Yeni Makyajlı ve Daha Güçlü Honda CRV

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
14253c2.jpg

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Amerika için makyajlanan Honda CR-V yeni yüzüyle Avrupa piyasasına da girecek. Ancak Avrupa'da satışa sunulacak model Amerika'da satılacak modelden biraz daha farklı.

Amerika'daki versiyonu ile karşılaştırınca Avrupa'da satışa sunulacak Yeni CR-V daha alçak süspansiyonları, daha ince yanaklı lastikleri, shark (köpekbalığı) anteni ve mat krom efektleriyle daha sportif bir görüntü çiziyor.

Bunların dışında makyajsız kasasına göre genel itibariyle farlarda, ızgarada, sis lambalarında, motor korumasında, arka tamponlarda, arka farlarda ve ön tamponlarda yapılan değişiklikler hemen hemen aynı.

Motor kaputunun altında da bir takım geliştirmeler sunan Honda Avrupa'da satışta olan 2.2 litre i-DTEC motorunu yeni nesil 1.6 i-DTEC motorla değiştiriyor ve Türkiye'de 120 beygirle satışta olan 1.6 litre motorun gücünü 158 beygire yükseltiyor. 350 Nm tork üreten bu motorun yakıt tüketimi %11 azaltılmış ve emisyonu da 130gr/km.

Şu anda satışta olan kasanın görünen en büyük eksikliği olan dizel otomatik vites seçeneği de bu makyajla giderilecek gibi görünüyor. 9 ileri otomatik vitesi ile yakıt tüketimini de %20 ye kadar düşürecek Yeni CR-V nin 6 ileri düz vites seçeneği de olacak.

1.6 versiyonu 2 çeker olarak gelecek arabanın 2.0 versiyonunda 4 çeker seçeneği de sunacağını açıklayan Honda'nın ülkemize hangi kombinasyonları sunacağını ise zaman gösterecek.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ssyoung kadar tipsiz geldi bana... Kuş tutsa olmaz... :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bir önceki daha iyiydi sanki ya bir kaç farklı açıdan bakmak lazım :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
9 ileri manuel olsa intihar ederdim heralde bi dusunsenize 9 ileri manuel bunun r si var n si var off offf

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
7 ileri şanzımanı denedim, beğenmedim, 9 ileri sorun çıkartmazsa iyidir...

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Sevgili Veli bey kardeşim,şanzımanın hangi yönünü beğenmedin ??..Birde bu aracın süspansiyonları nasıl??...Yumuşakmı ?..cx5 'e göre kıyaslarsan sevinirim ..

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bizde 2010 modeli var, her 10 binde servise girdi şimdi 150 bin kmde. Bu zaman süresince disklerin eğilmesi, kapı fitillerinin yırtılması ve akünün bozulması harici hiç bir sorun yaşamadık.

Araçta konfor ve güç sıfır. Acaip hantal ve benzin içen bir araç. Arıza vermemesi harici birşey göremedim ben...

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Bana göre Arka Tarafın dizaynını bi oturtmadılar,kambur gibi duruyor araba ön Kısım fena değil ama arka olmamış gibi,birde 1.6 kaldırırmı bu arabayı vosvagen Tiguın gibi turboyu coşturmasın 2 senede

Zaten Türkiye'ye 1.6 dizel 4 çeker ön-merkez-arka dif.kilitli bir araç gelmedi malesef..
Sunroof-deri-webasto-delici sis hepsi bi arada üretselerde alsak:)

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Motor 4 silindir
Hacim (cc) 1597
Yakıt türü Dizel
Maksimum güç 120 PS / 4000 rpm
Maksimum tork 300Nm / 2000 rpm
Şanzıman Düz: 6 ileri, 1 geri
Süspansiyon (Ön) Toe kontrol bağlantılı McPherson kol
Süspansiyon (Arka) Reaktif bağlantılı çift salıncak
Uzunluk (mm) 4570
Genişlik (mm) 2095.2
Yükseklik (mm) 1685
Aks mesafesi (mm) 2630
Ön tekerlek izi (mm) 1570
Arka tekerlek izi (mm) 1580
Ağırlık, sürücü hariç (kg) 1536
Lastikler 225/60 R18
Yakıt deposu (lt) 58
Bagaj hacmi (lt) 589-1146
Maksimum sürat (km/s) 182
Hızlanma 0-100 (km/s) 11.2
Şehir içi (lt/100 km) 5
Şehir dışı (lt/100 km) 4.5
Birleşik (lt/100 km) 4.7
CO2 emisyonu (g/km) 124

