Yeni Astra Artık LPG’li

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Chevrolet’i Türkiye pazarından çeken General Motors, Opel’in yeni teknolojilerini müşteri ihtiyaçları ile harmanlıyor. Astra Sedan’ın 1.4 lt 140 hp lik benzinli motorunun artık LPG seçeneği de var.

Astra Sedan Business MT LPG versiyonu ile LPG ile Astra’yı buluşturan Opel, daha önce de aynı motora sahip Insignia Sedan’a LPG seçeneğini eklemişti.

Benzinli bir araç için oldukça tatmin edici olan 200Nm lik tork değerine sahip Astra Sedan listelere 68 bin 488 TL den girdiyse de Şubat ayı kampanyası dahilinde yaklaşık 5.800 TL lik bir indirimle 62 bin 693 TL den satışa konuldu.

Sadece 6 ileri manuel şanzıman ile satışa sunulan LPG’li Astra, 0-100 arasını 10,2 saniyede alabiliyor ve 202 km/s sürate ulaşabiliyor.

Şehir içinde 7,3 lt, şehir dışında 4,7 litre ve ortalamada 5,7 litre benzin tüketen araç, LPG ile şehir içinde 9,5 litre şehir dışında 5,8 litre ve ortalamada 7,2 litre yakıt tüketiyor. 56 litrelik benzin deposuna sahip olan Yeni Astra Sedan’ın LPG deposu 36 litre gaz alıyor.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Turbo motora lpg ?? valla opel kendi ipini çekmiş derim, ömrü 50bin km yi geçmez

Tapatalk

aday

Sessiz
Araç Markası
2013 Lancer
Valla zannetmiyorum burdaki bayi ilk insignia 1.6t çıktığında prins lpg taktı ,aracı 30bin km de satışa çıkardılar ve 2 sefer turbo 2 seferde motoru indirdiler aşağıya

Fabrika çıkışı LPG ile bunları karşılaştırmak çok abes değil mi?

200.000km'nin üzerinde dayanacak olmasa zaten böyle bir şey çıkarmazlardı diyorum ben. Yakıtı düşüremeyince uyumlu LPG teknolojisine gitmekte bulmuşlar çareyi, tıpkı Honda gibi.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

200.000km'nin üzerinde dayanacak olmasa zaten böyle bir şey çıkarmazlardı diyorum ben. Yakıtı düşüremeyince uyumlu LPG teknolojisine gitmekte bulmuşlar çareyi, tıpkı Honda gibi.

Bayinin kendisi takması ile fabrika çıkışlı lpgnin ne farkı var önce sen onu açıklarsan sevinirim ? Honda sıfır araçlara benim bakım yaptırdığım yerde brc takıp fabrika çıkışlı lpg diye satıyor bunu biliyormusun peki ?? Fabrika çıkışlı diye bir mantık yok lpg lpgdir ve şunıda unutma hondanın motorları atmosferik benim sorunum lpg ve turbo uyumsuzluğu , en azından mazda gibi atmosferik ve çok performanslı olmayan bir motorda bile sübap sorunu çıkarıyorsa bu lpg ( 85000de aracımın sübapları değişti) turbo araçta ne kadar uzun ömürlü olacağını sen düşün , saygılar ...

Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Fabrika çıkışı diye bir şey yok maalesef... Sadece garanti kapsamında olur o kadar...

Bu işi ilk Hyundai yapmaya başladı, sanırım 2006-2007 yıllarıydı, o dönemde Hyundai aracımı sıfır almış ve garantisinin bitmesini bekliyordum, lpg montajlatmak için...

İzmir'de bulunduğum esnada bunu duydum ve lpg montajı yapan büyük bir firmaya danışmak için gittim...

Hyundai bayiisinin müşterilerine sıfır araç üzerine kendilerinde montaj yaptırarak garantisini bozmadan satıldığını söyledi, hemen araştırdım ve benim aracıma da aynı yerde montajlamak kaydıyla garantisinin bozulmayacağını öğrendim ve montajını yaptırdım...

