Yeni Mazda 2 Ülkemize Gelmeyecek!

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Mazda2 modelinin satışına dünya genelinde Nisan ayında başlanacağına da değinen Yurdakul, bu segmentte Türkiye pazarında gerekli şartların oluşmamamsı nedeniyle aracı getirmeyeceklerini ancak şartların müsait olması durumunda konuyu yeniden değerlendirebileceklerinin de altını çizdi.

Yazının tamamı için;

Premium Markalardan Müşteri Alıyoruz

Ne söyleyeyim bilmiyorum. Bu segmentte gerekli şartlar oluşmamış:) Neden Ford Fiesta pazarda ilk 5'te sürekli? Hazır dizel motorda gelecek, dizel+otomatik bir B sınıfı aracın gözü kapalı satması lazım, hangi şartlar oluşmamış yahu?

Mx-5 için şartlar oluşmuş, 2 için oluşmamış öyle mi?

Satış hedefi de 2200 müş. Yahu delirmek üzereyim. Satış müdürü falan yokmudur bu markanın açsın 10 sene önce ne satıyormuş Mazda bir baksın. Şimdiki hedeflerinin 2 katı.Evet inanmayan duymayan görmeyen varsa buyrun 2005 satışları; o zamanlar ticari satışları bile varmış vay be:)

260u9go.jpg

Dün mailime davet geldi, Mazda 3'ü İstanbul Park'ta deneyecekmişiz. Eyvallah deneyelim de ortada alacak araç yok. Çok sattığından mı? Hayır araç getirtemediklerinden. Birde kompakt sınıf aracı neden F1 pistinde deneyecekmişiz onu da anlamadım ya neyse.

Premium markadan müşteri falan çalma hayallerini bırakın. Premium markalar bile senin 10 katın satıyor artık az rüyadan uyanın!

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Valla ne diyeyim bilemedim Mazda 2 gibi bir aracı bu ülkeye getirmek için düşünmeye gerek olmadığı kanısındayım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu haber doğruysa, rezillik de, felaket de, ne dersen de yahu. Böyle bir açıklama var mıdır Allah aşkına? Gerekli şartlar neymiş gerçekten merak ettim. Piyasanın tozunu atacaksın belki de bu araçla, özellikle bayan kesimin bir çoğunun hedefi olacaksın ama araç yok, yazık ne diyeyim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu tür açıklamaları en yetkili ağızdan duyunca; bunlar bitmiş de okeye dönüyor diyorum...

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bence yeni çalışmaya başlamış bekar yada çocuksuz çiftler için mazda 2, fiesta, corsa, micra gibi araçlar ilk tercih.

İstanbuldaki bu tarz insanlarda en azından benim çevremin nerdeyse tamamı bu araçları tercih ediyor.

Aracımdan memnunum ama bu gidişler soğutcaklar insanı :(

mesut taşdemir

Katılımcı
Bir sinir harbi ile şöyle bir mail attım.

Kusura bakmayın araç satmasını bilmiyorsunuz. Mazda 2 yi getirmemek ne demek ya?! Piyasayı bu kadar mı okumaktan acizsiniz? Hem dizel hem otomatik ve B segmentinde bu kadar kaliteli araç yapmış Mazda ve hele ki şu piyasada milyonlarca dizel-otomatik fetişisti varken hangi mantığa hangi pazarlama tekniğine binaen böyle saçma bir uygulama yapıyorsunuz? Mazda Tr'nin başına ben geçsem şerefsizim bir yılda 5000den aşağı araç satmam. Çok sevdiğim ve aşık olduğum markayı tr de rezil ettiniz rezil yazıklar olsun.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Konuda bazı düzenlemeler yaptım. Kimseye site üzerinden hakaret tarzı yazılar yazılmasını tasvip etmiyoruz. Sinirlenmiş olabilirsiniz hakaret yazıp göndermiş olabilirsiniz fakat mesajınızı olduğu gibi herkese açık olan bu platformda yazmanız doğru değil. Hiç bir tartışmanın tarafı olmak istemeyiz. Bu platform Mazda severlerin dayanışması ve muhabbeti için kurulmuştur bu amaçta hareket ederseniz seviniriz. Bu konuda siz değerli üyelerimizden gereken hassasiyeti bekliyoruz saygılar.

mesut taşdemir

Katılımcı
Konuyu editliyorum yazımın sonucu;

Mazda 2 model ile ilgili bilgi talebiniz ilgili birimlerimiz tarafından değerlendirilmiştir.
Hazumi konsepti olarak satışa sunulacak olan Mazda 2 modellerimizin 2015 yılı içerisinde Türkiye pazarına ulaşacağı ve fiyatlandırmanın araç geldikten sonra belli olabileceğini iletmek isteriz.
Konu hakkındaki gelişmeler için web sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.
Ürün ve hizmetlerimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder, iyi günler dileriz.
Saygılarımızla,
Mazda İletişim Hattı 44 44 693

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bir sinir harbi ile şöyle bir mail attım.

Kusura bakmayın araç satmasını bilmiyorsunuz. Mazda 2 yi getirmemek ne demek ya?! Piyasayı bu kadar mı okumaktan acizsiniz? Hem dizel hem otomatik ve B segmentinde bu kadar kaliteli araç yapmış Mazda ve hele ki şu piyasada milyonlarca dizel-otomatik fetişisti varken hangi mantığa hangi pazarlama tekniğine binaen böyle saçma bir uygulama yapıyorsunuz? Mazda Tr'nin başına ben geçsem şerefsizim bir yılda 5000den aşağı araç satmam. Çok sevdiğim ve aşık olduğum markayı tr de rezil ettiniz rezil yazıklar olsun.
Mesuuuuut adamları birde dövseydin tastamam olurdu :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
O zamanlar Mercedes ile aynı satıyorlarmış. Şimdi kendileri 1-2 bine düşmüş, Mercedes 30 bini zorluyor. Nasıl Premium'lardan satış çalıyorlarmış?

Mazda2 modelinin satışına dünya genelinde Nisan ayında başlanacağına da değinen Yurdakul, bu segmentte Türkiye pazarında gerekli şartların oluşmamamsı nedeniyle aracı getirmeyeceklerini ancak şartların müsait olması durumunda konuyu yeniden değerlendirebileceklerinin de altını çizdi.

Yazının tamamı için;

Premium Markalardan Müşteri Alıyoruz

Ne söyleyeyim bilmiyorum. Bu segmentte gerekli şartlar oluşmamış:) Neden Ford Fiesta pazarda ilk 5'te sürekli? Hazır dizel motorda gelecek, dizel+otomatik bir B sınıfı aracın gözü kapalı satması lazım, hangi şartlar oluşmamış yahu?

Mx-5 için şartlar oluşmuş, 2 için oluşmamış öyle mi?

Satış hedefi de 2200 müş. Yahu delirmek üzereyim. Satış müdürü falan yokmudur bu markanın açsın 10 sene önce ne satıyormuş Mazda bir baksın. Şimdiki hedeflerinin 2 katı.Evet inanmayan duymayan görmeyen varsa buyrun 2005 satışları; o zamanlar ticari satışları bile varmış vay be:)

260u9go.jpg

Dün mailime davet geldi, Mazda 3'ü İstanbul Park'ta deneyecekmişiz. Eyvallah deneyelim de ortada alacak araç yok. Çok sattığından mı? Hayır araç getirtemediklerinden. Birde kompakt sınıf aracı neden F1 pistinde deneyecekmişiz onu da anlamadım ya neyse.

Premium markadan müşteri falan çalma hayallerini bırakın. Premium markalar bile senin 10 katın satıyor artık az rüyadan uyanın!

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben her fırsatta önceki distribütöre değdiriyorum ama bu satış rakamlarına göre adamlar başarılı denilebilirmiş... :)

limpony

Katılımcı
Sonra laf söyleyince kızıyorsunuz.. Kim varsa toptan değiştireceksin Mazda Türkiye nin... Şuradan 5 adam ele alsak şimdiki satış rakamını 2 katına çıkarmazsak kendimi Taksim de asarım bu kadar net konuşuyorum:) :) :) :)

Üst Alt