Mazda 3 BK (2003-09) Yanıp Sönen Araba Simgesi İçindeki Anahtar Uyarı Işığı Nedir?

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Arkadaşlar bugün arabamı temizledikdn sonra bu ışığın yanıp yanıp söndüğünü farkettim.belki şimdi ye kadar yanıyordu ya ben farketmedim. ya da şimdi yanmaya başladı..arabayı kitledm 20 dakika sonra bakmaya gittim tekrar yanıp yanıp sönüyor.bu işaret ne anlama geliyor..??
Armut piş ağzıma düş hesabı olmasın..kitapçığa bakamadm yanım da değil.buraya konuyu açalım ki belki ben gibi bilmeyen arkadaşlar vardır onlara da faydası olur diye düşündüm.
20170818_182742-1.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Biz onu da düşündük Mustafa... :D:D

Bu ışık; Kontağı açtığında yanıyor ve hemen sönüyor, birde aracı kilitlediğinde yanıp sönmeye başlıyor... Hatta; hanım bi gün korkmuş göstergede üzerinde anahtarı olan araba işareti yanıp sönüyor, sanırım bir şeyler bozuldu dedi... Güldüm...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi şimdiye kadar yanmayan ışık bugün niye yandı ki onu anlamadım.

Şimdiye kadar sen o ışığı fark etmemiştin Mustafa... Zaten ışığı görenin :p büyük tepki vermesi bu yüzden... Benzer tepkiyi eşim de vermişti, hatta biraz üzerine giderek arabayı bozmuşsun diye dalga geçmiştim... :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi sanmıyorum ya..Ben biraz böyle şeylere dikkatliymdir..

O ışığın fark edilmesi için, arabayı stop ettikten sonra bir süre bekleyip o noktaya odaklanmak gerekiyor... Çoğu zaman araç kilitlenerek yanından uzaklaşılıyor ve fark edilmiyor... Fark edildiğinde de, bu ve benzeri tepkiler veriliyor... :)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mustafa ne yaptın araca da yaktın o ışığı?
Kaç gündür binmiyorm ondan oldu herhalde abi..iki hafta binmedim bi bineym dedim motor arıza ışığı yandı:D:Dşimdi de bu ışık:kptmya::kptmya:araba ya binince araç hangi ışıkları yakacağını şaşırıyor.:)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
O ışığın fark edilmesi için, arabayı stop ettikten sonra bir süre bekleyip o noktaya odaklanmak gerekiyor... Çoğu zaman araç kilitlenerek yanından uzaklaşılıyor ve fark edilmiyor... Fark edildiğinde de, bu ve benzeri tepkiler veriliyor... :)
Tamamdir veli abi olay anlaşılmıştr.:harika::harika:ben gibi dikkat etmeyen arkadaş olursa bu konuya bakınca içi rahatlar.:D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kaç gündür binmiyorm ondan oldu herhalde abi..iki hafta binmedim bi bineym dedim motor arıza ışığı yandı:D:Dşimdi de bu ışık:kptmya::kptmya:araba ya binince araç hangi ışıkları yakacağını şaşırıyor.:)

Bu gün arabayı temizlemek için araç çalışmaz durumda içinde ve etrafında olduğun için sen o ışığı fark ettin... Yoksa; günlük kullanım ile fark edilmesi mümkün olmuyor... :)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Bu gün arabayı temizlemek için araç çalışmaz durumda içinde ve etrafında olduğun için sen o ışığı fark ettin... Yoksa; günlük kullanım ile fark edilmesi mümkün olmuyor... :)
Anladım veli abi...yavaş yavaş öğreneceğüz biz de ne yapalım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy