Yeni Aracım: 2008 Focus HB 1.6 TDCI Ghia

Az önce noter satış işlemlerini tamamladık. Aracı tanıdık birisinden aldım, daha önce de bir kaç kere kullanma şansım olmuştu aracı. Bildiğim bir araç olduğu için gözüm kapalı aldım. Araç 153.000 km.de ve sunroof hariç en full model.

Bazı özellikleri;

ABS
ECS
8 hava yastığı
Far sensörü
Yağmur sensörü
fonksiyonel direksiyon
Soğutmalı torpido
Dijital klima
Daha bir çok şey var ama tam olarak hakim değilim olaya :)

20150812_190520.jpg

Araç ile alakalı diğer konular;

Ford Focus 2 HB Kokpit Kaplama
Focus 2 ve Ufak Dokunuşlar
Focus'un Son Hali

Öncesi, sonrası;

önce.jpg

Son düzenleme:

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Hayırlı olsun tekrardan Murat kardeşim... Allah kaza bela vermesin... Ford iyidir... ;)

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Murat hayırlı olsun, aynı kasa ve modeli yaklaşık 1 yıl kullanan birisi olarak Mazda haricindeki en doğru seçimlerinden birini yaptığını söyleyebilirim.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Aracı hiç kontrol ettirmeden aldım, bugün yarın servise (@Adem Usta) girecek ve kontrolleri yapılacak. Aracın fiyatı çok makul olduğu masraf çıkartsa bile önemli değil benim için. Ama araç içime çok sindi, kısmet olursa uzun yıllar binerim.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Teşekkür ederim arkadaşlar. Aracı hiç kontrol ettirmeden aldım, bugün yarın servise (@Adem Usta) girecek ve kontrolleri yapılacak. Aracın fiyatı çok makul olduğu masraf çıkartsa bile önemli değil benim için. Ama araç içime çok sindi, kısmet olursa uzun yıllar binerim.
Çok güzel araçtır, performansı kötü değildir, yol tutuşu çok güzeldir, amortisörler çok sert değildir, malzeme eh işte, bardaklığı da var, motora çok iyi bir bakım yaptın mı tamamdır.

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Otomatikmi sizin araç bilmiyorum ama 2006 7ileri otomatikleri sorunlu bir araçtır (şanzıman bakımından) diğer serilerde sanırım 6 ileriye çevirdiler onlarda pek sorun bulunmuyor güle güle kullanın

Tapatalk

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
@ezmocesteri Bülent özellikle kontrol ettirmem gereken bir yer var mı ? Triger seti, baskı balata vs. yeni değiştirilmiş.
Yok özellikle bakılacak kronik sıkıntısı yok o aracın, rutin şeylere bakacaksın , gerekli olanlar değişmiş zaten diyorsun, Adem Ustam yağını suyunu filtresini hidroliği atf yi elden geçirdi mi olay tamamdır. Amortisörlere bak patlak olmasın.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Hayırlı olsun abi. Bildiğin bir araçmış zaten. Focuslar güzeldir güle güle kullan :) Marka değiştirdin diye bizi başka başka yerlerle aldatma :D

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Hayırlı olsun Murat. Mondeo 2008 sonrasından sonra tasarımını en sevdiğim araç modelini almışsın. Focuslarda 2006 da geçiliyor sanırım bu kasaya. 1.6 tdci 110 hp olansa benzinli mazdalardan daha iyidir. Ön konsol büyük olduğu için bacak sokulan kısım dar kalmış bu kasada. Focus 1 daha geniş alan sunuyor o bakımdan. İçi dar gelmese 2006-2008 arası dizel hb manuel bir focusta ben bulacaktım kendime.
Focuslarda kapı kollarında yada kapının içinde bir yerlerde kronik sorun vardı sanırım fordclubtr den aklımda kaldığınca.