Yeni Honda Civic Tavan Eğilme-Bükülme Sorunu

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Her harfinize katılıyorum

Şimdi seri üretim dahada hızlandı, önceden banttan günde 10 araba çıkıyorsa şimdi günde 50 araba çıkıyor, önceden araba yapmak için yapılırdı şimdi yapılanlar ticaret odaklı.

Son cümlelerinizdeki tespitlerde güzel. Twingo'mu tek kapı 4x4 araç hevesiyle satma kararı aldım. Halen satışta ama bazende diyorum hem üste para verecen hemde sürpriz bir araç alacan ne masrafı çıkacağı belli olmayacak, bulup alıp gelme sürecide zaten ayrı bir sıkıntı. Geçmişi bilinen aracın varken hemde bu devirdeki yakıt ve vergi ücretlerinden sonra motorsiklet gibi gideri olan aracına bin dur işte diyorum kendi kendime...
Gecen senelerde yapılan sendika zammından sonra bantlardaki sürelerde oynama yapılmış
Örnek:
10 dakikalık bant zamdan sonra 9dakikaya düşürülmüş :)

Zamdan önce fd7 zamdan sonra gamzeli fc5 :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Tamamen yanlış düşünce. Göz zevkimizi şimdiye kadar baltaladığı yeter, hayırlısı ile uzak diyarlara gitsin mümkünse. :) :)

Altında mis gibi azman var işte, ikinci arabaya gerek bile yok. Lütfen... :)
Garajın gülü ya o abi, baksana ışıl ışıl araba. Beğenen şukulasın lütfen

5f3d320d3d9158c855fa0a235cd6a8d0.jpg

Benim gibi birine sadece Twingo bile fazla ama Azman tek hobimiz. Alkol yok cuvara yok, Azman'a aktif bir şekilde binmesekte balkondan seyretmek yetiyor abi :) birde devletimize vergi lazım zenginlerden alamıyorlar, biz Azman'lara binmesek senede 1600 teeele kim verecek ??? :)

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu durumu kabullenmeleri tüm araçları iade almaları demek. Çünkü PDR tekniği ile bile düzeltilen araçlarda tekrar oluşanlar varmış. E kaportanın o kesimini değiştirseler, bu sefer de değişeni boyası olan sıfır araç olacak elinde herkesin, kimse istemez. Hani bi sedefli beyaz Sky-3 olan bi arkadaş vardı, boyasında kendi kendine lekeler oluşmuştu. Biraz süreç uzasa da Mazda aracı geri almıştı. Honda'ya yakışan da bu olmalı ama çok zor görünüyor.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
forumda daha önce bahsetmiştim komşum golf arabasının şanzıman arızası için doğuş ile 7-8 ay boğuştu diye en sonunda arabasını geçen ay sattı geçen hafta da 2013 golf 7 aldı. dün akşam otopark ta arabaya bakıyoruz gökhan dedim bunun şanzımanı nasıl sorun yok di mi? abi servisten sordurdum bununda kavraması değişmiş . al işte adam aylarca doğuş un kapısında yattı yine olmadı şimdi yine bile bile bozuk şanzımanlı araba almış. bu millete hak kardeşim 3-5 ay sonra herşeyi unuttuğumuz gibi honda nın bu ayıbınıda unutur çatır çatır honda almaya devam ederiz. japonu da kendimize benzettik sonunda:)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
forumda daha önce bahsetmiştim komşum golf arabasının şanzıman arızası için doğuş ile 7-8 ay boğuştu diye en sonunda arabasını geçen ay sattı geçen hafta da 2013 golf 7 aldı. dün akşam otopark ta arabaya bakıyoruz gökhan dedim bunun şanzımanı nasıl sorun yok di mi? abi servisten sordurdum bununda kavraması değişmiş . al işte adam aylarca doğuş un kapısında yattı yine olmadı şimdi yine bile bile bozuk şanzımanlı araba almış. bu millete hak kardeşim 3-5 ay sonra herşeyi unuttuğumuz gibi honda nın bu ayıbınıda unutur çatır çatır honda almaya devam ederiz. japonu da kendimize benzettik sonunda:)
Arabayi satin alan gariban simdi dogusun kapisindadir :D

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Honda Fd6 dan sonra bozdu Fd6 en iyi kasasiydi arkadasimda var 10 bin km kullanmisligim var sadece tek uyuz oldugum nokta o sofor koltugundaki bel destwgini azaltmama ragmen inmiyordu ama koltuk Bmw klasigi en dibe iniyor paspasin uzerinde oturyor hissi var

Recep DEMİRCİ

Katılımcı
Dün arabayı parkettiğimde karşılıklı duran yeni iki tane civic vardı dikkatlice tavan kenar bölgelerine baktım sadece bir tanesinde çok çok küçük denecek kadar göçüğe benzer bir bölge vardı başka yerlerine bakmadım.Yalnız çok değişik bir tasarıma sahip kasa.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Dün arabayı parkettiğimde karşılıklı duran yeni iki tane civic vardı dikkatlice tavan kenar bölgelerine baktım sadece bir tanesinde çok çok küçük denecek kadar göçüğe benzer bir bölge vardı başka yerlerine bakmadım.Yalnız çok değişik bir tasarıma sahip kasa.

