Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yedek Parça Temini Hakkında Yardımlaşsak Nasıl Olur?

Konu, 'Genel Bilgiler - Teknik' kısmında sekand tarafından paylaşıldı.

1. sekand

sekand Sessiz

Arkadaşlar yıllardır mazda kullanıcısı olarak bir öneride bulunmak istiyorum. Malum aracımızı tamirciye götürdüğümüzde o parça bu parça derken lüzumsuz bir ton parça değiştiriyor ve ekstradan masrafa giriyoruz. Ama elimizde o parçadan olsa en azından usta onu deneyecek ve arızalı olup olmadığı öğrenilmiş olacaktır. Bu yüzden aynı ilden yardımlaşmayı isteyen arkadaşlar varsa kendi aracındaki parçaların kullanmasına izin verenler il ile birlikte buradan duyursalar nasıl olur diye düşünüyorum.

saygılar

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Ekim 2015
    hakan_emre, ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    @sekand konu Genel Bilgiler Teknik Bölümüne taşınmıştır...

Güzel düşünce fakat uygulamada pek yer bulabileceğini sanmıyorum, yeri geliyor biz aynı şehirdeki Mazda sahipleri olarak aylarca bir araya gelemediğimiz oluyor ki; böyle bir konuda yardımlaşma yapabilelim... Kaldı ki; bir çoğumuzun elinde stok parça yok, ayrıca kaç kişi motor veya araç üzerindeki parçayı denemek için söküp test yapabilir??

Bu benim düşüncem, inşallah forum vesile olur da, böyle bir yardımlaşma vücut bulur.

Bu konuda aklıma gelen ise şudur;

Forum sponsorlarımızdan Dumlu Otomotiv, elinden gelen yardımı ve kolaylığı forum üyelerimize sağlamakta zaten. Bize düşen en baştan beri savunduğum gibi sağlam bir Mazda ustası veya sağlam bir Japon ustası bulabilmek...

Kolay gelsin.

farukdumlu ve ezmocesteri bunu beğendi.
  3. sekand

sekand Sessiz

dumlu oto dediğiniz hatay dakimi

4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Evet;

http://dumlu.sahibinden.com/

Siteyi inceleme fırsatınız olursa eğer, bu işi yapan bir çok firmadan daha fazla bilgili ve ilgili ayrıca emek sarf ettiğini anlamak zor olmuyor...

farukdumlu bunu beğendi.
  5. sekand

sekand Sessiz

valla bugün bu arkadaşla tanıştım. tesadüfe bak şimdide forumda görüyroum. evet gerçektente işinin ehli ve dürüst bir insandı. aracılığınızla teşekkürlerimi iletirim.

farukdumlu ve domestos bunu beğendi.
  6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    @farukdumlu piyasadaki yanlışların üzerine giderek, doğru yapılması gereken ne varsa yapmak için bu işe girdi ve iyi de yaptı... Herkesi memnun etmek imkansız gibidir ama, büyük bir çoğunluğu memnun edeceğine şüphem yok...

Bende, kendisine hayırlı işler, kolaylıklar diliyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
    hakan_emre bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş