Yazlık ve Kışlık Lastik Fırsatları

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hocam aklınızda bulunsun, ister internet ister ister birebir yüzyüze alışverişlerinizde lastik üretim tarihine mutlaka bakın, ve ona göre alın. İkincisi olarak ben her ne kadar Michelin hayranı olsam da kışlık lastik ve sessizlik konusunda Nokian dünyanın en iyisidir bunu da bir yere yazın. Şunu da sormuşsunuz cevap vereyim hemen, aracınız önden çekiş ise WR D3 modeli uygundur, arkadan itiş ise WR A3
hocam diğer forumdaki benzer açıklamanı da görmüştüm de ben wr g2 aldım genellikle ona talep daha fazlaydı bir de onun liste fiyatı daha yüksekti ben de onu aldım :) bilmiyorum mazda 3 için uygun oldu mu

aytacesen

Katılımcı
hocam diğer forumdaki benzer açıklamanı da görmüştüm de ben wr g2 aldım genellikle ona talep daha fazlaydı bir de onun liste fiyatı daha yüksekti ben de onu aldım :) bilmiyorum mazda 3 için uygun oldu mu
Mazda için bilmem ama kış için çok uygun olup:)Herkesin 30 km hızla gittiği yerde bana vermiş olduğu güven sayesinde 100 km hızla seyrimi tamamladığım lastiktir:)

aytacesen

Katılımcı
Nokian candır O0
Yazlık lastiklerini de denemek istedim özellikle kendisine has bir teknoloji kullanması beni cezbetmişti ama istenilen verimliliği sergileyemediği konusunda baya bir görüş vardı.Hatta şikayrvr sitesinde adam 1 yıl olmasına rağmen parça parça kauçuk kptuğundan bahsetmişti.Velhasıl yazlık lastiğini alıp kullanmaya cesaret edemedim.Yeni lastikelrinde mutlaka sorunlar giderilmiştir diye de düşünüyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kışlıkta açık ara önde olmasına karşın yazlıkta aynı şeyleri söyleyemiyeceğim ben de doğrudur, ama düzelmiştir bence artık yavaş yavaş. Sessizlikte de çok öndeler ayrıca.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hocam senin araç ön çekiş değil mi?
bu lastigi alanlarin hepsi arkadan itisli mi hocam Videodaki subaru da onden ceksli degil mi ? Valla su anda siparisin akibeti belli degil tam almis da sayilmam cok fark varsa d3 de alabilirim benimki tamamen bilgisizlik :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hayır önerilen budur, o bakımdan dedim.
Lastik desenleri ona göre dizayn edilip daha çok performans alınıyor.

Bu WR D3

Bu WR A3

Tabi ben kışlıktan bahsediyorum şu an aynı şeyi mi konuşuyoruz ;D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Muazzam bir şey, ama bunu kullanabilmek için bilmem kaç bin motorlu bir de GMC almamız lazım :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İlk etapta kumsaldan gelip denize girişi yok mu direk, bitirdi beni, napıyor bu manyak dedim :D

Üst Alt