Yeni Mazda 3 mü Golf 7 1.2 TSI mı ?

tamirer

Sessiz
arkadaşlar mazda forumunda bu soru sorulmaz aslında ama..çünkü büyük bir çoğunluk mazda 3 diyecektir genellikle..ama ben durumdan bahsedeyim,yorumu siz yapın..
Allah izin veririse bu kış bu iki arabadan birini alacağım..ama seçmek gerçekten zor..hesaplamalarımıza göre yılda 20 bin km civarı yapıyoruz ve yapacağız ( okul-ev mesafesine göre )..dizel araç almaya para pek müsait değil..maksimum 65 bin verebileceğiz ve bu paralara da hem sağlam,hem konforlu hem de ekonomik araçlardan bu ikisinde karar kıldık..ama kafamda hala soru işaretleri var özellikle yakıt konusunda..Golf şahane bir araç,yıllardır çok beğenirim..ve bu 1.2 TSI motorun az yaktığını duydum..ortalama 6 lt civarı sanırım..mazda 3 ise daha çok yeni..yakıt konusunda bizi üzer mi bilemiyorum..ya da ileride mazda 3 aldıktan sonra çok yakarsa LPG takabilir miyim ? siz ne dersiniz bu konuda

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Otomatik mi düz vites mi istiyorsunuz?

tamirer

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
evet alırsam inşallah sıfır düşünüyoruz..düz vites tabi ki..otomatiğe hiç gerek yok mersin gibi bir yerde..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Abi bu görecelidir ama olayı ilk etapta tasarım olarak ele alırsak ki ben beni dışardan baktığımda hiç heyecanlandırmayan aracın içinde altın olsa alasım gelmiyor ki yeni golfün tasarımını hiç sevmiyorum, yakıt verileri skyactive in örnekleri forumda var ve gayet makul, golf 1.2 de ekonomiktir ama karşılıklı olarak değerlendirmek laZım, ce tabii ki donanım, aynı paraya her iki araç sana hangi donanımları sunuyor.

Mt53

Katılımcı
Arabadan ne beklediğinize ne istediğinize bağlı bu biraz da ki siz az çok yazmışsınız..Objektif olarak 2 aracı yanyana koyup baktığınızda mazda 3'ün görsellikte önde olduğunu gözlerimizi doyurduğunu belirtmek yanlış olmaz heralde..sağlamlık ve donanım konusunda mazda 3 golften ilerdedir..yakıt konusunda ise hemen hemen aynıdırlar..hatta golfle uzun yolda daha fazla yakabilirsiniz.Mazda 3 reflex donanımı sizin isteklerinizi hayli hayli karşılar..şimdiden hayırlı uğurlu olsun ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam her şey esasında senin tarafında bitmiş, sen Golf almaya daha yakınsın...

"Golf şahane bir araç, yıllardır çok beğenirim"

Bu cümle ve düşüncelerinin üzerine biz istediğimiz kadar Mazda 3 diyelim, "ölmeyen şekilci efsane" senin olmaya bir kaç adım önde gibi duruyor... :)

Ben naçizane fikrimi yazayım; Donanım açısından yan yana koyduğunda Golf'ün esamesi okunmaz, yakıt konusunda başa baş gelebilirler, tasarım konusunda ise "zevkler ve renkler" devreye girer ve sen Golf'ü beğendiğin için bir şey diyemem...

Sen tercihini büyük oranda yapmışsın, hayırlı olsun, Allah gönlüne göre versin...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
evet alırsam inşallah sıfır düşünüyoruz..düz vites tabi ki..otomatiğe hiç gerek yok mersin gibi bir yerde..

Otomatik konusunda ön yargılı davranma derim... VW Dsg problemini ne kadar çözdü bilemem ama Mazda'nın öyle bir problemini duyan bile yok... Kaldı ki; yeni Mazda 3'ün otomatiği manuel kadar yakıt tüketimi var ve manuel kadar atak. Test etmeni şiddetle tavsiye ederim...

Mazda'nın otomatik şanzımanı bile bence başlı başına tercih sebebi...

tamirer

Sessiz
Ben Golfü beğeniyorum tabii.ama yeni mazdaya da aşık oldum :) karar veremediğim için danışıyorum size zaten

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
o zaman yeni Mazda3 derim kesinlikle.

