Xenon ve Far Modifiyesi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
ben biraz okumaya çalıştım bu elemanı, yaptırsam mı diye düşünüyordum
ama şeffaf camlılara tavsiye ediyor bi-xenon u , parabolik camlılara pek önermiyor
benim araç da parabolik galiba, desenli far,şeffaf değil onu biliyorum :)
yine de yaptırayım mı bilmiyorum, gereksiz olur gibi
iyi bir halojenle devam etmek iyi olur gibi

http://www.mazdagaraj.com/profile/u=96

Daha önce de tavsiye etmiştim... ;) Mazda Garaj'dan olduğunu belirtmeyi unutma...

apojitsu

Katılımcı
Konu güzel ve bir o kadar da derin konu, bi-xenon değil de ben de sadece xenon taktırdım (4300k), hem görüntü hem aydınlatma harika oldu, es geçmeden yardımlarından dolayı "apojitsu" Abdullah a teşekkürlerimi bir kez daha ileteyim.

teşekkürlerini teslim aldım canım >:D

xenon demeyin bana, midem bulanıyo artık yıllardır uğraşmaktan :eek: o kadar usandım ki volvo'ya h7 4300k'yı daha yarın takmak nasip olacak >:D

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
[member=29]apojitsu[/member] sen yaparsan sorun yok, ben kaç aydır kullanıyorum en ufak problem yok O0 Aklımda iken sorayım sen bu farlar için su fiskiyesi olayını hiç araştırdın mı sonradan takma gibi bir şans varmı yoksa tamponu mu değişecez ?

2006+mazda6+_2_.jpg

apojitsu

Katılımcı
[member=29]apojitsu[/member] sen yaparsan sorun yok, ben kaç aydır kullanıyorum en ufak problem yok O0 Aklımda iken sorayım sen bu farlar için su fiskiyesi olayını hiç araştırdın mı sonradan takma gibi bir şans varmı yoksa tamponu mu değişecez ?

2006+mazda6+_2_.jpg

güle güle kullan 8)

far yıkamayı araştırdım. 4 tane fiskiye ucu, 3-4 metre serum hortumu veya buna benzer su hortumu, 2-3 tane T ayırıcı ve su pompasıyla iş bitiyor. tampona da simetrik su fışkırtacak şekilde fiskiyeleri yerleştiriyosun. tamponu değiştirmeye gerek yok. muhtemelen iç tarafta fiskiyelerin takılacağı yerlerin işareti de mevcuttur tamponda. deliyorsun o kadar. cam suyu deposunda far fiskiyesi pompası için yer varsa sorun yok. ha yer yoksa da ya ufak tefek bir tadilatla pompayı dışarıdan bağlıyorsun yada far fiskiyesi pompası takılabilecek bir mazda6 cam suyu deposu ile değiştiriyosun. su fiskiyesi olarak türkiye de çok olan arabalardan bulabileceğim parçaları araştırdım. pek mantıklı bir fiskiye bulamadım. en mantıklısı servisten orjinalini almak...

Üst Alt