Yeni i20 Satışa Sunuldu

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan

Hyundai Türk kullanıcısının çok sevdiği i20'nin yeni kasasını satışa sundu. Yeni i20 kendi segmentinde rakiplerine kafa tutarak piyasayı kızıştıracak gibi görünüyor.

Büyütülen boyutları ve yaklaşık 4cm uzatılan aks aralığı ile daha fazla konfor sunan i20, göze batan görsel iyileştirmeleri ile de B segmentinde Polo, Fiesta, 208 gibi arabalara dişli bir rakip olacak.

Bu sınıftaki bir araba için gayet başarılı bir büyüklük olan 326 lt lik bagaj hacmi yanında ön ve arka yolcuların diz mesafesi de 1881 mm ile sınıfının lideri konumunda.

Yeni Hyundai i20'nin LED Entegre Projeksiyon tip farları hem gündüz hem de gece dikkat çekici olacak. Geniş ve altıgen desenli radyatör ızgarası ile yeni trendi yakalayan arabanın üst versiyonunda panaromik cam tavan seçeneği de mevcut.

Dikiz aynalarının üzerine yerleştirilen LED sinyal şeritleri ve arka kapılarla arka cam arasında kullanılan parlak C sütunu sayesinde araba daha lüks bir görünüme kavuşmuş.

Arka stop grubunda Auris'e benzer bir görünüm olsa da spoiler üzerindeki şerit LED ile birlikte çok şık bir görünüm olduğu bir gerçek. Ayrıca parlak siyah kapı çıtaları da ve mikro anten de lüks çağrışımı yapan detaylardan.

Dış görünümdeki değişikliklerden tam not alan Hyundai gerçek değişimi iç kısımda yapmış. Öncelikle önceki kasada kullanılan metal eklentili direksiyon simidi yerini daha modern ve gözleri daha az yoracak bir direksiyona bırakmış.

Çok daha canlı gösterge paneli yanında navigasyonlu bir multimedya sistemi de mevcut. Ayrıca krom kapı kolları ve ön kol dayama önceki kasasından farklılık yaratıyor.

Arabanın donanımlarında soğutmalı torpido, far sensörü, hız sabitleyici, hız limitleyici, otomatik katlanabilen aynalar, viraj içini aydınlatan farlar gibi lüks seçenekler mevcutken tüm versiyonlarda manuel klima olması da ciddi bir eksiklik.

Kabini çevreleyen ön ve yan hava yastıkları yeterli görünüyor. ESP(Elektronik Denge Kontrolü), VSM(Araç Stabilite Yönetimi), BAS(Fren Destek Sistemi), ABS, HAC(Yokuş Kalkış Desteği), park sensörü(sadece arka), gibi güvenlik donanımları ve sürüş destek sistemleri Yeni Hyundai i20'de unutulmamış. Bu özellikler Lastik basınç uyarı sistemi, aktif ön koltuk başlıkları, isofix, immobilizer, alarm, emniyet kemeri ikaz sistemi gibi ek bileşenlerle desteklenmiş.

Motor seçeneklerinde önceki kasadan çok büyük farklılıklar yok. 1.2 motor 85 hp güç üretiyor. Fabrika verisindeki maksimum hızı 170km/s olan bu versiyonun ortalama yakıt tüketimi 4.8 lt/100km. Elite versiyonunda motor strok hacmi 1 e düşüyor ve tüketim değeri 5lt ye yükseliyor.

1.4 litre benzinli motorun maksimum hızı da 170km/s olarak belirtilmiş. 1.4 benzinli versiyonların güç değerleri 100hp ve ortalama tüketim değerleri ise 6.7tl/100km. Daha çok tercih edileceğini tahmin ettiğimiz dizel versiyonların gücü 89hp ve ortalama tüketim değerleri 3.9km. Fabrika verilerindeki maksimum hız ise 175km/s.

