Yeni Focus vs Yeni Mazda 3 Kıyaslaması

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Videoyu ofiste olduğum için izleyemedim. Kendi görüşüm bu iki araç kıyaslanamaz. Tamam sınıf olarak aynı araçlar ama Focus tamamen ticari bir faaliyet, M3 gibi değil.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Dizel manuel ve, benzinli otomatik le konuk oluyor dediğinde videoyu kapadım. Saçmalamış.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tamamen ölü doğmuş bir karşılaştırma olmuş... Dizel manuel ve Otomatik benzinli... Kafası güzelmiş anlaşılan, güle güle kullansın... ;)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Ben izledim testi , testin amacı ikiside aynı fiyatta olan dizel-manuelmi yoksa benzinli-otomatikmi ? Ama yinede focusun benzinli otomatiğiyle test etse daha mantıklı olurdu , hala türkiyede toplu test yapanda yok civic-mazda3-jetta-focus olsa süper olurdu

Tapatalk

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ortak noktaları olarak aynı fiyata ve ikisininde en dolu pakete sahip olduğunu videonun en başında söylemiş zaten arkadaşlar.
Evet motor ve şanzıman olarak birbirinden farklı araçlar ama her sıfır otomobil alıcısı bizim gibi oturup motor ve şanzıman verilerini incelemek yerine aynı fiyata alabileceğim araçlardan hangisi bana daha uygunun peşindeler.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hangisi bana daha uygun diyebilmeleri için öncelikle benzin mi dizel mi kriterlerini kendi iç dünyasında kararını vermeli ve sonra videoları incelemeli bence.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ortak noktaları olarak aynı fiyata ve ikisininde en dolu pakete sahip olduğunu videonun en başında söylemiş zaten arkadaşlar.
Evet motor ve şanzıman olarak birbirinden farklı araçlar ama her sıfır otomobil alıcısı bizim gibi oturup motor ve şanzıman verilerini incelemek yerine aynı fiyata alabileceğim araçlardan hangisi bana daha uygunun peşindeler.

Maalesef ülkemizde böyle... ;)

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
saçmalığın danıskası,baska bısey degıl..resmen mazda 3 ü yerden yere çarpıyor adam...bırde ''cok kısa bır zamana kadar mazda fordundu'' dıyor ne derece doğru,şaşırdım acıkcası

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
saçmalığın danıskası,baska bısey degıl..resmen mazda 3 ü yerden yere çarpıyor adam...bırde ''cok kısa bır zamana kadar mazda fordundu'' dıyor ne derece doğru,şaşırdım acıkcası

Bir ara ortaklıkları vardı Mazda ile Ford'un hocam... Daha sonra bu ortaklık bitti...

Global dünya düzeni işte ne yaparsın... :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İzlemedim video yu da Mazda Fordun du diye bir şey söylemişse ağzına kürekle vurmak lazım bu adamın

S.Taykara

Sessiz
Mazda'yı bilenler "Mazda Ford'undu" demez, "Mazda Ford'un dizgininden tekrar kurtuldu" der. Arkadaş pek Mazda'nın ne olduğunu bilen biri değil zaten, önce giriş seviyesinde "Alışılmışa Meydan Okuyanlar"ı izleyerek başlamalı felsefeyi kavrayabilmek için. Mantık bakımından değeri olmayan bir kıyaslama, sesi kısın, izleyin M3 ne kadar güzel araba deyin ve kapatın :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mazda'yı bilenler "Mazda Ford'undu" demez, "Mazda Ford'un dizgininden tekrar kurtuldu" der. Arkadaş pek Mazda'nın ne olduğunu bilen biri değil zaten, önce giriş seviyesinde "Alışılmışa Meydan Okuyanlar"ı izleyerek başlamalı felsefeyi kavrayabilmek için. Mantık bakımından değeri olmayan bir kıyaslama, sesi kısın, izleyin M3 ne kadar güzel araba deyin ve kapatın :)

st4lk3r

Katılımcı
Temel iki öküzle birlikte resim çekilip annesine göndermiş. Resmin arkasınada şu notu yazmış: Annecim iki öküzün ortasındaki benim...

kj0LMq.jpg

Bu vatandaş 240 hp'lik "X mode" destekli, hill holder'lı, birçok teknolojiyi bünyesinde barındıran bir aracı Reno Toros'un bile çıkabileceği bir yokuştan kaldırmayan bir tip...

Mt53

Katılımcı
O değil de bu adam otomobil dünyasında ne ara bu kadar söz sahibi bu kadar otorite(!) oldu ki kimi markalar buna lansman yaptırıyor ve lansmandada buna test ettiriyorlar.. ben bunun videolarını eskiden beri bilirim daha doğrusu bikaç videosuna bakmıştım ve daha da bakma gereği duymadım..çünkü araç yanlamaktan,araca işkence yapmaktan başka bişey yaptığını görmedim..işte sosyal medya aracılığı ve piyasanın suni gaz vermesi sonucu pohpohlamalarla nerelere geliniyor bariz örnek.. Adamı otorite ettiler..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
O değil de bu adam otomobil dünyasında ne ara bu kadar söz sahibi bu kadar otorite(!) oldu ki kimi markalar buna lansman yaptırıyor ve lansmandada buna test ettiriyorlar.. ben bunun videolarına eskiden beri bakarım..araç yanlamaktan,araca işkence yapmaktan başka bişey yaptığını görmedim..işte sosyal medya aracılığı ve piyasanın suni gaz vermesi sonucu pohpohlamalarla nerelere geliniyor bariz örnek.. Adamı otorite ettiler..
+1907

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar elemanın mazda konusunda eksik bilgileri olabilir ama sanki mazdaya gıcığı varmış gibi mazdayı kötülemiş gibi algı oluşmuş.
Alttaki videoda rx8 hakkındaki yorumları ve hayranlığını görebilirsiniz. Adam hissettiklerini söylüyor bence.
https://www.youtube.com/watch?v=Pd2BxzMky_A

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Arkadaşlar elemanın mazda konusunda eksik bilgileri olabilir ama sanki mazdaya gıcığı varmış gibi mazdayı kötülemiş gibi algı oluşmuş.
Alttaki videoda rx8 hakkındaki yorumları ve hayranlığını görebilirsiniz. Adam hissettiklerini söylüyor bence.
https://www.youtube.com/watch?v=Pd2BxzMky_A
Kendi adıma Mazda ya gıcıklık felan diye düşünmedim hiç, kıyas ve test kriterleri saçma bence.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Sırf neler saçmalanmış diye izledim ama 6 dakika izleyebilbim.Ön konsol birbirlerine benziyormuş ve focus biraz daha kaliteli bir iç mekana sahipmiş :D gülüyorum ha bilmem ki neremle...

Üst Alt