Marka Atiker'di doğal olarak... :p

Fakat burada anlatılmak istenilen şey tamamen farklı... Turbo motora lpg ne kadar olur??

::)

apojitsu

Katılımcı
sübaplardan mimli opel ve lpg?? bir çözüm mü bulmuşlar acaba sübaplara? opelin sübaplar mazdadan da hassas çünkü...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
sübaplardan mimli opel ve lpg?? bir çözüm mü bulmuşlar acaba sübaplara? opelin sübaplar mazdadan da hassas çünkü...

Subaplara bir şey buldular mı bilmiyorum ama, iyi pazarlama taktiği bulmuşlar... Fabrika çıkışlı, orijinal lpg'li deyince iş bitmiş...

apojitsu

Katılımcı
Subaplara bir şey buldular mı bilmiyorum ama, iyi pazarlama taktiği bulmuşlar... Fabrika çıkışlı, orijinal lpg'li deyince iş bitmiş...

Muhtemelen ya motor sigortası yaptırıyolardır yada garanti kapsamına sokuyolardır. Altı üstü sübap değişecek. 70.000 tl ve üstü fiyata satacağı arabada 1000 tl lik masrafı aramazlar. Ayrıca opel grubu sübap sıkıntısını zaten 40.000-50.000 km den sonra yapmaya başlıyo. O zamana kadar kim öle kim kala. 2 sene sonra zaten garanti bitiyor. 2 senede de bu km yi devirecek araba sayısı 10 taneden 1 tane. Çünkü genelde senede 10.000 km yi zor gören kullanıcılar alıyo bu arabayı. Şirketler yada rentçiler değil. Adı servis garantili lpg işte. Yoksa nasıl çekecek müşteriyi lpg konusunda korkutmadan...

yalnış bilinen bir hususu düzelteyim...

1- Honda Lpg uyumlu aracında lpg kiti yok onu siz kendiniz taktırıyorsunuz serviste yada dışarda.. Lpg li denen hondalar gerek manifolt gerek subap yapısı olarak lpg için hazır olması ile sınırlı..
Yani bayi size lpg kiti takıp garanti kapsamına katmıyor arkadaşlar..

2- Yine orjinal lpg li hyundai i10 bindim göstergede benzin göstergesi gibi lpg göstergeside var..

Yalnış bilinen şu ki lpgyi bayi takınca sadece garanti kapsamında olur, ama orjinal lpg ve orjinal lpg hazırlığı farklı şeyler...

mesut taşdemir

Katılımcı
Allah allah ilginç senelerdir tanıdığım aile dostum sıfır astra hb 1.4 t aldı geçen sene ve hemen lpg taktırdı kendisi iş adamı aynı zamanda sürekli aracın tepesinde hiç bir şikayeti olmadı. Turbolu araçlarda lpg olmaz diye bir.şey yok. Asıl lpg nin uyumsuzluğu direkt enjeksiyondan geliyor. Sanırım 1.4t ler mpi turbo

apojitsu

Katılımcı
Allah allah ilginç senelerdir tanıdığım aile dostum sıfır astra hb 1.4 t aldı geçen sene ve hemen lpg taktırdı kendisi iş adamı aynı zamanda sürekli aracın tepesinde hiç bir şikayeti olmadı. Turbolu araçlarda lpg olmaz diye bir.şey yok. Asıl lpg nin uyumsuzluğu direkt enjeksiyondan geliyor. Sanırım 1.4t ler mpi turbo

turbolu araca lpg olmaz diyen kalksın gitsin zaten bi şurdan :D gayette güzel oluyor doğru kiti ve montajı yaptırırsanız. benim aracımda turbo, hem de 250 hp 8) aynı arabadan 3
tane daha kullandım lpg'li hiç bir sıkıntı olmadı. opel de ki sıkıntı sübap sıkıntısı zaten. turbo değil...

Üst Alt