Yazlık ve Kışlık Lastik Fırsatları

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kasım ayında bende değiştirmeyi düşünüyorum, bu 4 mevsim dedikleri yazlık lastik mi ? Birisi söylemişti anlamayanlara yazlıkları 4 mevsim diye okutuyorlarış :D
Dört mevsim diye bir şey yok artık Murat, Hem kış hem myaz ayrı alacaksan sorun yok ama ikisini alacak maddi durum yok dersen 4 tane yazlık al, yeni dişleri sayesinde ve İstanbul da nispeten buz tehlikesi nadiren olacağından kış boyu idare etmiş olursun. Başka bir seçenek de sağlam bir çıkma bulabilirsin kışlık için, yazlıkları da Mart da sıfır alırsın.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bizde lastikcinin onerisi sonucu ACCELERA aldik ramazanda o da hem hesapli hemde kaliteli lastik goodyear fortera ile arasinda 1000₺ fark vardi bizde korka korka bunu aldik ama uzun yolda falan yuksek hizlarda hic ses yapmadi bizi sasirtti ve memnun etti biz 4 lastik 1550₺ ye aldik 20inc ama ebatlari tam hatirlayamadim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hayırlı olsun Accelera hakkında hiç bir fikrim yok, sayende tecrübe etmiş olacağız

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
İstanbul gibi yerler için kışlık lastiğin gerekli olduğunu düşünmüyorum. 4 mevsim lastik de malum performansı düşük.
Michelin in crossclimate lastiği alınabilir. Normal lastik fiyatlarında ve kışın da kullanılabilir yazlastiği standardını almış ilk lastik.

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Ben kullanmış biri olarak nokian derim...

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Kışlık lastikte petlas kullanan deneyimi olan varmıdır, nedir bu markanın akıbeti?
Eski serileri (2010-11) berbattı! Lakin yeni serilerin iyileştirilmiş olduğunu duydum başka forumlarda, ancak nacizane arada 20-25 lira fark varsa daha iyi marka öneririm...

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Arkadaşlar 205 50 17 için malesef lastik fiyatları felaket bu nedenle Petlas taktırma kararı aldım, Anadolu yakasında hem lastiği alıp hem de taktıracağım (rot balans da yapılacak) yer önerebilir misiniz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kışlık olarak Petlas'ın sana sorun çıkaracağını tahmin etmiyorum.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Kışlık olarak petlası tavsiye etmem ıslak yol performansı kötüdür. İstanbulda da kardan çok yağmurlu oluyor kışlar. Ayrıca 2.-3. Kışında ilk günkü performansı bulamazsınız.

eek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hocam Şubat tahmini ortalama 10 derece, kar da gözükmüyor bu nedenle kışlıktan vazgeçtim PT741 yazlık alacağım, Maltepe'de Özsu diye bir bayisi var 210TL tanesi, yarın gideceğim bakalım.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Arkadaşlar 205 50 17 için malesef lastik fiyatları felaket bu nedenle Petlas taktırma kararı aldım, Anadolu yakasında hem lastiği alıp hem de taktıracağım (rot balans da yapılacak) yer önerebilir misiniz?

Kardeş forum dan tavsiyeler üzerine gittim memnun kaldım bir telefon açıp görüşün isterseniz.,ben Göztepe sanayideki dükkana gitmiştim ,size hangisi yakınsa onu tercih edin.

http://www.ozsaygiliotomotiv.com/index.php?p=iletisim

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.870588)]Göztepe sanayi

Merdivenköy,Yumurtacı Abdi Bey Cad./onur Sok. 4/A,34732 Kadıköy/Istanbul - Asia

[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.870588)](0216) 565 2253
[/COLOR]

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hocam Şubat tahmini ortalama 10 derece, kar da gözükmüyor bu nedenle kışlıktan vazgeçtim PT741 yazlık alacağım, Maltepe'de Özsu diye bir bayisi var 210TL tanesi, yarın gideceğim bakalım.

En mantıklısı. 2-3 günlük kar için değmez bence de, toplu taşıma kullanırsınız.

eek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
En mantıklısı. 2-3 günlük kar için değmez bence de, toplu taşıma kullanırsınız.

Hocam ben toplu taşıma kullanamadığımız için (eşim hamile, biraz zor geçiyor) araç aldım :D Zincir alırım en kötü 2-3 günü kurtarır (ev-hastane yakın), 3 gün için fazladan uğraş ve masraf gözümde büyüdü açıkçası.

eek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Kardeş forum dan tavsiyeler üzerine gittim memnun kaldım bir telefon açıp görüşün isterseniz.,ben Göztepe sanayideki dükkana gitmiştim ,size hangisi yakınsa onu tercih edin.

http://www.ozsaygiliotomotiv.com/index.php?p=iletisim

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.870588)]Göztepe sanayi

Merdivenköy,Yumurtacı Abdi Bey Cad./onur Sok. 4/A,34732 Kadıköy/Istanbul - Asia

[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.870588)](0216) 565 2253
[/COLOR]

Hocam bu süper oldu, direk sanayiye giderim çünkü aldığım aracın jantlarının kenarlarına epey çizik var, sürekli kaldırıma sıfır parketmek isteyen titiz ötesi bir amcamızdan aldım aracı :) Fiyat abartı değilse jantları da hallederim güzelce..

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hocam ben toplu taşıma kullanamadığımız için (eşim hamile, biraz zor geçiyor) araç aldım :D Zincir alırım en kötü 2-3 günü kurtarır (ev-hastane yakın), 3 gün için fazladan uğraş ve masraf gözümde büyüdü açıkçası.

Zincir de iş görür.
Hangi kış lastiği alırsanız alın yaz lastiğine oranla ıslak zemin performansı kötü olacaktır. Hava sıcaklığı da çok düşmüyor istanbulda. Orada yaşasam kışlık almazdım şahsen, zincirle idare ederdim.

eek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Zincir de iş görür.
Hangi kış lastiği alırsanız alın yaz lastiğine oranla ıslak zemin performansı kötü olacaktır. Hava sıcaklığı da çok düşmüyor istanbulda. Orada yaşasam kışlık almazdım şahsen, zincirle idare ederdim.

Aynen hocam şirket araçlarına kış lastiği var, çoğu kişi yağmurdaki performansından şikayetçi. Ben riske girmek istemiyorum ama uğraşması zor geliyor, seneye kışa girmeden kış lastiği alırım dedim.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bende kış lastiğinden vazgeçtim, zaten arabayı haftada 1 belki kullanıyorum, kar filan yağsa zaten arabayı yerinden oynatma şansım yok :) Eve inen iki tane çok dik rampa var ve muhtemelen koskoca istanbulda kar en son bu rampalardan kalkıyordur :)

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Ümraniye ye Yakınsanız Rot Haricinde Yardımcı Olabilirim..

hus3yn

Katılımcı
bende bu sene petlas aldım karlı yolda hem tutunma hem fren gayet başarılı yaklaşık 60 cm karlı zeminde yolu tarayıp gittim banamısın demedi hoşuma gitti ama ıslak zeminde yeterli değil yazlık lastiklerim daha iyi tutunup fren mesafesi daha iyiydi

Üst Alt