Türkçe karşılığının Halk arabası olduğu söylenen Fooksvaagıın, fiyat olarak kırmızı olsun beş kuruş fazla olsun deyimini bile üçe katlayıp beşle çarpar durumda olan markadır kanaatimce.

tamirer

Sessiz
İnşallah benim de düşüncem o yönde..ama az önce 8.etap da mazda genel müdürü aralığa kadar tüm mazda 3 leri sattık dedi.yani istesek de alamıycaz ocaktan önce

aytacesen

Katılımcı
Kardeşim ilk arabasını aldığı zaman baskılarıma dayanamayıp 90.yıl serisi mazda 3 benzinli impressive aldı.Yaklaşık 1 yıl kullandıktan sonra satıp Golf 7 1.6 TDI highline aldı.yaklaşık 8 aydır da golf 7 ye biniyor.Geçen düşüncelerimi öğrenmek istediğimde yakıt ve performans hariç Mazda 3 gerçekten çok daha farklı bir araç cevabını verdi.Hatta bu ara Golf ü satıp dizel mazda 3 ya da biraz daha bekleyip skyactive dizel almayı düşünüyor.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun Allah gönlünüze göre versin

Yılda 20 bin km çok sayılmaz. 65 BİN bütçeniz olduğunuzu belirtmişsiniz. Bütçeniz 0 aracı zorlayabilir. Satılıktaki 2. el 2014 Mazda 3'ler bile 65.000+

Bütçenizi zorlamadan 2012 Mazda 6 düşünmezmisiniz.

Bu sitedeki en pahalısı...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2012-mazda-6-2.0-sport-exclusive-155hp-22.000km-siyah%2Corjinal-167556889/detay

Araştırma yapılsa 60-70 bin aralığına hatasız çok yol yapmamış bir Mazda 6 bulunabilir düşüncesindeyim.

tamirer

Sessiz
Hakan bey mazda 6 benim de çok beğendim bi araba ama benzini çok yakabilir ve vergisi fazla diye vazgeçtim..alacak olursam mazda 3 sedan reflex alıcam.65 bin tl şu anki fiyat..

tamirer

Sessiz
Kardeşim ilk arabasını aldığı zaman baskılarıma dayanamayıp 90.yıl serisi mazda 3 benzinli impressive aldı.Yaklaşık 1 yıl kullandıktan sonra satıp Golf 7 1.6 TDI highline aldı.yaklaşık 8 aydır da golf 7 ye biniyor.Geçen düşüncelerimi öğrenmek istediğimde yakıt ve performans hariç Mazda 3 gerçekten çok daha farklı bir araç cevabını verdi.Hatta bu ara Golf ü satıp dizel mazda 3 ya da biraz daha bekleyip skyactive dizel almayı düşünüyor.
Golf ve mazda 3'ü birinci ağızdan karşılaştıran biri olunca daha iyi oldu.teşekkür ederim

tamirer

Sessiz
arkadaşlar çok teşekkür ederim tekrar yorumlar için..diğer mazda sitesinde de aynı soruyu sordum, bir kaç aklı başında kişi hariç dövmekten beter ettiler..çok uzattın,ne alırsan al artık falan havasındalardı..eğer ben forum sitesinde bu soruları sormayacaksam nerede soracağım,fikir alışverişi yapıyoruz sonuçta.
neyse sonuç olarak o siteden kendimi sildirdim..işim olmaz o tarz insanların arasında.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Neden buradayız, şimdi daha iyi anlıyorum, abi sen yaz biz yorumlarız daha, konuşmak, tartışıp değerlendirmek güzel

Mt53

Katılımcı
arkadaşlar çok teşekkür ederim tekrar yorumlar için..diğer mazda sitesinde de aynı soruyu sordum, bir kaç aklı başında kişi hariç dövmekten beter ettiler..çok uzattın,ne alırsan al artık falan havasındalardı..eğer ben forum sitesinde bu soruları sormayacaksam nerede soracağım,fikir alışverişi yapıyoruz sonuçta.
neyse sonuç olarak o siteden kendimi sildirdim..işim olmaz o tarz insanların arasında.
Bülente katılıyorum abi ;) aklındaki herşeyi paylaş abi..sonuçta araba alacan az para değil.. ama mesajında yazdığın gibi mazda 3 reflex paketi ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar bence

Üst Alt