Yedek Parça Temin Süresi

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Merhaba arkadaşlar,

babamın aracı yazlıkta geçirdikleri ufak bir kaza sonucu İzmir Yeni Otomotive bırakmıştık. 10 Ağustosta aracı bıraktık ve aynı gün sipariş günü olduğundan sağ arka kapı siparişi geçildi. Eksper değişime onay verdi ve parça beklenmeye başladı. 1 hafta 10 gün derken 20 günü devirdik:) Yani 10 güne alışığız da bu kadar gecikmesine şaşırdım açıkcası.

Velhasıl Cuma gün babam servisi arıyor ve kapının Pazartesi yada Salı geleceğini söylüyorlar. Ve de şöyle bir ekleme ile "Abi her ihtimale karşı biz eski kapının da tamirine başladık seni mağdur etmeyiz".

Şimdi gel de kıllanma arkadaş.

1. Kapı madem yapılabiliyor baştan ekspere deseydin de 3 güne bitseydi araç?
2. Kapı bir iki güne gelecek madem eski kapı için ne diye işçilik+boya harcıyorsun?

Bu işte var bi terslik deyip durumu Mazda Türkiyeye de yazdım. İzmirde yaşayan arkadaşlardan da servis hakkında görüş rica ediyorum, kıllanmayı gerektirecek bir durum var mı, ben mi paranoya yapıyorum?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun öncelikle. Yeni hakkında çok fazla bilgim yok ama olumsuz bir şey de pek duymadım. Aracını teslim alırken yeni kapının takıldığına emin ol, servis bu işlere pek gireceğini sanmıyorum ama yine de ne olur ne olmaz.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkürler. Aracı babam teslim alacak, kapının değiştiğinden emin olabileceğini sanmıyorum. En azından eski parçayı göstermezlerse:)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ben 626 için bardaklık sipariş ettiğimde 40 günde falan geldi :)
Hatta sipariş verdikten 20-25 gün sonra üretimden kalktıysa gelmeyebilirde demişlerdi ama kapı gibi bir gibi parçanın üretimi bitmez. Bence sipariş edilmiş ise kesinlikle gelir. Bir kaç ay önce 98 Lantis in kapı sacının geldiğini gördüm.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle geçmiş olsun. Allah beterinden korusun...

Servis hakkında olumsuz bir şey duymadım şimdiye kadar...

Kazalı kapıyı tamir etmeleri; bence sizi mağdur etmemek içindir... Ola ki yeni kapı gelmedi, tamir süresi kadar beklemeden sizi daha fazla mağdur etmeden sorunu çözmek için diye tahmin ediyorum...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aracın modeli nedir ? Sipariş geçildiyse er yada geç gelir. 80 Model Mazda'nın parçası bile geliyor. Eskisini tamir ediyoruz demeleri biraz amatörce olmuş açıkcası. Sonuç olarak bir mağduriyet olacağını sanmıyorum.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Aynı servisle daha önce de kötü bir tecrübemiz olduğundan herkes gibi bizi mağdur etmemek için eski kapıyı da onardığına pek inanamıyorum açıkcası. 1-2 güne kapı gelir deyip gelmese de biz onarıma başladık demeleri boşu boşuna harcanacak iş gücü ve boya vb. masrafı yüzünden bana pek inandırıcı gelmedi. Bekleyip görelim sonuçları yazarım.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan

Mazda'ya konuyu yazdım, ertesi gün arayıp araç bilgilerini aldılar. 1 hafta oldu bir ses yok.

Yeni otomotiv geçen Salı babamı aramış ve parçanın gelmesini beklemiyoruz demiş, kapının şeklini düzelttik boya kaldı demiş. Babamda verin de nasıl veriyorsanız verin demiş haliyle kaç hafta oldu.

Perşembe tekrar aramışlar ve kapı geldi demişler! Yarın yada salı teslim edeceklermiş.

Anlayabildiyseniz bana da anlatın dostlar:) Mazdanın acilen lojistik işlerini bi hale yola koyması lazım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Planlama ve organizasyon hatası var ve bunu bayilik usulü ile aşmaları çok zor...

Birisi bu işe yıllarını vermiş, diğeri oraya atanmış... Haliyle senkron farkı oluyor.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
öncelikle geçmiş olsun bu kadar parçanın gecikmesi hiç hoş degil parça gelmiyor diye bir durum yok maks 20 günde gelmesi lazım eski kapıyı düzeltmeleri sizi memnun etmek için fakat diger yönden parça tedariginin gecikmesi memnuniyetsizilik oluyor evet bizlerde üzünttü duyuyoruz sizler gibi umarım en kısa zamanda aracınızı alır keyifle sürmeye devam edersiniz kazasız zevkli sürüşler inşallah ..

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
öncelikle geçmiş olsun bu kadar parçanın gecikmesi hiç hoş degil parça gelmiyor diye bir durum yok maks 20 günde gelmesi lazım eski kapıyı düzeltmeleri sizi memnun etmek için fakat diger yönden parça tedariginin gecikmesi memnuniyetsizilik oluyor evet bizlerde üzünttü duyuyoruz sizler gibi umarım en kısa zamanda aracınızı alır keyifle sürmeye devam edersiniz kazasız zevkli sürüşler inşallah ..

Teşekkürler Adem usta. Bu araçta senin de çok emeğin var. Bilmem hatırlar mısın, lpg montajı esnasında bozulan IAC valfi için komple boğaz kelebeğini İkitelli'de senle bulmuştuk. Direksiyon pompasını da bizzat sen açıp yenilemiştin:) 75w-90 yağ şanzıman yağı bulmak için de tüm sanayiyi gezmiştik:) Ben tabi sonra kendi aracımı aldığımdan araç Ankara dışına çok çıkmadı ancak babam halen bir sorun olduğunda seni şahsen tanımasa da Adem usta burda olsa hallederdi der.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Her ilde bir tane Adem Usta olsa işler daha farklı yürür ama böyle bir imkana sahip değiliz maalesef !! :(

Üst Alt