Arkadaşlar ben bu arabayı kastetmiştim....Tek eksisi otomatik olmayışı...4o yıldır manuel kullanıyorum..Vede şehir içi dur kalk yolda arasıra işim oluyor..Daha çok ist-ankara veya ist-izmir arası kullanım için düşünüyorum bu aracı...Sarfiyat bu günkü dizel yakıt fiyatlarıyla yaklaşık 16-20 krş. dolaylarında...Süper bir ekonomi..Yanlama,viraja çok hızlı giriş falan diye dertlerim yok..Aradığım şehir içinin ara-bozuk yollarında,kasislerde süspansiyonun bunları absorve edebilmesi...Uzun yolda ise 120-150 km. hızlarda yol tutuş ,sessizlik gibi konfor aradığım...CX5 ideal,mükemmel bir suv..Ama mtutun üstadın süspansiyon yumuşaklığı vede koltuk yumuşaklığı,rahatlığı açısından tavsiyesi üzerine bu araca yöneldim...Artı bu sene takviye ile 150BG gücüne ulaşacak 2015 modellerde...Bu aracı kullanan,deneyen varsa tavsiyelerini,eksi-artı yönlerini merak ediyorum...Ha birde cx5'e göre 20.000 tl ucuzluğu ve yıllık MTV avantajı var...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sevgili Veli bey kardeşim,şanzımanın hangi yönünü beğenmedin ??..Birde bu aracın süspansiyonları nasıl??...Yumuşakmı ?..cx5 'e göre kıyaslarsan sevinirim ..

[member=30]bamir[/member] Abi 7 otomatik ileri şanzımanı bu arabada değil başka bir markada denedim ve beğenmedim... Bu senin için ölçü olur mu bilmiyorum ama; 7 ileri şanzıman motorun deviri ile uyum sağlayamıyordu ve arada sekman sesi (şakırtı) geliyordu, benim beğenmediğim nokta buydu...

Sağlıcakla...

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Honda'nın merakla beklenen aracı CR-V, baharda Türkiye yollarındaki yerini alacak.

Japon otomotiv devi Honda, 2015 yılı için tasarladığı CR-V modeli,yenilenen tasarımı,yeni motor seçenekeleri ve gelişmiş teknolojisi ile kendinde büyük bir merak uyandırıyor.İç ve dış tasarımında eski modellerine göre daha sofistike bir görünüme sahip olacak olan Yeni CR-V,1.6 litrelik dizel motora sahip olacak.Bu motor seçeneği ile 160 beygir gücü ile 350 Nm tork üretebilecek.9 ileri otomatik şanzımanı ile şehiriçi ve dışında yakıt tüketimini en aza indiren Honda,bu yeni modelinde araç içi teknolojiye de önem vermiş.

2015'in bahar ayları ile birlikte yeni led farları,yeniden tasarlanmış ön ızgarası,alt koruma plakası ile gelecek olan CR-V,iç tasarımında da kullandığı kaliteli malzemelerle sürücüye ve yolculara konforlu bir seyir sağlıyor.

6 ileri manuel ve 9 ileri otomatik vites seçenekleri ile gelecek olan CR-V, bu vites seçenekleriyle 160 hp olup 350 Nm tork değerine ulaşıyor.Ayrıca 1.6 litrelik i-DTEC dizel motoruyla da 120 beygir gücüne ulaşabilen seçeneği de yine bulunuluyor.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
1.6 160 bg dizel ve 9 ileri otomatik ile doğru fiyatlama yapılırsa iş yapar. Bir de awd sistemini biraz daha iyileştirseler!

Bu arada Honda ilk defa dışarıdan bir şanzıman kullanacak, ilginç...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
1.6 160 bg dizel ve 9 ileri otomatik ile doğru fiyatlama yapılırsa iş yapar. Bir de awd sistemini biraz daha iyileştirseler!

Bu arada Honda ilk defa dışarıdan bir şanzıman kullanacak, ilginç...
Ne şanzımanı var abi bunda?

Üst Alt