Vw Tiguan 2016 Kamuflajsız Yakalandı

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


2016’da çıkması beklenilen yeni Tiguan’ın kamuflajsız görüntüleri Carscoops sitesinin Kanada’da yaşayan bir takipçisi tarafından objektiflere yakalandı.Yeni Tiguan’ın ilk gösterimini önümüzdeki ay gerçekleşecek olan Frankfurt motor show’da yapması bekleniliyor.

Yeni Tiguan’ın tasarımı öncüsüne nazaran daha keskin ve de bir üst segmente aitmiş gibi hissettiriyor. 2013 yılında Shanghai Motor Show’da tanıtılan Volkswagen Cross Blue Coupe Concept ile ortak tasarım dilini yansıtıyor.

Vw’den yapılan açıklama aracın üç farklı varyasyonda üretileceği yönünde. İlki resimlerde görünen standart uzunluktaki beş koltukla model, diğeri uzunluğu artırılmış yedi koltuklu bir model ve son olarak coupe formunda beş koltuklu modelle tüketicilerin karşısına çıkacağı tahmin ediliyor.

Yeni Tiguan’ın VAG’nin kullandığı MQB platformu ile geleceği aşikar. Motor gamının ise Golf’ten alınan TSI ve TDI motorlarla donatılacağı tahmin ediliyor. Aynı zamanda golf GTE’deki hybrid sistemle, e-Golf’te kullanılan tam elektronik sistemin de Tiguan’da görüleceği de ön görülüyor.
 
Üst Alt