Yeni Kia Sorento (3.Nesil)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#1
SUV dünyasında Sorento modeliyle 10 yılı aşkındır avrupa pazarında kendini kabul ettiren kia, şimdi 3. nesil kia sorento‘yu yollara çıkarmaya hazırlanıyor.

İlk kasasını 2002 yılında üreten ve 2009 yılına kadar ülkemizde de rağbet gören kia sorento, 2009 yılında 2. nesil sorento ile kullanıcının karşısına çıktı. Aradan 5 yıl kadar zaman geçtikten sonra bu sefer 3. nesil yeni kia sorento duyuruldu.

Yepyeni tasarımıyla ön tanıtımı yapılan 3.nesil sorento, artık daha uzun ve yere daha yakın. Bir önceki modeline göre +80 mm artan dingil mesafesi 2780 mm ulaşmış. Doğal olarak bu artışta aracın uzunluğuna etki etmiş ve +95 mm artışla yeni kasa kia sorento 4780 mm uzunluğa sahip olmuş. Ayrıca yükseklik -15 mm azaltılarak 1685 mm’ye düşürülmüş. Bu veriler, kia tarafından açıklanan resmi teknik özelliklerdir. 2015 yeni kia sorento olarak karşımıza çıkacak olan araçta 5 farklı motor seçeneğinin yer alması bekleniyor. Bunlar arasında dizel cephede 2.0 ve 2.2 litrelik 4 silindirli crdi motor olurken benzinli cephesinde 4 silindirli 2.4 litrelik ve 3.3 litrelik V6 motor seçeneklerinin yer alması bekleniyor. Ayrıca yeni hibrit motorda bu seçenekler arasında sonuncusu olması bekleniyor. 3.Nesil Kia Sorento, 2015 yılında başta Güney Kore ve İngiltere olmak üzere belli başlı ülkelerde satışa çıkması bekleniyor. Akabinde Avrupa pazarına sunulacak olan yeni nesil sorento, 4-19 Ekim tarihleri arasında Fransa'nın Paris kentinde yapılacak olan Paris Auto Show ya da diğer adıyla Mondial Auto Show ile görücüye çıkacak.
 

Ekli dosyalar

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#4
Piyasada ki bir çoğundan iyidir bence, tasarımı da fena olmamış, fiyatına göre tercih edilebilir. Xtrail in Qasqai yi pazarından çalması sözkonusu olduğu gibi Sorento da Sportage den çalabilir
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#6
Bence var büyük sevenler dışarı gitmesin diye strateji yapmışlar ; )
 
Konum
Bolu-Ş.Urfa
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
#7
Tasarımı güzel, şase daha oncekilere göre baya büyük gibi...

Japon ve Alman grubu SUV'lara fiyatından dolayı ciddi bir rakip olabilir-Mobil uygulamadan gönderildi-