Yeni Corolla Sizce??? 2014

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
1966 yılından bu yana 40 milyondan fazla satışla dünyada en çok ilgi gören model Toyota Corolla’nın Türkiye’de üretilen 11’inci nesli yollara çıkıyor.

Bu hafta satışa başlanacak araç üç motor versiyonu ve 45 bin 400 liradan başlayan fiyatları ile tüketicilere sunulacak. Yedi yıl aradan sonra üretimi yeniden Türkiye’ye dönen Toyota Corolla için düzenlenen basın lansmanında konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, yıl sonuna kadar 13 bin-13 bin 500 adetlik satış hedeflediklerini açıkladı.

2014 yılı için de Corolla satış hedefini 25 bin olarak belirlediklerini anlatan Bozkurt, “Aracın sadece tasarımına bakarak yaklaşık 1000 kişi sipariş listesine ismini yazdırdı. Bu yıl toplamda 40 bini geçip iki yıl önceki rekoru kırmayı, önümüzdeki yıl da 50 adete ulaşmayı planlıyoruz” dedi. Aracın segmentinde bazı dengeleri değiştirmek için hazırlandığına işaret eden Bozkurt, yeni özellikleriyle D segmentine yakın bir aracın ortaya çıktığını vurguladı.

2014 Toyota Corolla Fiyat Listesi 15.08.2013

Gövde Tipi Model Liste Fiyatları (TL) Kampanyalı Fiyat (TL)
Corolla 1.33 Comfort 42,150 42,150
Corolla 1.6 Comfort 47,600 45,600
Corolla 1.6 Comfort A/T 49,800 47,550
Corolla 1.6 Comfort Extra 50,300 48,300
Corolla 1.6 Comfort Extra A/T 52,500 50,250
Corolla 1.6 Elegant 55,000 53,000
Corolla 1.6 Elegant A/T 57,200 54,950
Corolla 1.6 Elegant VSC+Xenon A/T 60,050 57,800
Corolla Dizel 1.4 D-4D Comfort 54,950 53,450
Corolla Dizel 1.4 D-4D Comfort Extra 59,050 57,550
Corolla Dizel 1.4 D-4D Comfort Extra M/M 61,250 59,750
Corolla Dizel 1.4 D-4D Elegant 62,650 61,150
Corolla Dizel 1.4 D-4D Elegant M/M 64,850 63,350

“Geçmiş 10 nesilde ‘keşke şunlar da olsaydı’ denilen tüm özellikler bu yeni nesilde dikkate alındı” diyen Bozkurt, Yeni Corolla’nın fiyatının donanım ve motor seçeneklerine göre 70 bin liraya kadar çıkabildiğini söyledi. Son 1 ayda kurlarda ciddi artışlar yaşandığına işaret eden Bozkurt, “Lansman fiyatlarının rekabetçi olabilmesi için fiyatları biraz da sübvanse ettik ve bu seviyelerde tutmayı başardık” dedi.

Üç Farklı Motor

YENİ Corolla biri dizel üç motor versiyonu ile satışa çıkacak. 6 ileri manuel şanzımanlı 1.33 lt benzinli versiyonunda 100 km’de ortalama yakıt tüketimi 5,6 litre olarak gerçekleşiyor. Otomatik vites seçeneği ile de sunulan 1.6 litre benzinli versiyonda CVT şanzımanlı otomatik modelin yakıt tüketimi önceki versiyona göre yüzde 27 azaltılarak 100 km’de 5.6 litreye düşürüldü. 1.4 litrelik dizel motor ise 4.1 litrelik bir ortalama yakıt tüketimine sahip. Öceki nesile göre 80 mm daha uzun olan yeni model, 15 mm daha geniş ve tavan yüksekliği 5 mm daha alçak.
Yeni corollayı inceleme ve kullanma fırsatı bulmuş biri olarak
Diyebilirim ki yeni civic ten gayet iyi ama kesinlikle spor çizgileri yok
Kullanılan malzeme kalitesi gayet yüksek
Peki ya sizce nasıl?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2 oda 1 salon olması haricinde benim dikkatimi çeken bir şey olmadı, birde buradaki bayi burnundan kıl aldırmıyor o kadar...

:)

Şaka bir yana; japonların içinde benim için en son sırada Toyota... Sebebini bilmiyorum, Suzuki bile onlardan önce geliyor, hatta bir dönem suzuki bile aramıştım.

atsızbey

Katılımcı
Araç Markası
98 Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Aracın dışında gereksiz bir sürü çizgi var ve çok kaba ayrıca şekilsiz.Ön panjurdaki kromlar fazla abartılı.Aracin içini fazla inceleme şansım olmadı ama ön konsol tek kelimeyle berbat şehirler arası otobüs gibi :D

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aracın dışında gereksiz bir sürü çizgi var ve çok kaba ayrıca şekilsiz.Ön panjurdaki kromlar fazla abartılı.Aracin içini fazla inceleme şansım olmadı ama ön konsol tek kelimeyle berbat şehirler arası otobüs gibi :D
Hocam sende çok acımasızsın neettin yav sonuçta o bir japon vur dedik öldürdün
:sopa:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aracın kaslı yapısı ilk başta çok hoşuma gittiyse de sonradan sıkıcı bulmaya başladım. İçine bindim malzeme kalitesi güzel ama konsol hoş değil beğenmedim. Modaya uyup tasarımda sert çizgiler kullanmış. Türkiye de üretiliyor olması anlamsız bir soğukluk yaptı bende

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Ben sebebini biliyorum.

Global ticari başarının sırrı ne? Anonimlik! Yani herkesin istediklerine bir miktar uyan ortalama ürün. Bu tip ürünler her zaman ticari başarı kazanır ama özel bir ürün peşinde olam limitli grubu çekmez. Bu açıdan Corolla bir Madonna şarkısı kıvamında... herkes dinleyebiliyor ama hepsi birbirine benziyor.

Mazda niye özel dizaynlar yapabiliyor? Kendileri özel olduğundan falan değil. Biz özel olduğumuz için. Mazda şunu çok iyi biliyor, bu bütçe ile anonimlikde Toyota, Ford, GM, VW ile yarışamazlar. Yoksa onlar da isterdi yılda 8-9 milyon satsınlar da varsın mühendis firması olmasınlar!

Ama yapamazlar. O zaman kalan tek alternatif vaktini böyle forumlarda geçiren, otomobilden beklentisi, bilgisi ortalamanın çok üstünde olan ve hatta bunun için bir miktar fazla vermeye, 2.elde kayba razı olan cins kitleye otomobil yapmak...

Bu cins kitle de şunu bekler doğrusu, otoparkda sağına, soluna park eden araçlardan farklı olmak.

Alttaki imzamı tekrar oku, Veli.

2 oda 1 salon olması haricinde benim dikkatimi çeken bir şey olmadı, birde buradaki bayi burnundan kıl aldırmıyor o kadar...

:)

Şaka bir yana; japonların içinde benim için en son sırada Toyota... Sebebini bilmiyorum, Suzuki bile onlardan önce geliyor, hatta bir dönem suzuki bile aramıştım.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Ben sebebini biliyorum.

Global ticari başarının sırrı ne? Anonimlik! Yani herkesin istediklerine bir miktar uyan ortalama ürün. Bu tip ürünler her zaman ticari başarı kazanır ama özel bir ürün peşinde olam limitli grubu çekmez. Bu açıdan Corolla bir Madonna şarkısı kıvamında... herkes dinleyebiliyor ama hepsi birbirine benziyor.

Mazda niye özel dizaynlar yapabiliyor? Kendileri özel olduğundan falan değil. Biz özel olduğumuz için. Mazda şunu çok iyi biliyor, bu bütçe ile anonimlikde Toyota, Ford, GM, VW ile yarışamazlar. Yoksa onlar da isterdi yılda 8-9 milyon satsınlar da varsın mühendis firması olmasınlar!

Ama yapamazlar. O zaman kalan tek alternatif vaktini böyle forumlarda geçiren, otomobilden beklentisi, bilgisi ortalamanın çok üstünde olan ve hatta bunun için bir miktar fazla vermeye, 2.elde kayba razı olan cins kitleye otomobil yapmak...

Bu cins kitle de şunu bekler doğrusu, otoparkda sağına, soluna park eden araçlardan farklı olmak.

Yani mazdayı tercih edenleri bu şekildemi sınıflandırıyorsun mustafa abi
Farklılığı seven
Genele göre otomobil bilgisi yüksek olan
Farklılık ve tasarım uğruna fazla para verebilen hatta satarken zararı dahi göze alan
Forumlarda gezinip otomobil bilgisini güncel tutup en ufak sıkıntıda kendi yarasına merhem olabilen..
Ben böyle anladım ve böyleyimde
Sana demişler ya bu paraya mercedes yerine niye cx-5 aldın?
Banada opel niye almadın bu paraya diyen çok oldu
Ama ben ne istediğimi
İyi biliyordum oda mazda da fazlasıyla vardı
Saygılar abi
Çayı yeni demledim Veli abiyide alın buyrun...
:hi:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben sebebini biliyorum.

Gizli duygularımı ortaya çıkarttığın için sağolasın abi... :) Evet imzanda olduğu gibi; biz olmasaydık garajda bekleyen araçlarımız da olmazdı.

Fakat; biz olmasaydık; Toyota, Röno, Fiat vs. gibi Madonna şarkıları yine olurdu... :p

Enes; farklılığı sevmeseydik bu forum çatısı altında olmazdık ki. ;)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Hakan Emre paylaştığın Toyota Corolla vidyosundaki kadını dinlerken gülme krizine girdim keen look diyor yav pessss doğrusu
:2funny:

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Mazda ve Subaru tercih edenlerin istatistiki olarak eğitim düzeyi daha yüksek. Bunu bir firma yaptı ama kaynağını bulamadım. Genel olarak hayatı, sohbeti, çevreyi, doğayı, hayvanları, bitkileri seven, bilgiye aç, araştırmacı, iletişim teknolojilerini daha üst düzeyde kullanan insanlar. Dışarıya hava atmayı sevmeyen ama kullandığı ürünün özel olmasından, üstün olmasından ego bakımından değil, kültür bakımından zevk alan insanlar.

