Mazda 3 BL (2009-13) Yaz Sıcağında Ön Cam Buğulanması

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Aksam ssat 22 gibi Alanyada 4 kisi arabayla dolasirken, camlar acikken õn camda bugulanma olustu.
Klimayi actim, havayi cama verdim vs. gecmedi. Iceriden bezle sildim. Bir sure sonra camin disinda da da bugu olustugunu gordum.
Yogun trafikte cok zorlandim. Bunun sebebi ve cozumu ne olabilir?
Konusunu goremeyince yeni.konu actim. Varsa oraya tasinabilirse memnun olirum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Zemin ıslanmış olabilir mi? Sorusundan başka bir şey aklıma gelmedi. Soğutma sisteminde sorun yoktur herhalde. Yoksa bu sıcaklarda buğu nasıl oluşur?

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Alanya'da nem %100'e ulaştı galiba :D Dıştan da buğulandığına göre :)
Şaka bir yana ön cam havadaki nemin yoğuşacağı kadar soğuksa o kadar nemde buğulanmış olabilir

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Nasil oldu anlamadim.
Kulenin onune, sahil boyuna parketmistim. 1 saat kadar dolasip geldigimde, camin disinda da bugu vardi.
Baska arabalarda gozlemlemedim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Böyle durumlarda bk kasada cam işareti olan düğmeye bastığınızda klimayı ve dereceyi otomatik olarak buğu alma fonksiyonuna göre ayarlayıp autoya geçiyor. BL de nasıl bilmiyorum.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sebebini tam anlamadim.
Dusundukce aklima gelen iki ihtimal var. 1.arabada biri bebek 5 kisi vardi. Bebek nedeniyle klimayi acmadik. Camin birini de bir kac cm actik. Icerisi sicak, disarisi soguk oldu herhal.
2. Ihtimal de once Alanya terasa ciktik. Birseyler ictikten sonra direk sahile indik. Aracin ici de sicak olunca bugu yapti galiba.

Daha sonraki gunlerde kiyi seridinde Marmarise kadar cok yerde gezdim, konakladim, denize gitdim vs. Herhangi bir bugu olmadi.

Üst Alt