Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Windows Phone Haberleri

Konu, 'Bilim - Teknoloji' kısmında ezmocesteri tarafından paylaşıldı.

1. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Android 4.4 KitKat'in yayınlanmasının üzerinden bir yıl geçti ve kullanım oranı %25 seviyelerini ulaşmış durumda. iOS tarafında ise iOS 8 bir hafta içerisinde kullanıcıların %50’si tarafından benimsendi. Android tarafındaki cihaz bolluğu ve üreticilerin güncelleme konusunda rahat davranmaları KitKat’in henüz yaygın şekilde kullanılmasındaki en büyük engeller olarak gösterilebilir.

Windows Phone tarafında da en güncel sürümün kullanım oranına dair nihayet ilk bilgiler geldi. Windows Phone 8.1’in dağıtımına başlandığından bu yana iki ay geçti ve son açıklanan verilere göre kullanıcıların %39.1’i tarafından benimsendi. İlk ay %24.4 kullanım oranına ulaşan Windows 8.1 ikinci ayda ise yavaşlama göstererek %39.1 seviyesine erişti.

Windows Phone 8, ekosistemin %45.7’sine hakim görünürken, Windows 7’nin %15.2 ile hala ciddi bir kullanıcı kitlesi olduğunu görüyoruz.

Ayrıca Windows Phone platformunda en çok tercih edilen telefonlar sıralamasının zirvesinde bir kez daha Lumia 520 yer aldı.

2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Androidlerin ilk nesilleri guncelleme yapınca kasıyor ve yavaşlıyor.

Daha önceki telefonumda android 2.3.2 den 4.0 a geçtiğimde telefonda farkedikebilir yavaşlama olmuştu. Yükseltme yapınca arayüz değişmiş ve ekran kilidini açarken yüz tanıma özelliği eklenmişti. Böyle şeyler için telefonu yavaşlatmaya değmez bence.

Yüzde oranının düşük olması bu sebepten de olabilir android'ler için...

-Mobil uygulamadan gönderildi-

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Katılıyorum Hakan, ben de aynı sorunu yaşadım ve pişman oldum yeni sürüm yüklediğime, Windows Phone yeni bir ürün sunmak için neyi bekliyor anlamadım.

4. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Android'e devam derim abi ama yine de WP diyosan Global Moderatörlerimiz neyi bekledikleri hakkında fikir beyan edebilir

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Ben de WP a çok yakın durmasam da merak ediyorum ne sunacağını, kıyas yapabilecek bir ürün olsun istiyorum. Oğuzhan birazdan Bill hocama sorar illaki :D

6. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Nasıl bir ürün istiyorsunuz anlamadım. Yeterince model var zaten alın birini 8.1 ile kullanın pişman olmazsınız ön yargılı olmayın :D

7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hızlı, takılma yok, donma yok, reset yok, iyi işlemcili telefon ile sorunsuz kullanılabiliyor... Ben 8.1 sürümüne yükseltmedim, batarya daha az gidiyor denilmekte...

8. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Telefon özellikleri bakımından Sony ve htc ile yarışabilecek bir ürün (kamera,işlemci rem)

9. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Daha öncede yazdım Androidli cihazın donanımı ile windows olan cihazın donanımını bir tutmayın. Windows phone 8 android kadar sistem kaynaklarını tüketmiyor ve zamanla yavaşlayıp kasmaya başlamıyor.
    Windows için 1 gb ram 1.5 ghz çift çekirdekli bir işlemci yeterli oluyor (Hatta daha azıda). Aynı donanım adroid cihazda yetmeyebiliyor.
    Kamera olarak benim şuan kullandığım cihaz 8.7Megapixel Carl Zeiss mercek ve Pureview teknolojisine sahip oldukça iyi çekimler elde ediyorum.
    http://www.mobilmanset.com/pureview-kamera-nedir.html
    Carl Ziess zaten anlatmama gerek yok.
    Şuan 925 16gb versiyon oldukça uygun fiyata satılıyor bence alınır
    http://www.hepsiburada.com/liste/nokia-lumia-925-16-gb/productDetails.aspx?productId=telcepnoklu925&categoryId=371946
    Ha bunlar beni kesmez diyorsanız 930 var 1520 var donanım olarak daha güçlüler. Ben insanların ön yargısını anlamıyorum birisi yılların microsoftu birisi yılların Nokiası ne kadar kötü bir ürün olabilir ki korkmayın alın kullanın alışılmışa meydan okuyun :D
    Sürekli güncelleme geliyor ve bariz gelişim gösteriyor. Microsoft bu işi önemsiyor arkadaşlar emin olabilirsiniz.

