Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Focus vs Yeni Mazda 3 Kıyaslaması

Konu, 'Ford' kısmında ismail-1903 tarafından paylaşıldı.

1. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
  2. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Videoyu ofiste olduğum için izleyemedim. Kendi görüşüm bu iki araç kıyaslanamaz. Tamam sınıf olarak aynı araçlar ama Focus tamamen ticari bir faaliyet, M3 gibi değil.

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Dizel manuel ve, benzinli otomatik le konuk oluyor dediğinde videoyu kapadım. Saçmalamış.

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tamamen ölü doğmuş bir karşılaştırma olmuş... Dizel manuel ve Otomatik benzinli... Kafası güzelmiş anlaşılan, güle güle kullansın... ;)

5. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Ben izledim testi , testin amacı ikiside aynı fiyatta olan dizel-manuelmi yoksa benzinli-otomatikmi ? Ama yinede focusun benzinli otomatiğiyle test etse daha mantıklı olurdu , hala türkiyede toplu test yapanda yok civic-mazda3-jetta-focus olsa süper olurdu

Tapatalk

6. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Ortak noktaları olarak aynı fiyata ve ikisininde en dolu pakete sahip olduğunu videonun en başında söylemiş zaten arkadaşlar.
    Evet motor ve şanzıman olarak birbirinden farklı araçlar ama her sıfır otomobil alıcısı bizim gibi oturup motor ve şanzıman verilerini incelemek yerine aynı fiyata alabileceğim araçlardan hangisi bana daha uygunun peşindeler.

7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hangisi bana daha uygun diyebilmeleri için öncelikle benzin mi dizel mi kriterlerini kendi iç dünyasında kararını vermeli ve sonra videoları incelemeli bence.

8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Maalesef ülkemizde böyle... ;)

9. nilsu_

nilsu_ Katılımcı

Araç Markası:
    2010 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    saçmalığın danıskası,baska bısey degıl..resmen mazda 3 ü yerden yere çarpıyor adam...bırde ''cok kısa bır zamana kadar mazda fordundu'' dıyor ne derece doğru,şaşırdım acıkcası

10. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bir ara ortaklıkları vardı Mazda ile Ford'un hocam... Daha sonra bu ortaklık bitti...

Global dünya düzeni işte ne yaparsın... :D

11. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    İzlemedim video yu da Mazda Fordun du diye bir şey söylemişse ağzına kürekle vurmak lazım bu adamın

12. S.Taykara

S.Taykara Sessiz

Mazda'yı bilenler "Mazda Ford'undu" demez, "Mazda Ford'un dizgininden tekrar kurtuldu" der. Arkadaş pek Mazda'nın ne olduğunu bilen biri değil zaten, önce giriş seviyesinde "Alışılmışa Meydan Okuyanlar"ı izleyerek başlamalı felsefeyi kavrayabilmek için. Mantık bakımından değeri olmayan bir kıyaslama, sesi kısın, izleyin M3 ne kadar güzel araba deyin ve kapatın :)

13. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.

14. st4lk3r

st4lk3r Katılımcı

Temel iki öküzle birlikte resim çekilip annesine göndermiş. Resmin arkasınada şu notu yazmış: Annecim iki öküzün ortasındaki benim...

Bu vatandaş 240 hp'lik "X mode" destekli, hill holder'lı, birçok teknolojiyi bünyesinde barındıran bir aracı Reno Toros'un bile çıkabileceği bir yokuştan kaldırmayan bir tip...

15. Mt53

Mt53 Katılımcı

O değil de bu adam otomobil dünyasında ne ara bu kadar söz sahibi bu kadar otorite(!) oldu ki kimi markalar buna lansman yaptırıyor ve lansmandada buna test ettiriyorlar.. ben bunun videolarını eskiden beri bilirim daha doğrusu bikaç videosuna bakmıştım ve daha da bakma gereği duymadım..çünkü araç yanlamaktan,araca işkence yapmaktan başka bişey yaptığını görmedim..işte sosyal medya aracılığı ve piyasanın suni gaz vermesi sonucu pohpohlamalarla nerelere geliniyor bariz örnek.. Adamı otorite ettiler..

16. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    +1907

17. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Arkadaşlar elemanın mazda konusunda eksik bilgileri olabilir ama sanki mazdaya gıcığı varmış gibi mazdayı kötülemiş gibi algı oluşmuş.
    Alttaki videoda rx8 hakkındaki yorumları ve hayranlığını görebilirsiniz. Adam hissettiklerini söylüyor bence.
    https://www.youtube.com/watch?v=Pd2BxzMky_A

18. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Kendi adıma Mazda ya gıcıklık felan diye düşünmedim hiç, kıyas ve test kriterleri saçma bence.

19. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Sırf neler saçmalanmış diye izledim ama 6 dakika izleyebilbim.Ön konsol birbirlerine benziyormuş ve focus biraz daha kaliteli bir iç mekana sahipmiş :D gülüyorum ha bilmem ki neremle...

Sayfayı Paylaş