Yeni Honda Civic Hakkındaki Düşünceleriniz?

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bugün bi arkadaş 71.000 tl ye honda civic elagance otomatik beyaz almış
Arabanın altına bakıyorum üstüne bakıyorum içine bakıyorum
71.000 tl yi neresine vermiş acaba demeden edemedim
Çok mu acımasızım bilemiyorum sırf vtec için
Bu arabaya bu para verilirmi?anlam veremiyorum
Sizin düşünceleriniz nedir ? :hi:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Arkadasiniz hic sky mazda3 kokusu almamis demekden baska bisey diyemiyorum:-D

tamirer

Sessiz
honda civic bence o paraları hakeden bir araba değil..bir arkadaşım gebzede otomotiv sektöründe yıllardır mühendis olarak çalışıyor ve bana kesinlikle civic alma dedi..yüzde 50 şansın var sorunsuz bir araca denk gelmek için dedi..kullanılan malzemeler güvenilir değilmiş..ben onun yalancısıyım :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Önden iyi ama arkası hiç hoşuma gitmedi, bir önceki kasası daha hoştu ama ona da apaçi güruhu merak salmış... :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Dizayn hakkında bir şey demek istemem çünkü sübjektif bir konu. Hakeza fiyat hakkında da çok yorum yapmayacağım. Sonuçta alanların takdiridir. Ben CX5 aldığımda da o paraya Mercedes alınır diyenler oldu, siz bu paraya Mercedes alın dedim. Tipini çok beğenenler olduğu gibi, Qashqai ile kıyaslayanlar da oldu... Yani bunlar kişiye özel konular...

Ama Civic için sorunsuz zor bulursun, güvenilir malzemeler kullanılmıyor, gibi ifadeler kullanmak için Tibet'te rahip olmak ve hayatında hiç otomobil görmemiş olmak lazım.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Benim yorumun yeni kasa için olmayacak :) 2005 kasaları hep aklımda vardı ve acil olarak sattığım M3 ün ardından uygun fiyata düşmesi nedeniyle bir süre kullanmak amacıyla aldım. Öncelikle M3 ten inip Civic e binmek insanın otomobil zevkini öldürür cinsten. Gerçekten donanım olarak çok zayıf ve M3 ün yanından geçecek bir araç değil. M3 ün verdiği sağlamlık, güven duygusu Civic te hiç yok. Hoşuma giden tek yanı arka koltuk bölümünde ortada ayak konulan yerin komple düz ve bütün olması. Böylece ortaya oturan 3. kişi ayakları düzlükte olduğu için daha rahat ediyor. Malesef M3 te bu alan çok kötü.

Başka bir karşılaştırmaya girmeyeceğim çünkü M3 e haksızlık olur. Farklı dünyaların farklı insanların araçları...

Tamam oda bir japon, piyasada daha çok var, satım desen hemen satılır ama hala anlamış değilim insanlar neden bu aracı tercih ediyor? Belkide mahalledeki araç aksesuarı satan dükkanda bile Civic için spoiler, rüzgarlık vb. aksesuarların uygun fiyata satılmasından olabilir!!!

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu arabanın şehir içi yakıt tüketimi benimki ile neredeyse aynı :D skyactiv gibi bir teknoloji dururken bunlara para vermek... Herkesin kendi tercihi :D

mazda3barisss

Sessiz
bir arkadaşım skyactiv mazda3 reflex manuel sedan siparişi vermişti yaklaşık 2 ay kadar bekledi araba hala gelmeyince gidip 63,000 tl ye civic eco lpg beyaz sedan elegance manuel aldı :sopa: :D çok kızdım ama kızmak nafile işte neymiş sunroof varmış falan filan inter milan misali :D

şugün şuan 100.000 TL param olsa hiç düşünmem son kuruşuna kadar gider yine mazda alırım .. bizim aşkımız sunroofa kadar değil ölümüne mezara kadar bu sevda :hi: :tey:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mustafa abi Honda hakkında eleştirdiğin düşüncenin tam aksi mi doğru olan. Yani kalitesi konusunda en ufak bir sıkıntı yok mu?

aytacesen

Katılımcı
1990-2006 arası Honda Civic ler gerçekten güzel arabalardı.Hem tasarım hem motor hem yol tutuş olarak ama daha sonraki süreçte bir türlü yenilenemeyen kasa(eskiler ile yeniler arasında açıkça çok fark görmüyorm)teknoloji adına özgün çalışmalar yapamaması,araçların ülkemize tek parça halinde gelmeyip montaj aşamasından geçmesi her şeyden öenmlisi gına getirecek kadar piyasada çok olması sebebiyle Japon araçları arasında son sıraya yerleştiriyorum:)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Ben bu aracı henüz üretimde değilken, ön üretim safhasında gördüm ve kullandım. Çok net söyleyeyim ki, muadillerinden çok farklı olmayan üretim teknikleri ve malzemeleri ile üretilen gayet güvenilir ve dayanıklı bir model.

