Yeni Ford S-Max 1.5 Ecoboost

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
gWZHi8.jpg

Ford, Avrupa'da satışına hazırlandığı büyük MPV modeli yeni S-Max'ın teknik özelliklerini yayınladı. 1.5 litrelik benzinli motora sahip yeni Ford S-Max sadece manuel şanzıman ile alınabiliyor.

Ülkemizde ile kez Mayıs ayında yapılacak İstanbul Autoshow Fuarı ile birlikte gün yüzüne çıkması beklenen yeni Ford S-Max'ın, Avrupa'da satışına başlanıyor. 240 hp güç üreten 2.0 litrelik Ecoboost benzinli ile 120 hp, 150 hp, 180 hp ve 210 hp olmak üzere dört farklı güç çıkışına sahip 2.0 litrelik dizel motor alternatiflerine de sahip olan yeni S-Max'ın bir tek 1.5 litrelik benzinli motora sahip versiyonu ülkemiz vergi sistemine uygun olmasıyla öne çıkıyor. Sadece 6 kademeli manuel şanzıman ve start-stop sistemi ile birlikte sunulan 1.5 litrelik Ecoboost motor, 6.000 devirde 160 hp güç ve 1.500 ile 4.500 devir aralığında 240 Nm tork üretiyor. 1645 kg'lık boş ağırlığa sahip olan yeni Ford S-Max 1.5 Ecoboost, 0'dan 100 km/s hıza 9.9 saniyede ulaşabiliyor. Son hızı 200 km/s olan araç şehir içinde 8.0 litre, şehir dışında 5.6 litre ve ortalamada 6.5 litre yakıt harcıyor. 149 gr/km'lik emisyon değerine sahip olan yeni S-Max 1.5 Ecoboost, tüketim değerleri ile çok da ekonomik bir görüntü çizemiyor. Bu seçeneğinde otomatik şanzıman alternatifini de sunamayan yeni S-Max, önceki nesilde sunulan 1.6 litrelik dizel alternatifine de sahip olmamasıyla puan kaybediyor. Henüz Ford tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da ilerleyen dönemde bu motor ile birlikte Powershift şanzıman seçeneğinin sunulması ve yeni geliştiirlen 1.5 litrelik dizelin aracın motor gamı arasına eklenmesi beklenebilir.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Benzinli motor tüketim değerleri yüksek, 2.0 dizel motor ise vergi sıkıntısı yaşayacaktır. 1.5 dizel motor da Tr için kullanılabilir denmiş ama aracın ağırlığını görünce hem şaşırdım hem de 1.5 motorun kullanılması çok saçma olacağını düşündüm.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Bu ebatta bir araç için malzemeden çalmadığın sürece bu ağırlık normal bence. Versoda yanılmıyorsam 1600 kg civarıydı. 2 ltlik dizel motorlar kuş gibi uçurur bunu ama yine ülkedeki saçma vergi sistemi yüzünden alınmaz fiyatlardan giriş yapacaktır.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu ebatta bir araç için malzemeden çalmadığın sürece bu ağırlık normal bence. Versoda yanılmıyorsam 1600 kg civarıydı. 2 ltlik dizel motorlar kuş gibi uçurur bunu ama yine ülkedeki saçma vergi sistemi yüzünden alınmaz fiyatlardan giriş yapacaktır.

CX-5'in 1400 Kg civarında olduğu düşünülürse bence de bu ağırlık çok... Yani; rekabette çıta belli, Mazda yapmış... :)

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Uzakdoğu arabalarının kaportasıyla avrupa ve amerikalıları kıyaslamak abes olur.

Ağırlık düşürerek bir yerlere geliniyorsa bu işi volvo başta olmak üzere ne bmw ne audi bilmiyor demektir. Xc60, x3 ve q3 ağırlıklarına bir bakmak lazım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Uzakdoğu arabalarının kaportasıyla avrupa ve amerikalıları kıyaslamak abes olur.

Ağırlık düşürerek bir yerlere geliniyorsa bu işi volvo başta olmak üzere ne bmw ne audi bilmiyor demektir. Xc60, x3 ve q3 ağırlıklarına bir bakmak lazım

Ben onu bunu bilmem, haticeye değil neticeye bakarım... Benim aracım şu anda 1400 kilo iken, CX-5'in o kasa ve cüsse ile yine 1400 kilo olmasını mühendislik harikası olarak nitelerim...

Skyactiv ile yarışacak amerikan veya avrupa mühendisliği de tanımıyorum, abes olsun veya olmasın... ;)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Ben onu bunu bilmem, haticeye değil neticeye bakarım... Benim aracım şu anda 1400 kilo iken, CX-5'in o kasa ve cüsse ile yina 1400 kilo olmasını mühendislik harikası olarak nitelerim...

Skyactiv ile yarışacak amerikan veya avrupa mühendisliği de tanımıyorum, abes olsun veya olmasın... ;)

Aynen katılmakla birlikte , mazda testlerinde söylenen sözler var ; araç bu kadar hafif ama malzeme kalitesi hiçbir şekilde düşürülmeden yapılmış ve üzerine çok kafa yorulmuş deniliyor

Tapatalk

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Senin araba 1260-1270 civarı olması lazım 1400 nerden çıktı. Cx5 dediğimiz araçta mazda3 ün 6-7 cm direkleri uzatılıp altına büyük helezon takılmış hali zaten. Mazdayı kötülüyor gibi algılanmasın günümüz suv denen araçların hemen hepsi böyle yükseltilmiş otomobil aslında. Çok az kısmı araziye uyumlu discovery, land cruiser, pajero vs.. gibi

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bende C-max 1.6 tdci vardi 1370kg..o motor bile onu zor gotururken 1.5 s-max gibi buyuk bir mpv'yi mümkünati yok kaldirmaz..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
[size=14pt]Senin araba 1260-1270 civarı olması lazım 1400 nerden çıktı.[/size] Cx5 dediğimiz araçta mazda3 ün 6-7 cm direkleri uzatılıp altına büyük helezon takılmış hali zaten. Mazdayı kötülüyor gibi algılanmasın günümüz suv denen araçların hemen hepsi böyle yükseltilmiş otomobil aslında. Çok az kısmı araziye uyumlu discovery, land cruiser, pajero vs.. gibi

Ben işkembeden sallamam, bildiğim ne varsa onu yazar onu söylerim, olması lazım gibi afaki şeylerle emin olmadığım konularda ahkâm kesmem... Konu şimdi başka bir yere gitmesin daha fazlası bende kalsın... Mazda anam değil babam değil, istersen kötüle ama somut bir şeylere dayandır kötülediğin şeyleri yoksa komik kaçıyor... ;)

Bak bakalım benim araç kaç kilogram geliyormuş, nereden çıkmış 1400 kg ?? 85 Kilo tek sürücüyü ekleyince 1425 Kg yapıyor mu yapmıyor mu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Anlayana ruhsat fotokopisi çok, anlamayana da boş laf az... ;)

Üst Alt