Yazlık ve Kışlık Lastik Fırsatları

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Lassa impetus revo 2+ bu lastiğin en değeri 66 ben en alt 68 görmüştüm kullananlar çok memmun ses acısından vs forumlara bakabilirsiniz muhtemelen bir daha ki lastiğim o olacak gibi.180-200tanesi.

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Ben Nokian ın 4 mevsimi waterprof kullanmıştım 8 ay civarı 4 mevsimler içinde fiyat /performans için iyi. Görünümü Kış ağırlıklı. Mesala michaelen %40kış%60 yaz lastiği havasında nokian ise bunun tam tersi diyebilirim. Ankaraya uygun 4 mevsim. Ama dediğim gibi fiyat /performans açısıbdan. Daha yğksek meblalara daha iyileri mevcut.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Nokian eline 2 serisi 68 db, Lassa dan 2 db fazla görünüyor etiket değeri, Nokian ı 2 db fark için değişir miyim, tabi ki hayır :)
Zaten 70db sesli lastik sınıfı abi 2db çok fark ben kışlık goodyear effinecy vardı 70db diğeri 68db michelin energy saver ,goodyearan illallah etmiştim.simdi efficency grip performance çıkmış oda gayet iyi memnun olan sayisi forumdonanimdaki en begenilen lastik konusu.68 en sınır üstü olmaz benim için altı varsa tabi niye olmasın;)

Nokianı bi inceleyim hocam.sessizlik konfor en önemlisi benim için michelini çok severim o anlamda.110bin km sorunsuz götürdü 4 yıl.Hatta satarken bile daha lastikçi sağlam 11 sene götürür ama 4yil sınırına takılmam dersen kullan demişti.Bana iyisi denk geldi herhalde.

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Zaten 70db sesli lastik sınıfı abi 2db çok fark ben kışlık goodyear effinecy vardı 70db diğeri 68db michelin energy saver ,goodyearan illallah etmiştim.simdi efficency grip performance çıkmış oda gayet iyi memnun olan sayisi forumdonanimdaki en begenilen lastik konusu.68 en sınır üstü olmaz benim için altı varsa tabi niye olmasın;)

Nokianı bi inceleyim hocam.sessizlik konfor en önemlisi benim için michelini çok severim o anlamda.110bin km sorunsuz götürdü 4 yıl.Hatta satarken bile daha lastikçi sağlam 11 sene götürür ama 4yil sınırına takılmam dersen kullan demişti.Bana iyisi denk geldi herhalde.
Tabiki benim bahsettiğim 4 mevsim lastik yazlastikleri gibi konforlu değil. 68 db. Ama ankara'da karın kışın yağmurun çok olduğu yerde 4 mevsimde michaelen daha iyi olur diye düşünüyorum. Michaelen yazın ve baharda farklı olur gibi

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FKorkmaz

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Merhaba arkadaşlar, fikir ve yorumlarınızı almak isterim.

falken.jpg

Falken ZE914 205/55R16 91V - KolayOto

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
benim 195/55/15 farklı ölçüler ama fiyat performans lastiği sadece biraz sesli bunun dışında parasının hakkını veriyor :)

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb

FKorkmaz

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
200e goodyear efficientgrip performance var n11de yakıt a .. 68db tavsiye ediyor herkes.

Sessizlik ve ucuzluk derseniz lassa ımpetus revo 2 +

Param var derseniz nokian eline 2 + ,continental cp5p var.

Goodyear yakıt A fakat ıslak zeminde yol tutuş C! Hayatta almam. Çünkü sürüş tarzım ıslak kuru değişmiyo:uzgnm:r bende malesef

Lassa impetus ve Falken arasında kaldım ben de. Lassa nın sessizliği iyi fakat onda da ıslak zeminden korkuyorum.

Söylediğiniz Nokian eLine 2 94W mükemmel birşey ama 300 lira :confused: okadar çıkamam. Ama en alınası tercih bence de bu.

Continental CP5P sertliğinden sesi rahatsız eder beni.

Tavsiye ve yorumlarınız için teşekkürler.

benim 195/55/15 farklı ölçüler ama fiyat performans lastiği sadece biraz sesli bunun dışında parasının hakkını veriyor :)

Kullanmakta olduğum Toyo'lardan çok daha sessiz olacaktır, buna da şükür derim :)

Üst Alt