Ben hangi Mazda veya Subaru forumunda teknik bir yazı yazsam, altı hemen ek yorumlar, bilgiler, sorular,cevaplar ile dolar. Bazen kendimi eleştireceğim kadar işin teoremine girerim ki, gerçek hayatta bunları bilmek kimseye yaramaz. Buna rağmen altında fikir tartışması çıkar. Ben derim ki, durun yahu önemli değil. İşin çok teorisine indik, bu kadar detaya gerek yok.

Ama aynı ben Mercedes forumunda bir teknik yazı yazsam, altına ya hiç cevap yazılmaz, ya bir tane yazılır veya 'ben anlamam bu en iyisi' tarzında yazının ruhundan uzak, taraftar cevapları gelir. Orada genelde 'sen kaça aldın?' 'nereden aldın?' 'donanımı ne?' 'hangisi daha hızlı?' 'ona o fiyat verilir mi?' 'beyaz mı siyah mı iyi?' tarzı konular konuşuluyor.

Bir Mazda sahibine şanzımanın işleme sistemini tüm detaylarıyla anlatabilir ve ilgiden keyif alabilirsiniz. O arkadaşa şanzımanın Mazda olması yetmez, her şeyi bilmek ister. Bir BMW ve Mercedes sahibi içinse, o şanzımanın BMW ve Mercedes olması yeterlidir. Onlar yapmışsa iyisini yapmıştır, tartışmanın anlamı yoktur...

Sözüm meclisten dışarı, istisnalar kaideyi bozmaz, dereyi geçen paçayı sıvar...

Farklılığı seven
Farklılık ve tasarım uğruna fazla para verebilen hatta satarken zararı dahi göze alan
Forumlarda gezinip otomobil bilgisini güncel tutup en ufak sıkıntıda kendi yarasına merhem olabilen..

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Mazda ve Subaru tercih edenlerin istatistiki olarak eğitim düzeyi daha yüksek. Bunu bir firma yaptı ama kaynağını bulamadım. Genel olarak hayatı, sohbeti, çevreyi, doğayı, hayvanları, bitkileri seven, bilgiye aç, araştırmacı, iletişim teknolojilerini daha üst düzeyde kullanan insanlar. Dışarıya hava atmayı sevmeyen ama kullandığı ürünün özel olmasından, üstün olmasından ego bakımından değil, kültür bakımından zevk alan insanlar.

Ben hangi Mazda veya Subaru forumunda teknik bir yazı yazsam, altı hemen ek yorumlar, bilgiler, sorular,cevaplar ile dolar. Bazen kendimi eleştireceğim kadar işin teoremine girerim ki, gerçek hayatta bunları bilmek kimseye yaramaz. Buna rağmen altında fikir tartışması çıkar. Ben derim ki, durun yahu önemli değil. İşin çok teorisine indik, bu kadar detaya gerek yok.

Ama aynı ben Mercedes forumunda bir teknik yazı yazsam, altına ya hiç cevap yazılmaz, ya bir tane yazılır veya 'ben anlamam bu en iyisi' tarzında yazının ruhundan uzak, taraftar cevapları gelir. Orada genelde 'sen kaça aldın?' 'nereden aldın?' 'donanımı ne?' 'hangisi daha hızlı?' 'ona o fiyat verilir mi?' 'beyaz mı siyah mı iyi?' tarzı konular konuşuluyor.

Bir Mazda sahibine şanzımanın işleme sistemini tüm detaylarıyla anlatabilir ve ilgiden keyif alabilirsiniz. O arkadaşa şanzımanın Mazda olması yetmez, her şeyi bilmek ister. Bir BMW ve Mercedes sahibi içinse, o şanzımanın BMW ve Mercedes olması yeterlidir. Onlar yapmışsa iyisini yapmıştır, tartışmanın anlamı yoktur...

Farklılığı seven
Mustafa abi seni saygıyla selamlıyorum :hi:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çok güzel analizler bunlar abi sağol. Bu tip yazılarını bazı etrafımdaki bazı kişilere denk geldiğinde okutmak istiyorum, belki at gözlüklerini çıkarıp atar diye.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Çok güzel analizler bunlar abi sağol. Bu tip yazılarını bazı etrafımdaki bazı kişilere denk geldiğinde okutmak istiyorum, belki at gözlüklerini çıkarıp atar diye.
Ben denedim abi pek bir etkisini goremedim. Artık uğraşıyorum. Bazen sen arabadan anlarsın ne alalım diye sorduklarında Reno alın Pejo alın bindiginiz arabadan zevk alamazsınız ama bu arabaları hemen satarsiniz diyom

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Evet o da güzel yöntem, bir de ilave et, dikkat sakın bir yere vurma un ufak olmasın yazık arabaya diye ;D

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

Sırf bu yazı için 3 adet mazdadan sonra subaru aldım,ikisine de bineyim garanti olsun diye... :D

Üst Alt