Xedos 9 Solar Sunroof Sistemi Hakkında

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arkadaşlar xedos'taki solar sunroof olayını bilen,canlı yaşayan varmı? Böyle bir teknoloji neden devam ettirilmez ki?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Allah herkesin gönlüne göre versin Hakan, inşallah olur...

Bu teknolojiyi ilk okuduğumda ağzım açık kalmıştı ama detaylı olarak bilmiyorum... Ne kadar enerji depolama yapabiliyor ve bu enerjiyi nerede kullanıyor araştırmak gerek...

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
standart sunrooflardan farklı olarak, içinde yer alan 28 güneş hücresiyle enerji üreten, aküyü kullanmadan çalışarak aracın iç havalandırmasını harekete geçiren ve aracın çalışmadığı anlarda bile içeriye serin hava sağlayan, aracı park etmek için gölge bir yer arattırmayan sistem

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
42448

Şu görüntü çok hoşuma gitti, paylaşmak istedim...

Sunroofta bulunan solar piller sayesinde güneş enerjisinden ya aküyü şarj edebiliyor ya da içerinin havasını istenilen seviyede tutabiliyor... Öğrendiğim bilgi bu.

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
standart sunrooflardan farklı olarak, içinde yer alan 28 güneş hücresiyle enerji üreten, aküyü kullanmadan çalışarak aracın iç havalandırmasını harekete geçiren ve aracın çalışmadığı anlarda bile içeriye serin hava sağlayan, aracı park etmek için gölge bir yer arattırmayan sistem

Ben araştırma yaparken Enes yazmış bile... Teşekkürler... :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Arkadan böyle görününce ben bile tahriş olmadım desem yalan olur... Boşuna koymadım o fotoyu, gerçekten çok güzel tasarıma sahip, donanımı zaten şaşırtıcı.
Şu sıralar satılık Alman araç sitelerinde Mazdalara bakıyom. Kuzenlerde var orda yapacam bi delilik

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Enes bilgi için teşekkürler.Veli abi xedos fotolarına hergün baktığım için tahrik olmadım ama tahrişin altında hangi anlam yatıyor merak ettim. Hakan şu delilik dediğin nedir açsana bi konuyu.Sömestr tatilinde temizi denk gelsin ben de yapacam.Aldığım her araçtan sonra markası ne, satamazsın muhabbetleri ama gözlerini de arabadan alamayışları hoşuma gidiyor.Günde 10-15 kez ilanlara bakıyorum bi değişiklik yok.Sadece 9 tane.Eskiden 17 taneydi.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Enes bilgi için teşekkürler.Veli abi xedos fotolarına hergün baktığım için tahrik olmadım ama tahrişin altında hangi anlam yatıyor merak ettim. Hakan şu delilik dediğin nedir açsana bi konuyu.Sömestr tatilinde temizi denk gelsin ben de yapacam.Aldığım her araçtan sonra markası ne, satamazsın muhabbetleri ama gözlerini de arabadan alamayışları hoşuma gidiyor.Günde 10-15 kez ilanlara bakıyorum bi değişiklik yok.Sadece 9 tane.Eskiden 17 taneydi.

Abi ben aslında 929 Sentia bakıyorum ama yok temiz bişey ve uygun fiyata. Xedos'ta güzel donanımı, tasarımı, motoru o fiyatlara hiçbir arabada yok.

Dediğiniz gibi piyasası olmayan araçlara insanlar ne bu, çok yakar, parçası yok, piyasası yok satamazsın gibi muhabetler yapıyolar ama o arabalara bakınca içleri geçiyo. Şahsen bu tiplere ve konuşmalara hiç aldırış etmiyorum.

Xedos ve 929 ilanlarına bakarım hergün bende ama hiçbir değişiklik yok. 929 hiç yok Xedos alınabilir nitelikte var ama fiyatlarının biraz daha uygun olması lazım diye düşünüyorum

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Önemli değil :) xedos diyorum mazda 9 diyorum sonra shinari diyorum...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Geçen hafta Malatya'daydım.Arabamın lpg filtresini değiştirmek için lpgciye gittim.Bordo renk 89 model 3.0 motor sentia,gıcır gıcır duruyor.Sahibi yeni lpg taktırmış,üzgündü ne oldu dedim.Araç 13 yıldır kendilerindeymiş,ilk kez lpg taktırmışlar ve ayar tutmuyormuş.Benzinde ne kadar yakıyor dedim,70 kuruş dedi.Aracın içi yepyeni ve el gazı,hız sabitleyici,digital klima,abs ne ararsan var.Satılıkmı dedim 18 bin istedi,heves kursakta tabi anında.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Geçen hafta Malatya'daydım.Arabamın lpg filtresini değiştirmek için lpgciye gittim.Bordo renk 89 model 3.0 motor sentia,gıcır gıcır duruyor.Sahibi yeni lpg taktırmış,üzgündü ne oldu dedim.Araç 13 yıldır kendilerindeymiş,ilk kez lpg taktırmışlar ve ayar tutmuyormuş.Benzinde ne kadar yakıyor dedim,70 kuruş dedi.Aracın içi yepyeni ve el gazı,hız sabitleyici,digital klima,abs ne ararsan var.Satılıkmı dedim 18 bin istedi,heves kursakta tabi anında.

89 model Sentia yok diye biliyorum. O dediğiniz Royal Classic olmasın. Suan malum sitede Malatya'da var fiyatı 14.000 ve gerçekten pırıl pırıl duruyor

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hakan xedos'ta esp varmı.Vites geçişleri nasıl.İlanda bir adet 2.0 motor var donanım olarak 2.5 motorlardan farklı mı,lpg ile uyumu nasıl,tam otomatik hiç kullanmadım vites geçişleri nasıl? Şimdilik bu kadar ama söyleyeyim daha yeni başlıyorum.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Geçenlerde infiniti almaya karar verdim ama xedostaki solar sunroof özelliği ve mazda aşkı nedeniyle xedosta kararlıyım.Ha şunu da belirteyim forester de başka bişeymiş.Sürüş zevki harika...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçenlerde infiniti almaya karar verdim ama xedostaki solar sunroof özelliği ve mazda aşkı nedeniyle xedosta kararlıyım.Ha şunu da belirteyim forester de başka bişeymiş.Sürüş zevki harika...
Abim de Forester düşünüyor eski kasalardan ama karar veremiyor bir türlü, kaç model Forester sizi cezbeden?

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
2006 model 2.0 motor 158 beygir olanı.Markası ne diye soran çok oluyor.Buralarda pek yok(ben hiç görmedim).Arabaya alıştım virajlara daha iyi giriyorum.

Üst Alt