Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Wifi Yavaş Yavaş Öldürüyor

Konu, 'Bilim - Teknoloji' kısmında metece44 tarafından paylaşıldı.

 1. metece44

  metece44 Katılımcı

  Forbes dergisi hayatımızın bir parçası haline gelen kablosuz internet ve cep telefonları konusunda son araştırmayı yayınladı. Evinde ve işyerinde wifi olanlar dikkat!

  Anne-babaların çoğu civa, egzos dumanı, haşere ilaçları gibi zehirli kimyasallardan çocuklarını uzak tutar. Bunun sebebi Dünya Sağlık Örgütü’nün ‘kansere sebep olan maddeler’ (Class 2B Carcinogens) listesinde yer alan 250 maddeden biri olmalarıdır. Oysa ki aynı listede TV, radyo, mikrodalga fırın, cep telefonu ve kablosuz internet bağlantıları (Wi-Fi) tarafından yayılan radyo ve elektromanyetik dalgalar da (RF/EMF) yer alır ama bu maddeler kadar dikkat çekmez. Vatan’ın haberine göre ancak son araştırmalara göre mümkün olduğunda çocukları bu dalgalardan korumamız şart. Bunu söyleyen “Journal of Microscopy and Ultrastructure” dergisinde yayınlanan son bilimsel çalışma…

  ETKİSİ 30 YIL SONRA ORTAYA ÇIKACAK

  Elektromanyetik dalgalara uzun süre maruz kalan kişilerde; kanser riski artıyor, sperm sayısı düşüyor ve başka hastalıklara da kapı aralanıyor. Maruz kalınan elektromanyetik dalgaların kansere dönüşme süresi 30 yıl ya da daha fazla olarak hesaplanıyor. Bir zamanlar sigara için ‘zararsız’ denip yıllar sonra kanser patlamasıyla bilinçlenme yaşandığı gibi elektromanyetik dalgalar konusunda da bundan 30-40 yıl sonra benzer bir durumun yaşanabileceği belirtiliyor. “Wi-Fi bizi yavaş yavaş öldürüyor mu?” makalesini yazan Mark Gibbs’e göre 50-100 yıl sonra dönüp baktığımızda cep telefonu ve kablosuz internetin nasıl insanlık tarihinin en büyük sağlık krizine sebep olduğuna şaşırabiliriz.

  ARAŞTIRMANIN ÇARPICI SONUÇLARI:

  – Çocukların beyin dokuları yetişkinlere oranla çok daha ince. Bu nedenle elektromanyetik dalgalar çok daha içerilere nüfuz edebiliyor. Bu da beyin dokularını ve hücrelerini olumsuz etkileyebiliyor.

  – Riskin en yüksek olduğu dönem bebeğin henüz anne karnında olduğu dönem. Hamilelerin evinde Wi-Fi bağlantı kullanılması, cep telefonunun sürekli yakında tutulması kesinlikle önerilmiyor.

  – Sutyenlerde taşınan cepler göğüs kanseri riski artırıyor.

  – Cep telefonlarının kılavuzlarında elektromanyetik dalgalara maruz kalmanın tehlikelerinden geniş söz ediliyor .

  – Kablosuz internet ile çalışan cihazların satışları mutlaka yakından izlenmeli.

  – Elektromanyetik dalgalara maruz kalma limitleri konusunda uyarı yönetmelikleri 19 yıldır değiştirilmiş değil.

  Kaynak : nefius
   
 2. domestos

  domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Aydın-Merkez
  Araç Markası:
  Mitsubishi Space Star
  Araç Renk ve Tip:
  Bakır Kırmızı-MPV
  Haber için teşekkürler... Hiç aklımızda olmayan bir şeyin hayatımıza bu derece kast etmesi korkunç ve düşündürücü...

  Hayatımızdan; cep telefonunu, televizyonu, wifi'yi nasıl çıkaracağımızı düşünmek bile başlı başına muamma bence. ::)
   
 3. Oğuzhan

  Oğuzhan Aktif Yetkili Kişi Administrator

  Şehir:
  Aydın
  Teknoloji ilerliyor ömürler kısalıyor bu bir gerçek. Eski insanlar bu teknolojilere sahip değillerdi ama ömürleri uzundu.
   
 4. hakan_emre

  hakan_emre Aktif

  Şehir:
  Bolu-Ş.Urfa
  Araç Markası:
  Renault - Twingo
  Araç Renk ve Tip:
  Su Yeşili-HB Coupe
  Mümkün olduğunca gece yatarken wifi modemleri kapatırım ama ben kapatsam bile alt dairedeki açık :( bu radyasyon cihazlarından kaçmak mümkün değil gibi artık günümüzde

  En iyisi yayla, bağ evi vs gibi yerlerde yaşamak...
   

Sayfayı Paylaş