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Zaten Sony kullanarak alışılmışa meydan okuyorum, ama biraz daha alışılmış dışına çıkabilirim elbette ;)

Söylediklerine katılmakla birlikte, ciddi handikaplar var. Örn;

- Google Play içerisinde daha fazla uygulama barındırıyor. 1300000 vs 300000 (neredeyse 4 kat daha fazla)

- Lumia 1520 : 6"
    Xperia Z3 : 5.2" ekran epey büyük, bu durum kişiden kişiye değişir ama çok büyük ekran sıkıntılı olabilir.

- Lumia 1520 : Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 Quad-core 2200MHz
    Xperia Z3 : Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801 Quad-core 2500MHz

Senin söylediğinden yola çıkarsam bu çok önemli değil WP için, sıkıntı yok diyebiliriz.

- Lumia 1520 : 20 MP
    Xperia Z3 : 20.7 MP

Bu durum da çok kafaya takılmayabilir.

- Lumia 1520 : 1080p 1920x1080
    Xperia Z3 : 4K 3840 x 2160

Bu kısımda çok ciddi fark var ama.

- Lumia 1520 : 2 GB
    Xperia Z3 : 3 GB

- Lumia 1520 : 367 PPI
    Xperia Z3 : 424 PPI

11. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Uygulama olarak elbette android daha fazla uygulama barındırıyor. Ama benim kullanmak isteyipte kullanamadığım bir uygulama yok şuan ve hızla yeni uygulamalar gelmeye devam ediyor edecek. Çünkü microsoftun mağazasına duyarsız kalamazlar uygulama geliştirmek zorundalar.
    Farklılıklar çok elzem şeyler değiller ihtiyaç meselesi ben yeterli buluyorum bir başkası bulamayabilir tabi orası ayrı :)
    Ekran çözünürlüğü konusunda lumiaların geneli zayıf bu doğru ama ben yeterli buluyorum.

12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hani diyorum 1520 den başka bir model düşünüyor mu acaba Bill ciğim bu aralar, teknik verileri biraz daha iyimserleştirecek bir şeyler :D

13. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Şuan için yok ama gelecektir yakın zamanda sürekli yeni cihazlar ekleniyor :)

14. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Uygulamada enpara,pratıkborsa ve metatrader var mı

15. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Zor yerden sordun hocam... ::)

16. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Finans bank cep şube var en para farklımı bilmiyorum o yok. Pratik borsa yerine cep finans var.Metatrader yok sanırım belki muadili olabilir ne işe yaradığını bilmiyorum :)

17. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Enpara farklı:)Pratikborsa teb in borsada anında al-sat yapmana izin veren yatırım hesabı,metatrader de borsayla ilgili uygulama.Tek istediğim bu 3 uygulama:)Blackberry de malesef yok.Son güncelleme sıkıntıma çare olmazsa isemeyerek de olsa telefonu değiştirmek zorunda kalacağım:)Android kullanmama konusundaki inadım halen devam ediyor hal böyle olunca tek sığınacağım yer windowsphone kaldı burada da yoksa kendimi İphone nun sıcak kollarına bırakacağım:)

18. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Çare Sarıgül, pardon Android

19. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Ne güzel sıralamışsın öyle:)

20. hakan_emre