Yeni Makyajlı ve Daha Güçlü Honda CRV

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
1.6 160 bg dizel ve 9 ileri otomatik ile doğru fiyatlama yapılırsa iş yapar. Bir de awd sistemini biraz daha iyileştirseler!

Bu arada Honda ilk defa dışarıdan bir şanzıman kullanacak, ilginç...
Bu sırada kendi şanzımanında iyileştirmeler yapacak galiba ;D

Bu aracın tasarmında bir şeyler eksik kalmış gibi, bütünlük sağlayamıyorum bakınca.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arka kapıdan ötesi sanki farklı bir arabanınmış gibi. Ön taraftan oraya kadar geliyorsun sonra iki aracı birleştirmişler gibi oluyor.
Bu sırada kendi şanzımanında iyileştirmeler yapacak galiba ;D

Bu aracın tasarmında bir şeyler eksik kalmış gibi, bütünlük sağlayamıyorum bakınca.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
ZF'nin önden çekişli platformlar için yeni ürettiği 9 ileri tork konvertörlü (burası biraz karışık) şanzıman... BMW yeni başladığı (BMW 2 Active Tourer) önden çekişli seride bu şanzıman yerine ZF'nin eski 6 ileri tork konvertörlüsünü kullanmayı tercih etti. Ki, BMW bu otomatik şanzımanlardaki oran sayısı savaşlarını başlatanlardan biridir aslında, bu yönü ile bu tercihler çok ilginç bir hale geliyor...

Ne şanzımanı var abi bunda?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
ZF'nin önden çekişli platformlar için yeni ürettiği 9 ileri tork konvertörlü (burası biraz karışık) şanzıman... BMW yeni başladığı (BMW 2 Active Tourer) önden çekişli seride bu şanzıman yerine ZF'nin eski 6 ileri tork konvertörlüsünü kullanmayı tercih etti. Ki, BMW bu otomatik şanzımanlardaki oran sayısı savaşlarını başlatanlardan biridir aslında, bu yönü ile bu tercihler çok ilginç bir hale geliyor...
Honda risk almış bir nevi bunu kullanmakla o zaman.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Türkiye'ye sens sonuna gelecek olan CR-V'nin her geçen gün teknik detayları gün yüzüne çıkıyor.

Honda'nın merakla beklenen yeni modeli Honda Cr-v, makyajlı olarak satışa sunulacak.Makyajlı Yeni Honda CR'V'nin gözle görülen ilk yeniliği ise kaputun altında yapılmış.1.6 litrelik dizel seçeneği eklenen model, anlaşılan ülkemizde büyük bir talebe maruz kalacak.

Honda 1.6 litrelik motorla anlaşılan hem yakıt tüketimini azaltmak hem de daha iyi performans sunmak için böyle bir uygulamaya gitmiş.Ayrıca Yeni Honda CR-V 1.6'ya 9 ileri otomatik şanzıman eşlik edecek.Bu motor seçeneği ile Honda CR-V 2015,158 gücüne sahip olup 250 Nm tork üretebilecek.Yakıt tüketimi konusunda da resmi rakamlara göre 100 km'de 4.9 litre tüketim gerçekleşiyor.

Avrupa'ya bahar aylarının başında satışa sunulacak olan Yeni CR-V 1.6, Türkiye'de ise sene sonunda gelecek.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Honda güzel işler yapıyor, Türkiye piyasasında zaten söz sahibi, bu motor seçeneğiyle pastadan pay alacağı kesin.

Accord da bir gelisme var mı, yoksa ben mi kaçırdım.

ahmoztrk

Katılımcı
Markaların D segment arabalarını genelde başarılı bulurum, Accord da onlardan biri

Honda arabaları kendi segmentlerinde zaman zaman donanım olarak rakiplerinin gerisinde kalmayı başarmasına ters orantılı olarak Türkiye'de iyi bir piyasa yeri vardır. Tabi donanımın yanında motor, şanzıman ve sağlamlık-dayanıklılık olarak diyecek bir şeyimiz yok.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Honda arabaları kendi segmentlerinde zaman zaman donanım olarak rakiplerinin gerisinde kalmayı başarmasına ters orantılı olarak Türkiye'de iyi bir piyasa yeri vardır. Tabi donanımın yanında motor, şanzıman ve sağlamlık-dayanıklılık olarak diyecek bir şeyimiz yok.
Tamamen distribütör başarısı.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Benim de bir süredir dikkatimi çekiyor iyi bir araba, dizel olması vergisinin düşük olması, az yakması sağlamlığı gayet iyi. Alınabilir tabi parası olanlar için. :)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Honda,2015 model CR-V'yi Haziran ayında satışa çıkaracak.

Bulunduğu sınıfta dikkatleri bir anda üzerine çeken Honda CR-V 2015,hem dizel seçeneğini hem de otomatik şanzımanı birlikte sunmasıyla diğer rakiplerinden bir adım önde olarak satışa çıkacak.1.6 litrelik dizel motoruyla 160 beygir gücünde olan Honda CR-V 2015,oldukça uygun yakıt tüketimiyle de kendine hayran bırakıyor.

Bilindiği gibi ilk defa 2014 yılında CR-V ile Türkiye pazarına giren Honda,3000 adet satışa gayet iyi bir taleple karşılaşmıştı.Şimdi ise 9 ileri otomatik şanzımanı ile satışa çıkacak olan Honda CR-V 2015,Haziran ayında satışa çıkarılacak.

Eralp35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Acıkcası Honda'nın içinde büyümüş ve honda hastası a'dan z'ye herseylerini bilmeye calısan biri olarak soyliyim toplamda 6 tane Honda marka aracımız oldu hiçbiri 2000 model üstü değildi :) Nedeni de kasa olarak bence eski çizgisini kaybetti . 1990 - 1996 - 1998 modellerde accord , 1992 model İntegra , 1998 model japon civic (anadolu honda değil ) ve en son 1999 CR-V sahibi oldum bunlardaki cekicilik asalet durus yola oturus bana yeni nesil Hondaların hiçbirinde tat vermedi .. Zevkler ve renkler tartısılmaz ama honda sedan civic'e dizel motor koymadan dizel pazarına tutunamaz .. Ben ki basta da soylediğim gibi Honda hastası motor kodlarını bile ezbere bilen biri olarak yeni dizel CR-V alcak param olsa Nissan Qashqai tercih ederdim ..

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Qashqai kullanmış biri olarak Bülente katılıyorum..qashqai yeni versiyonda bile eksikliklerini gideremedi. Yeni crvyi test ettim ilk geldiginde qashqainin daha cok ekmek yemesi lazım..

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Grand Chrekoe ve 200 tl..!!!..Müthiş uygun fiat model ve temizliğine göre...Birde Mazdaya çamur atarlar,ikinci eli zayıf diye...400 küsur yenisi,iki senelik fiyat ise yarı yarıya !!!...Mazdada ise % 25-30 geride iki senelik modellerde (cx5)...90-95 arası2012'ler...Eee bu durumda mazdanın ikinci eli nasıl zayıf oluyor ??...60-65 'e tekabül eder cx5 2012 bu fiyatlamayla..Bırakın 60-65'i, 80-85 olsa cx5 ikinci elde araba kalırmı ??...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Veli abi beğenmedin galiba :)
2 senede yarı fiyatına düşmüş,2 sene sonra da 100 e düşerse,sonraki 2 sene 50 olur.ulan ne kafa varmış bende,bi de senin kafan calismiyo diyolar hehehe

Üst Alt