Yazlık ve Kışlık Lastik Fırsatları

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Falken için sitesinden inceledim. Yabancı sitelerde kullananların yorumlarını okudum genel olarak herkes memnun..Sessiz ve güvenilir bir lastik yazılmış..Yinede kararsız kaldım çok da para harcamak istemiyorum zaten bütçe sınırlı ama kışında araba ihtiyaç mecbur alıcaz..napsam bilemedim..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İlla sıfır alacaksan ve en kalitelisinden (Nokian) değil de normal bir lastik alacaksan 550 tl yerine hemen hemen yarı fiyatına Falken almanı öneririm, en azından ben öyle yapardım.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2012-European-Tyre-Test-205-55-R16.htm

Bu testi bir inceleyin. Tamam ilk sıralarda değil, öyle olmasını da beklemiyoruz zaten ama ıslak ve kuru puanları test birincisiyle neredeyse aynı. Karlı zemin puanı düşük ama dikkat çekici olanı buzlu zemin puanı da test birincisiyle aynı! Bir lastik karda vasat buzda çok iyi olabilir mi pek aklım almadı ama ben olsam bu lastiği ciddi düşünürüm. (Hatta 1 ay kadar sonra düşüneceğim sanırım ;))

Ankara'da 25 sene yaşamış biri olarak söyleyeyim ki oraların asıl sorunu kar değil buzdur. Kar yağar, yalandan bir tuzlanır eriyo gibi olur sulanır. Gece -20 olunca da 1 ay erimemek üzere donar :D

Buzlu zemin puanı da gayet iyi olduğundan bu lastik size çok sorun yaşatmaz gibi.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ankara konusunda yaptığın yoruma katılıyorum, kardan çok buz ön plandadır. Lastiklerin kar ve buz performansı farklı olması da normaldir. Bu lastik verileri kötü değil pişman etmez ama bu sadece ilk yılında en fazla ikinci yılında pişman etmez, aynı faydayı ilk yılından sonra sağlaması pek mümkün değil.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Hemen hemen almaya karar verdiğim lastik Nokian WR A3 225/45/R18 gibi gözüküyor..hem yakit hem islak zemin performansı en iyi lastik olarak görünüyor..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bizim (öndençekiş) arabalar için uygun olan desen tipi WR D3 olmalı yalnız, bu konuda araştırma yaparsan haberimiz olsun, ben böyle biliyorum ve düşünüyorum. Nokian harika tercih

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Hemen hemen almaya karar verdiğim lastik Nokian WR A3 225/45/R18 gibi gözüküyor..hem yakit hem islak zemin performansı en iyi lastik olarak görünüyor..

Neden orijinal ebatta bakmıyorsunuz? Tabanı büyütmek karlı zemin için ideal bir davranış değil. Yanak da 45 kalırsa araç yerden yarım santim yükselecek, çap büyüyecek vs.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Nokian'da 215/45 yok hep 225'ten başlıyor. 215/45 çoğu markada yok..Ya Michelin yada Pirelli almak zorundayım eğer orjinal boyutta kalırsam..Ama 225/45 yerine şunu alın dediğiniz bir boyut varsa onada bakabilirim ama lastik değiştirme boyutlarında bana en uygun değerde gözüken bu oluyor eğer bir yanlışım yoksa..
Neden orijinal ebatta bakmıyorsunuz? Tabanı büyütmek karlı zemin için ideal bir davranış değil. Yanak da 45 kalırsa araç yerden yarım santim yükselecek, çap büyüyecek vs.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bu arada Nokian'da 215/45 var ama sadece çivili olan modellerde.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bu lastik nasıl değerlendirmelerine baktım gayet iyi gibi gözüküyor..MICHELIN
Pilot Alpin PA4 215/45/R18 93 V ?

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
N11 kampanyalarını takip etmekte fayda var. Şu an cazip bir kampanyası yok ama 11/11/2014 de güzel bir çek vs kampanya beklentisi var. İndirime denk gelirsem bilgilendirmeye çalışırım..

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
n11 haftasonu mobilde 25 lira kampanyası ve ücretsiz bulunabilecek yüzde 15 indirim ile GOODYEAR 205/55 R16 91V EfficientGrip Performance (Üretim 2014) lastiği tanesi 141 lira civarına almak mümkün O0 Toyolarla vedalaşıp alıyım diyorum. Kışlık petlas lastik bile Toyolardan daha iyi geldi bana. Continental 205/55 R16 91V ContiPremiumContact 5 ile EfficientGrip arasında kararsız kaldım

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
EfficientGrip daha konforluymuş yol tutuştan ziyade konfor istiyorum mazda maşallah yeteri kadar yolu tutuyo zaten :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İkisi de aynı fiyat mı yani 141 tl harika fiyat bence ihtiyacı olan için ben Hankook a 170 verdim ama hamuru çok güzel konforlu Nokian gibi

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
İkisi de aynı fiyat mı yani 141 tl harika fiyat bence ihtiyacı olan için ben Hankook a 170 verdim ama hamuru çok güzel konforlu Nokian gibi
yok Conti tanede 8 lira filan pahalı. Aslında Toyo'lar da fena durumda değil. Aldığım adam lastikler sıfır diye yazmıştı ilana 2011 üretimi çıktı :) seneye de idare eder kullanan için 2 yıl da idare eder ama değiştirsem mi bilemedim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
2014 üretimi bu fiyatta bence kesinlikle alınır, maddi durum uygunsa al bence bulamazsın bu fiyatta, kendin kullanmasan bile bir tanıdığına satarsın o kullanır, bu fiyata bulunmaz bence.

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Kisliktada yazliktada Nokian.
kislikta nokian D3
yazlikta Nokian line
ikiside her sartta test edildi. kesinlikle tavsiye ederim. ulkemizde mazda gibi nokianda kiymeti bilinmeyenler arasinda.

Üst Alt