araç seçimi konusu çok önemli değil ama arıza konularında geri dönüt çok önemli bence...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
forumların amacı yardımlaşmak ama,problemini çözen kişi problemin nedenini ve çözümünü tekrar gelip yazmazsa aynı problemle karşılaşan kişiler faydalanamayacak. Bu araç seçimi konusu çok önemli değil ama arıza konularında geri dönüt çok önemli bence...

Evet bu genel bir sıkıntı ve biz kontrol ederek neticilenmemiş konuları tekrar gündeme alarak konu sahibine soruyoruz, daimi forum üyelerimiz zaten bu konuda bilinçli ve geri dönüş oluyor, yoksa günü birlik uğrayanlara ne yapsak boş hocam...

onurum41

Katılımcı
Kurtarıcı yani çekici hizmeti veren bir Arkadaşımın ağzından size Söyleyeyim siz ona göre karar verin
Wolsvagen servisi ile kanka olduk! Sürekli Arızalı yeni model ww leri çekiyor sigorta ile anlaşması var. Ve bir tane bile Arızalı Mazda çekmediğini söyledi

Sent from my iPhone using Tapatalk

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Kurtarıcı yani çekici hizmeti veren bir Arkadaşımın ağzından size Söyleyeyim siz ona göre karar verin
Wolsvagen servisi ile kanka olduk! Sürekli Arızalı yeni model ww leri çekiyor sigorta ile anlaşması var. Ve bir tane bile Arızalı Mazda çekmediğini söyledi

Vw grubunun kuru dsg şanzımanlarında sıkıntı olduğu gerçek ama millet cayır cayır dsg için sıraya giriyor halen. Mazda ile karşılaştırmak haksızlık olur. Mazdanın bir yılda yaptığı satışı adamlar üç günde yapıyor.

onurum41

Katılımcı
Bence haksızlık olmaz! Arızasızlık olarak Mazda rüştünü ispat etmiş bir marka!

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Vw grubunun kuru dsg şanzımanlarında sıkıntı olduğu gerçek ama millet cayır cayır dsg için sıraya giriyor halen. Mazda ile karşılaştırmak haksızlık olur. Mazdanın bir yılda yaptığı satışı adamlar üç günde yapıyor.

Bizde; sıraya girecek millet olmadığımız için Mazda'nın Garaj'ındayız ya zaten... Bencede; Mazda ile karşılaştırılması haksızlık olur... Karşılaştırılacak markalar; Ôpen, Röno, Pejo, Sihtören gibi çok satan markalar olmalıydı... ;)

Mazda klasının yönü artık; premiumdur.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
karşılaştırma haksızlık olur cümlesinden kastım satış sayıları arasındaki devasa fark idi. Lafı farklı yerlere çekmeyelim. Ayda 10.000 tane mazda satılsaydı o zaman bolca görür duyardınız arızalı olanları

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
karşılaştırma haksızlık olur cümlesinden kastım satış sayıları arasındaki devasa fark idi. Lafı farklı yerlere çekmeyelim. Ayda 10.000 tane mazda satılsaydı o zaman bolca görür duyardınız arızalı olanları

Farklı yere çektiğim bir şey yok, karşılaştırmanın yanlış olduğu aşikar bende bunu belirttim... Satış 10 bin olsaydı yine aynı felsefe yine aynı sorunsuzluk devam ederdi ve yine ben karşılaştırmayı premium markalarla yapıyor olurdum... ;)

Çünkü;

Mercedes'te dünyada 1,7 milyon adet otomobil üretiyor ve satıyor, Mazda da !!

Karşılaştırılacak istikamet belli, esas burada yönü şaşırmayalım... :D

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Amerikada satılan mazdaların motorundan direksiyonuna hemen herşeyi bizimkilerden farklı ve adamlar lpg değil benzin kullanıyor. Orda az arıza yapması normal. Türkiyedeki mazdalara bakacak olursak diğer markalarla benzer durumda olduklarını görüyoruz. Sorunsuz diyorsunuz ama hem forumlar arıza konularıyla dolu hemde gördüğüm mazda servisleri arızalı araçlarla doluydu.
Premium tarifide izafi sanırım. Bana göre maybach, rolls royce, bentley, aston martin vs.. araçlar premium geri kalanlar ise üst sınıf, orta sınıf, alt sınıf diye gidiyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Amerikada satılan mazdaların motorundan direksiyonuna hemen herşeyi bizimkilerden farklı ve adamlar lpg değil benzin kullanıyor. Orda az arıza yapması normal. Türkiyedeki mazdalara bakacak olursak diğer markalarla benzer durumda olduklarını görüyoruz. Sorunsuz diyorsunuz ama hem forumlar arıza konularıyla dolu hemde gördüğüm mazda servisleri arızalı araçlarla doluydu.
Premium tarifide izafi sanırım. Bana göre maybach, rolls royce, bentley, aston martin vs.. araçlar premium geri kalanlar ise üst sınıf, orta sınıf, alt sınıf diye gidiyor.

Ben Mazda; premium markadır veya olmuştur diye yazmadım, yönünü oraya doğru odaklamış bir markadır diyorum, premium olabilmek için çalışıyor, üretiyor... Kendine özgü felsefesi çok farklı yerlerde ve bunu anlayabilmek için safi Mazda sahibi olmak yetmiyor diye düşünüyorum...

Mazda; teknolojisi ve araçları ile yönünün premium olduğunu da ispatlıyor bana göre...

Ayrıca; serviste muhtemelen arızalı veya bakıma gelen araçlar olur, bu markaya göre değişmez, önemli olan yani tartışmamıza yön veren şey; çekici üzerinde Mazda görülmemesidir... ;) Allah muhafaza !!

Bahsedilen sorunsuzluk anketinin de; Amerika ile yakından uzaktan bağlantısı yoktur. :)

DungeoN

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3 - Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Almanya'da Bmw - Vw, Audi ve Mercedes(Tır) fabrikasında çalışmış olan kuzenlerimde Mazda var. Ben Mazda yı araştırırken onun Almanya'dan getirdiği aracı görerek beğenerek ilgi duydum. Sonrasında uzun araştırmalar yaparak Mazda da karar kıldım. Onun söylediğine göre, Audi Bmw ye göre parasını kesinlikle haketmeyen bir araç Parçaları Bmw ile birebir aynı. (Aynı banttan çıkıyor) ancak Audi daha pahalı. Ayrıca Vw araçlar her ne kadar rahat koltuk sunsalar da cillop gibi yollarda Mazda nın verdiği rahatlık ve keyfi hiçbiri vermiyor diyor. Ayrıca arıza ortalaması inanılmaz düşük. Bu güne kadar lastikler ve filtreler dışında, sıvılar dışında hiçbirşey değiştirmedim diyor.

Şimdi işi farklı boyuta çekmek istemiyorum ancak, şöyle bir olay var. Herkesin telefonu var ve en çok kullanılan telefon Samsung. Ancak en çok arıza çıkarıp çöp olan telefon da yine samsung. Lafa gelirsek çok iyi piyasası var. Ancak Sony, aynı fiyata daha kalitelisini sunuyor. Aynı şekilde Iphone ise hakkından çok çok fazlasını ödetiyor. Marka parası daha çok ödüyorsunuz.
Şimdi benim aklımda:
  • Golf = Samsung.
  • Mazda = Sony.
  • Bmw-Audi = Iphone
Şimdi Golf - Mazda ikilisinden hangisi diyorsan: İsim istiyorsan Golf alabilirsin. Fakat paramın hakkını alayım diyorsan Mazda alacaksın.
Benzin - dizel kullanacağım tüp taktırmayacağım diyorsan, Mazda'yı alırsın keyfine bakarsın. Tüp her aracın kimyasını bozar.

Şahsi Fikrim: Mazda Mersin - Tarsus civarında pek tutulan bir marka değil fakat, çok yakın zamanda 1-2 yıl içinde, büyük bir patlama yapacak ve Toyota - Honda ya yaklaşarak çıkışını sürdürecek hatta onları bir süre sonra geçecektir. Reklam eksikleri var Türkiye'de onu yaparlarsa, harika olur.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Mazda Türkiyede tutulan marka değil. Fakat söylediklerinizde haklısınız. İstanbula geldiğimde bir tanıdık abimle sanayideki tanıdığı ustaları dolaştık. Bir dükkana girdik vw audi porsche ferrari bakıyor. Bu arada porsche nin hybrid bir aracı vardı gemi gibi dehşet güzeldi. Usta o esnada dsg ile uğraşıyordu. En iyi şanzıman dsg ama dur kalklara gelmiyor, en iyi araç da mazda da almandaki tokluk yok diyordu. Bir başka pert araçları düzeltip satan usta da şasisi çok sağlam diyordu. 3 ay durmuş bir mazda3ün ön şasisine balyozla girişmişler, balyozu vurdukları gibi sektirmiş. Almanlar olsa şasi göçerdi diyor.
Bulgar sırp avusturya almanyada mazda cx5 mazda 3 6 çok gördüm. Almanyada hele yeni kasa mx5 çok var. Cx5 reklamları tüm ülkelerde otobanda bir sürü koymuşlar. Bir sınırla işlerin bu kadar değişmesi enteresan. Ayrıca burada 1.6 mazda 3 de yok. Hepsi basınca iyi gidiyor. Biz de 1.6 lara mahkum kalıp kağnılara binelim, bu nedenle de almanlar turbo motorlarla ülke piyasasına hakim olsun.

Almancılar yeni arabalarla Türkiyeye gelmeyi pek istemiyor araba alt düzeni bozuluyor diye. O nedenle dikkat ederseniz genelde en az 4 5 yaşında araçlarla gelirler.

Ama belirtmeden de edemeyeceğim 2.nesil mazda 3 lerin kalitesi de biraz düşük. Bir aracın pandizotundaki sacları nasıl atar, Adem usta yattı arkaya kastırırsam belki ses kesilir demişti. Tık tık tık attı kaynaklar. Böyle bir imalat kalitesi olur mu?

Son düzenleme:

Üst Alt