Tasarım harika gamzeli fc5 :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bence o tasarımın getirisi sanki gamzeler.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Facebook'ta malum soruna bilende bilmeyende yazıyor. Biraz ağır konuşmuş ama umarım eleman haklı değildir

ALINTI

Arkadaşlar sorun japon deyil japonun dürüstlüğünü herkes bilir sorun hondanın türkiye fabrikası. hacbekler ingilterede üretiliyor onlarda bu tip sorunlar olmaz sedan malesef türkiyede üretiliyor. Göçük değil araba normal giderken dağılsa şaşırmam. Arkadaşlar bu arbanın kaporta aksamı türkiyede üretiliyor saclar burda bükülüyor. Ve honda türkiye az maliyetle çok para kazanmak için her fırsatı değerlendiriyor motor, şanzuman, mekanik aksam dışardan geliyor asla sorun yaşamazsınız. Size basit bir örnek vermek istiyorum. Hiç düşündünüzmü neden manüel şanzumanı sınırlı paketlerde veriyor. Neden otomatik seçenekleri daha fazla. Rs i sadece cvt alabiliyorsunuz manüel i dünyanın her yarında var ama bizde yok. Nedeni şu cvt şanzuman, iki adet kasnak bir adet kayıştan oluşan maliyeti en düşük şanzuman. Manüel şnazumandan bile kat kat düşük maliyetde. Ama bizimkiler ne yapıyor cvt şanzumanı çakıyor arabaýa üç kuruşa birde otomatik farkı alıyorlar. şanzuman çeşitlerini bilmeyen müşterilerine 7 ileri diyorlar. Oysa cvt de 7 ilerimi olur. Madem yıllar sonra bir motor geliştirildi 1.5 lt. 182 beygir gibi güzelde değerler yakalamışsın ben bu motora şanzımana kendim hükmetmek istiyorum. Yok olmaz. Bizim tercih etme şansımız yok. Arkadaşla r bu sadece bir örnek daha nerelerde kısıyorlar arabayı aklınız durur. Avrupa üretimiyle bizdeki üretim arasında inanılmaz donanım farkı var. Ha birde fiyat dan taviz verseler arabanın her yerinde kıs fiyata gelince kısma. Yeminle honda hasastsı bir adamdım nefret etdirdiler tiksindim. Ben japonun geliştirdiği 1.5 turbo motora şanzımana sonsuz güveniyorum japon yaptıysa yapmıştır. Arabanın iç kalitesi kusursuz bunlar dışardan geliyor ama arabanın kaportası ve montaj bandına asla güvenmiyorum. Bu turkiyedeki honda severlere yapılan haksızlık suistimalden başka bir şey deyil.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Facebook'ta malum soruna bilende bilmeyende yazıyor. Biraz ağır konuşmuş ama umarım eleman haklı değildir

ALINTI

Arkadaşlar sorun japon deyil japonun dürüstlüğünü herkes bilir sorun hondanın türkiye fabrikası. hacbekler ingilterede üretiliyor onlarda bu tip sorunlar olmaz sedan malesef türkiyede üretiliyor. Göçük değil araba normal giderken dağılsa şaşırmam. Arkadaşlar bu arbanın kaporta aksamı türkiyede üretiliyor saclar burda bükülüyor. Ve honda türkiye az maliyetle çok para kazanmak için her fırsatı değerlendiriyor motor, şanzuman, mekanik aksam dışardan geliyor asla sorun yaşamazsınız. Size basit bir örnek vermek istiyorum. Hiç düşündünüzmü neden manüel şanzumanı sınırlı paketlerde veriyor. Neden otomatik seçenekleri daha fazla. Rs i sadece cvt alabiliyorsunuz manüel i dünyanın her yarında var ama bizde yok. Nedeni şu cvt şanzuman, iki adet kasnak bir adet kayıştan oluşan maliyeti en düşük şanzuman. Manüel şnazumandan bile kat kat düşük maliyetde. Ama bizimkiler ne yapıyor cvt şanzumanı çakıyor arabaýa üç kuruşa birde otomatik farkı alıyorlar. şanzuman çeşitlerini bilmeyen müşterilerine 7 ileri diyorlar. Oysa cvt de 7 ilerimi olur. Madem yıllar sonra bir motor geliştirildi 1.5 lt. 182 beygir gibi güzelde değerler yakalamışsın ben bu motora şanzımana kendim hükmetmek istiyorum. Yok olmaz. Bizim tercih etme şansımız yok. Arkadaşla r bu sadece bir örnek daha nerelerde kısıyorlar arabayı aklınız durur. Avrupa üretimiyle bizdeki üretim arasında inanılmaz donanım farkı var. Ha birde fiyat dan taviz verseler arabanın her yerinde kıs fiyata gelince kısma. Yeminle honda hasastsı bir adamdım nefret etdirdiler tiksindim. Ben japonun geliştirdiği 1.5 turbo motora şanzımana sonsuz güveniyorum japon yaptıysa yapmıştır. Arabanın iç kalitesi kusursuz bunlar dışardan geliyor ama arabanın kaportası ve montaj bandına asla güvenmiyorum. Bu turkiyedeki honda severlere yapılan haksızlık suistimalden başka bir şey deyil.

Sedanlar Türkiye'de ucuz malzemeyle üretiliyor, şanızmanda oynama yapıyorlar... Tamam buraya kadar Honda'nın Türkiye ayağı suçlu. Ya bu Japonya'daki merkez hiç denetlemiyor mu, mühendisleri yok mu bunların Türkiye'de? "Birader siz napıyoonuz böyle?" demiyor mu? Hadi demedi diyelim. Şuan bu vahim durumdan haberleri de mi yok? Tabi ki var. Ee ne yapıyorlar; şu anlık hiçbir şey!
Tamam bizimkiler bir halt etmiş, suçlular... Bu duruma göz yumanlar ya da izin verenler de bir o kadar suçlu. En basitinden senin global bir markanı lekeliyorlar sen Japonya'da hala suşi yiyiyorsun. Olmaz... :)

Üst Alt