Yeni Koleos Çok Farklı Olacak

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
K8BPf5.jpg

Renault, ikinci nesil Koleos hakkında sızdırılan bilgilerle modeli hakkında daha da merak uyandırmayı başarıyor desek yanlış olmaz zira artan pazar ihtiyacı ve rakipleriyle başa çıkmanın başka bir yolu daha yok. Önümüzdeki sene satışta olması beklenen yeni Koleos hakkında Hindistan menşeili IndianAutosBlog’a konuşan Renault tasarım başkan yardımcısı Laurens van den Acker, yeni Koleos’un şu anki formundan tamamiyle farklı bir hale kavuşacağının üstüne bastı.

Boyutları itibariyle C ve D sınıfı arasında olan güncel Koleos’un yerini alacak yeni çocuk, sahip olacağı CMF platformuyla orta sınıf SUV sınfına girecek. Renault CMF platformunu Nissan ile ortak geliştirmişti.

Yeni Koleos’u tanımlarken sarfettiği cümleler pazara dişli bir rakibin geldiğinin habercisi: “Daha ciddi, daha sofistike, daha kaliteli bir otomobil olacak.” 7 koltuklu oturma düzenine sahip olup olmayacağını açıklamayan Acker, zaten Espace modelinin 7 koltuğa sahip olduğundan Koleos’un böyle bir yetiye sahip olup olmayacağını bilmediğini söyledi.

van den Acker diğer detayların önümüzdeki sene başında ortaya çıkacağını ekledi. Bugüne kadar gelen dedikodular ise aracın Çin’de geliştirildiği, beş metreden daha uzun olduğu ve Güney Kore’de üretilme ihtimalinin oldukça yüksek olduğu yönünde. Samsung ile anlaşma yapan Renault, Koleos’u Renault Samsung QM5 adı altında şu an satıyor. Avrupa pazarına giriş yapıp yapmayacağı da ayrı bir muamma olan Koleos’un Avustralya’da satılması ise kesinlikle onaylanan bilgiler arasında.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hiç sevemedim kalası pardon Koleos'u :D

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bu resim bugünkü Koleos değil mi?

Ayrıca ikinci nesil Koleos'u Samsung üreteceğine göre, yine Android tabanlı mı olacak, tabansız mı olacak?

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bakın size bu Koleos ile ilgili bir anımı anlatayım.

Koleos Avrupa ve Türkiye'de pazara sürülmek üzere. Aracın sağlamlığını kanıtlamak için, zaman zaman Mazda'nın da yaptığı şekilde, Dünya'daki zorlu parkurlardan geçilen uzun bir sürüş testi yapılacak. Özetle aracın üretildiği Renault'a ait olan Kore Samsung fabrikasından bir aracı Fransız bir sürücü alacak ve aradaki bütün zorlu parkurları aşarak Paris'e getirecek. Bu güzergahta Türkiye ve İstanbul'da var. Aracın servis hizmetleri de yollardaki Renault servislerinde yapılıyor, bunlardan biri de İstanbul'da.

Tesadüf bu ya, ben de tam o Cumartesi günü o servis istasyonunda arkadaşımı ziyaret ediyorum. Fransız geldi Koleos ile... O tatil günü ortamında serviste dil bilen kimse olmadığı için, ben tercümanlığı yapmıştım.

İş bitti, Fransız yoluna gidecek, bana döndü ve dedi ki; nasıl, çok şık değil mi?
Türk misafirperverliği tarafından yönlendirilen bir cevap verdim; hem de çok şık!

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben olacaktım ki; o koleos'u ve fransızı nasıl ters köşeye yatırıyorum... :D

Adam kalkmış hiç görmediği araca 5 bin Tl kapora vermiş, İstanbul dan Aydın a gelmiş sevindirik sevindirik notere gidiliyor, pejoya 5 kişi zor sığmışız, sıfır araba vites geçişlerinde güm güm vuruyor pedalların oradan aracın iç çamaşırları görünüyor neyse bu kadarı yeter konuya döneyim ben...

Adam; görmeden aldığı peco sw için nasıl diye sorma gafletinde bulundu...

Şöyle iyidir böyle iyidir, temiz duruyor ama neticede peco işte dedim... Adamın jeton düşene kadar biz notere varmıştık... :p

Enes ile Harun şahittir... :)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Ben olacaktım ki; o koleos'u ve fransızı nasıl ters köşeye yatırıyorum... :D

Adam kalkmış hiç görmediği araca 5 bin Tl kapora vermiş, İstanbul dan Aydın a gelmiş sevindirik sevindirik notere gidiliyor, pejoya 5 kişi zor sığmışız, sıfır araba vites geçişlerinde güm güm vuruyor pedalların oradan aracın iç çamaşırları görünüyor neyse bu kadarı yeter konuya döneyim ben...

Adam; görmeden aldığı peco sw için nasıl diye sorma gafletinde bulundu...

Şöyle iyidir böyle iyidir, temiz duruyor ama neticede peco işte dedim... Adamın jeton düşene kadar biz notere varmıştık... :p

Enes ile Harun şahittir... :)

Şahit olmazmıyız :) İşte sana bu yüzden hiç bir sözüne alınganlık etmem hiç tanımadığın adama bile sw iyidir şöyledir böyledir dedin adamı pofpoflayıp koltuğunu kabarttın (dedim meğer Veli abi pejoyu ne kadar da beğeniyormuş demeye kalmadı )
Adama lafı kapattın sw ama pejo işte :) Adam bir zaman kendine gelemedi sonra arkadan yan aynada suratını gördüm rengi dönmüştü :)
Dedim o zaman Veli Azak ın her lafında mizah var hiç alınma gücenmeye gerek yok yabancıya bunu yapan bize ne yapsa sıkıntı yok :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Allah razı olsun... Zaten beni tanıyan çok sever... :p

Üst Alt