Arabanın en rekabetçi tarafı olan fiyatları ise 37.990TL den başlıyor. Dizel versiyonlarını ise 47.490TL den başlayan fiyatlarla almak mümkün.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hyundai den beklenmeyecek tasarım diyebilirim... Hoşuma gitmedi değil.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Yeni Hyundai'lerin çizgilerini, hatlarını Toyota'lara çok benzetiyorum bende...

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Güven duygusu sıfır. Her an elinin altından kayıp gidecekmiş hissi veriyor i20.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha önce Mazda yı taklit ediyordu, şimdi doyoda ya sarmıştır, güvenlik hususunda Özgür e katılıyorum... 4 yıl sahibi oldum ama 1 gün bile severek kullanmadım, 1 kez yıkamadım...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hyundai Alman hatları taşımaya başlamıştı özellikle i30 ve Elantra ile, şimdi de çok az Toyota yı örnek almış gibi ama hedef Alman bence Hyundai da. Rekabetçi fiyata bak B segment bir araba 48 den başlıyor, bir de Mazda 2 çok pahalı o yüzden gelmeyecek diyorlar, Mazda 2 tozunu attırır piyasanın ama yeteri kadar gelirse.

aday

Sessiz
Araç Markası
2013 Lancer
Hyundai'nin en güzel yanı garantisi, sadece 5 yıl olması değil kullanıcıya hiç kabahat bulmadan ne var ne yok değiştirmesi, örneğini yaşayan/yazan çok var. Darısı diğer servislerin başına...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hyundai'nin en güzel yanı garantisi, sadece 5 yıl olması değil kullanıcıya hiç kabahat bulmadan ne var ne yok değiştirmesi, örneğini yaşayan/yazan çok var. Darısı diğer servislerin başına...

Evet bu açıdan bakarsak, yüksek müşteri memnuniyeti sunuyor... 5 bin kilometredeki aracım şanzıman dağıtmıştı, kapımın önünden aldılar, arızayı garantiden yaptılar ve aracı tekrar kapının önüne getirdiler... 1 yıl boyunca da bağımsız bir kuruluş "müşteri memnuniyeti" adı altında beni telefonla aradı anket yaptı...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Evet bu açıdan bakarsak, yüksek müşteri memnuniyeti sunuyor... [size=14pt]5 bin kilometredeki aracım şanzıman dağıtmıştı[/size], kapımın önünden aldılar, arızayı garantiden yaptılar ve aracı tekrar kapının önüne getirdiler... 1 yıl boyunca da bağımsız bir kuruluş "müşteri memnuniyeti" adı altında beni telefonla aradı anket yaptı...

Veli abi senin gibi bir kullanıcıda ve de 5000 km'de şanzıman nasıl dağılır ya...

Son zamanlarda İX35 çok görüyor ve ilgimi çekiyordu. Şimidiye kadar Hyundai'ye az da olsa bi sempatim vardı, bunu duyunca artık nerde Hyundai görsem aklıma gelir farklı düşünürüm heralde :nea:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi senin gibi bir kullanıcıda ve de 5000 km'de şanzıman nasıl dağılır ya...

Son zamanlarda İX35 çok görüyor ve ilgimi çekiyordu. Şimidiye kadar Hyundai'ye az da olsa bi sempatim vardı, bunu duyunca artık nerde Hyundai görsem aklıma gelir farklı düşünürüm heralde :nea:

Hakan bunu bende anlamadım ve hep müşteri hizmetlerine sordum, hemen hemen her fırsatta dile getirdim, aklım almıyor dedim... Bana verilen cevap tatmin edici değildi ama hizmet dört dörtlüktü...

Biz garantiyi bunun için veriyoruz, bir sıkıntı olduğunda koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak için çalışıyoruz...

Hyundai verdiğin paranın donanım olarak kat kat fazlasını sana verebiliyor, güvenlik, prestij, yaratıcılık, tasarım dersen o zaman iş taklitten öteye gitmiyor maalesef...

Üst Alt