Yazlık ve Kışlık Lastik Fırsatları

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Biz yeni gördük de ordakiler de yeni görmüşler :)

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
İndirimin son gunu faydalanmak isteyenlere duyrulur :) sonra ben gibi lastikci arkadaslariniza gidip uzulmeyin :) adam arkadas indirimi yapmadigi gibi liste fiyatini gosterip bak eylulun sonuna kadar bu fiyat sonra artacak diye tehdit ediyo ben de gelirim gelirim dedim. Liste fiyatina bakarsak hepsiburada da liste fiyati 1460. Ama bana 650 ye geldi. O da liste bu da o da hesap bu da sonra niye internetten aliyosun esnaf kazansin derler.

Dinçer

Katılımcı
Kemal kardeşim vodafone hattından nereye mesaj gönderiyoruz. Gelen şifreyi ödeme bölümünde mi kullanıyoruz, biraz anlatır mısın?

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
KLIKSA Yazip 6666 gonderin gelen sifreyi kart bilgilerini girmeden once hediye ceklerim bolumunden kullaniyosunuz. Yuzde 10 indirim sagliyo ama elektronikte filan gecerli degil

aksela2013

Sessiz
arkadaşlar kışlık lastik yumuşak malzemeden ve vakumlama yapması için yaprak yaprak dişlerden oluşan bazen civi yeri bırakılan lastiklerdir. yazlık lastik diye bir tabir yoktur gercekte, yazlık dediğiniz mevsimlik lastiktir. coğu yerde akdeniz ve ege bölgesinde kışlık lastiğe ihtiyaç duyulmaz. artık ankarada kış yani karlı hava geçen sene 1 gün oldu. diğer günler buzlamma dahi olmadı. 10 gün için kışlığa ihtiyaç duyulurmu????? artık çoğu mevsimlik lastiklerin diş dizaynı kışlıklara benzetiliyor. ama diş yüksekliğiniz az ise bence vakumlu almakta fayda var.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kış lastiği tabiki ağır kış şartları olmadıkça masraf yapılmaya değmiyor hele de benim gibi lastik konusunda en iyisini almak için bütçe konusunda elinden geleni ardına koymayanlar için.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kış lastiği tabiki ağır kış şartları olmadıkça masraf yapılmaya değmiyor hele de benim gibi lastik konusunda en iyisini almak için bütçe konusunda elinden geleni ardına koymayanlar için.

Gümüşhane gibi bir iklimde 3 kış geçirdim, ne zincir ne de kar/kış vs. lastiğine ihtiyaç duydum... Çıkamadığım rampa, duramadığım frenleme olmadı çok şükür...

Ticari araçlar için bir şey diyemem ama özel araçlar için son derece gereksiz bi uygulama.

Ayrıca; ne görüntüsünü ne de sesini sevebildim o zımbırtıların. :D

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Kışlık lastik önerileri bekliyorum :) Orijinal lastik 215/45/R18..İncelediğim çoğu markada kısmen aynı ölçüde lastik var fakat genelde 225/40/R18 var..Boyut olarak öneri ve marka tavsiyesi rica ediyorum. Pirelli tanıdık vardı sabah görüştüm orijinal boyutunda olan yani 215/45/R18 var W240 SOTTOZERO SerieII 93V liste fiyatı 750 TL, bana oluru 550 Tl imiş..Lastiğin testlerine baktım her testte ya birinci ya ikinci..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
O kadar para bayılacaksan Kerim, git Nokian WR D3 al, sonra da bana teşekkür et
Kış lastiğinde dünya lideri Nokian dır

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bülent Nokian çok para.Bende bütçeyi zaten bitirdim biliyorsun arabaya çok şey aldık, lastik için 750yi 550 yaparım dediğinde sevindiğimi zannederken amma pahalıymış dediğim zaman arkadaş şaşırıyor..2000 lira para..hadi nokian iyi alim desem yine 500 lira seviyesinde olsa kabul ama çok para..varsa tanıdık bu fiyatlara verebilecek gidelim :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bir Nokian bayisiyle iletişime geçmenin vakti geldi o zaman Ankara da bir tane bayi var, 20 tl iskonto zorla yaptırmıştım lastik başına geçen yıl

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
İşte o fiyatlar beni zorlar. Pirelli o yüzden makul geliyor 750'den 550 ye düşmek zorlasam 500 de yaparım heralde..Birde lastikleri serviste mi değiştirsem diyorum, herter bana lastiklerde basınç uyarı sistemi aygıtları olduğu için lastikçiler zarar veriyor lastiği takıp çıkarırken getirin biz yapalım zarar görürse birde o masraf olmasın size dedi..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İşin uzmanı her lastikçi hiç bir şeye zarar vermeden halleder bence, en kötü baştan uyarırsın zarar verirsen 250 tl cik alırım ona göre Ben tabi ki servisten yanayım. Ama lastikleri aldığın yerde bedava değişim ve lastik otel faydalarından yararlanmak varken servise 50 tl verilir mi o da ayrı soru

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Yeni Mazda 3 için Falken Eurowinter HS449 opsiyonunu da değerlendirin derim. Nede olsa Japon:) Üst seviye bir lastik olarak gözükmese de fiyat/performans oranı çok iyi. Testlerde genelde eh işte seviyesinde. Ne olursa olsun adı sanı duyulmamış çin lastiklerinden çok çok daha iyidir. Fiyat olarak da hepsiburada'da 297 olduğuna göre dışarıda 275 civarına bulunabilir diye düşünüyorum. Bu fiyata 18 jant ve Japon malı bulursam ben alırım açıkcası:)

http://www.hepsiburada.com/liste/falken-215-45-r18-93v-eurowinter-hs449-lastik-uretim-yili-2014/productDetails.aspx?productId=otlst7627&categoryId=259720

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Söylediğin gibi üst sınıf bir marka değil ama 18 inç lastik fiyatı için ideal bence de. Kerim de düşünüyordu.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Açmayın yaralarımı çıkma lastik bulamıyorum aslında buluyorumda karar veremiyorum :eek: Sıfır lastik alacaktım onun parasınıda guzunun aksesuarlarına yatırdım :-X

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çıkma lastiğe güvenilmez bence alma, dandik marka da olsa sıfır al ucuzundan iki yıl kullan çöpe at daha iyi

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Çıkma lastiğe güvenilmez bence alma, dandik marka da olsa sıfır al ucuzundan iki yıl kullan çöpe at daha iyi

Öyle diyorsunda birinci elden temiz daha 1000 - 2000 km kullanılmış marka lastikler var fiyatıda çok iyi. Tek sorun o lastiğe bakıp bana onay verecek birinin olması. 900 TL'ye en ucuz sıfır lastiği almak yerine sağlam bir markanın az kullanılmış lastiğini 600 TL'ye almak daha mantıklı değil mi ?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Eğer lastiğin üretim tarihi, ne kadar kullanıldığı, ve yarasız beresiz olduğuna eminsen çıkma al, yada elinin altında tanıdığındaysa yine al, ama diğer türlü sıfır al.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Eğer lastiğin üretim tarihi, ne kadar kullanıldığı, ve yarasız beresiz olduğuna eminsen çıkma al, yada elinin altında tanıdığındaysa yine al, ama diğer türlü sıfır al.

Zaten bu şartlarda arıyorum alternatif çok tek sorun lastiğe gidip bakıp onay verecek birinin olması...

Üst Alt