Kalite çok geniş bir kavram. Eğer kaliteden kastımız mekanik/elektronik dayanıklılık, sorunsuzluk ise, Honda Dünya'nın bu konuda en güvenilir firmalarındandır. Bunu ben söylemiyorum, bu konuda uzman firmaların istatistikleri söylüyor. Ve Mazda'nın üstünde yer aldığı listeler de altında kaldığının sayısından fazladır.

Her aracın bazı kusurları vardır ki, ilk dönemlerinde biz bunlara gençlik hastalıkları deriz. Bu konuda da Japonlar üstündür. Genellikle bu gençlik hastalıkları ağır ve pahalı, aracı yolda bırakacak, haftalarca servislerde yatıracak donanımlarda değil, basit olaylarda gerçekleşir.

Mesela CX-5 için bunlar yüksek süratte titreyen dış aynalar, vibrasyonlu yollarda (yol üzerindeki boya şeritleri gibi) titreyen motor kaputu, kumaş döşemelilerde çabuk deforme olan kapı kolçak döşemesi vb. gibi konulardır.

Honda Civic için hatırlayabildiğim yer kaplama halısı değiştirilmişti ileri modellerde koku şikayetiyle.

Bizim şirkette bir tane 2013 Honda Civic sedan var benzinli otomatik ve en ful versiyon. 1 yıldan fazladır kullanılıyor, en ufak bir sorun yok.

Yine daha önce 2004 Accord vardı. 175.000 km şirkette kaldı periyodik bakım haricinde 1-2 hatası oldu, o da çok ileri kilometrelerde.

Şimdi benim en beğendiğim Japon markaları Mazda, Subaru ve Honda. Bunların arasında en çok sorun çıkaran Subaru. Mazda ve Honda'yı aynı seviyeye koyarım. Bugüne kadar 6 adet Honda, 3 adet Mazda ve 3 adet Subaru sahibi oldum. İnanın bu konuda tecrübem var. Subaru aralarındaki en sorunlu olan derken de, Japon'lar arasında bahsediyorum. Eğer Avrupa, ABD vs. üreticileri katarsanız, o da üstlerde kalır.

Mustafa abi Honda hakkında eleştirdiğin düşüncenin tam aksi mi doğru olan. Yani kalitesi konusunda en ufak bir sıkıntı yok mu?

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Mesela Civic'i, Mazda 3 iç mekan kalitesi ile karşılaştırırken eleştirirseniz, aynen katılırım.

Teknolojik modern güvenlik donanımları konusunda eleştirirseniz, aynen katılırım.

Civic'i benzer motor/şanzıman sistemlerini aynı sınıf muadil kasada kullandığı halde ciddi tüketim fazlası ile eleştirirseniz aynen katılırım.

Ama sorunlu bir otomobil, kullanılan malzemeler güvenilir değil diye eleştirirseniz hiç katılamam.

kenan emlik

Sessiz
japon araçları tartışılmaz dünyanın en dayanıklı araçlarıdır hondanın hangi modeli olursa olsun sahibini üzmez

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Bizim konserde 2012 Civic Elegance var otomatik. Bir ay kadar önce arabaları karşılıklı denedik. Toplamda 30 dakikalık süeüşler gerçekleştirdik. 20 dakikalık kısmı şehiriçi ve 10 dakikası şehirdışı olmak üzere. Fren, hızlanma, ani fren, sert kalkış, ani dönüş gibi testler yaptık. Civic'in tepkimeleri aşağı yukarı aynıydı. Sadece 180 derecelik dönüşlerde Mazda3 biraz daha iyiydi. İç kısma gelince; göğüs kısmında öyle Mazda3'teki gibi ilk görüşte insanları cezbeden bir durum yoktu. Komser Mazda3'ün göğüs kısmını çok beğendi.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bizim konserde 2012 Civic Elegance var otomatik. Bir ay kadar önce arabaları karşılıklı denedik. Toplamda 30 dakikalık süeüşler gerçekleştirdik. 20 dakikalık kısmı şehiriçi ve 10 dakikası şehirdışı olmak üzere. Fren, hızlanma, ani fren, sert kalkış, ani dönüş gibi testler yaptık. Civic'in tepkimeleri aşağı yukarı aynıydı. Sadece 180 derecelik dönüşlerde Mazda3 biraz daha iyiydi. İç kısma gelince; göğüs kısmında öyle Mazda3'teki gibi ilk görüşte insanları cezbeden bir durum yoktu. Komser Mazda3'ün göğüs kısmını çok beğendi.
Ben de sizin konser kim diyordum ki alt tarafta komsere dönüşmüş...

Üst Alt