Volvo XC90 First Edition Online Satış 03.09.2014 Saat:16:00(CET)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Volvo Cars, yeni Volvo XC90’ın sınırlı sayıdaki “First Edition” serisini pazara sunacak. Volvo’nun kuruluş yılını simgeleyen ilk üretim 1927 adet özel araç, 3 Eylül’den itibaren sadece www.volvocars.com sitesi üzerinden alınabilecek.

YÜKSEK DONANIMLI
Dış sacları her biri ayrı ayrı numaralanmış ve bagaj kapaklarında özel birer işarete sahip Yeni Volvo XC90 First Edition, markanın yeni geliştirdiği dört silindirli Drive-E aktarma organlarına sahip yüksek performanslı dizel ya da benzinli motorlar taşıyor.

Çift turbolu dizel motor D5, 225 hp güç ve 470 Nm tork üretirken, dört tekerden çekişli, kompresörlü turbo motor T6 ise 320 hp güç ve maksimum 400 Nm tork sağlıyor. Her iki motora da yumuşak geçişli 8 ileri otomatik şanzıman eşlik ediyor.

Elektronik olarak kontrol edilen havalı süspansiyon sisteminde, sürücünün kendi zevkine göre kişiselleştirebildiği bir mod da dâhil olmak üzere, beş farklı mod seçeneği bulunuyor.

SİYAH DIŞ GÖRÜNÜM VE AMBER RENGİ DERİ KOLTUKLAR
Onyx Siyahı renkte dış görünüm ve 8 kollu, 21 inç jantlar, amber rengi Napa deri koltuklar, kömür rengi deri ön panel ve çizgili ceviz kaplamalardan oluşan bir iç tasarım ile kombine ediliyor.

Otomatik olarak ayarlanabilen ön koltuklar havalandırma özelliğine sahip. İkinci sıranın dış koltukları ısıtmalı ve üçüncü sıradaki iki koltuk da otomatik olarak ayarlanabiliyor.

Merkezde bulunan tablet benzeri dokunmatik ekran yeni XC90′ın en çarpıcı özelliklerinden birini oluşturuyor. Tamamen yeni bir araç içi kontrol sisteminin kalbini oluşturan bu ekran hiçbir buton içermiyor ve sürücülere araç kontrolü ve bir dizi internet tabanlı ürün ve hizmete erişmek için tamamen yeni bir yol sunuyor.

Bowers & Wilkins ses sistemi, 19 hoparlör, 1400 watt'lık D sınıfı bir amfi, bir otomobile entegre edilmiş ilk hava soğutmalı subwoofer ve dünya standartlarında bir canlı performans deneyimi hissettiren son sistem bir ses işleme yazılımına sahip.

EN KAPSAMLI STANDART GÜVENLİK PAKETİ
Yeni Volvo XC90, otomotiv endüstrisinde yer alan en kapsamlı ve teknolojik olarak en üst seviyedeki standart güvenlik paketini sunuyor. Pakette her biri dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan iki güvenlik teknolojisi yer alıyor: Yoldan çıkma koruma paketi ve çarpışma anında otomatik fren özelliği.

Volvo Cars'ın tüm otomatik frenleme fonksiyonlarını kapsayan City Safety-Şehirde Güvenlik Sistemi de yeni XC90'da standart olarak yer alıyor. Sistem, şimdi hem gündüz, hem de gece, otomobilin önündeki araçları, bisikletlileri ve yayaları kapsıyor

Not: Abim şu anda pc başında satışın açılmasını bekliyor, volvo ile gürşme sonucu 450bin tl olacakmış sanırım first edition fiyatı..Almaya karar vermiş :) Paranın gözü......Neyse mazda 3'üm bana yeter :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Kredi kartı ile alınıyorsa bitanede ben sipariş ederim

-Mobil uygulamadan gönderildi-

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bowers & Wilkins yani B&W, hi-end ses sistemlerinin Premium'u, akustiğin BMW'si...

Ben de evde var, müthiş! Bang&Olufsen, Burmester...vb. ile süper.

Gençliğimde Pioneer kolonları ve seti çektik mi, bir de Aciko eko, değme keyfimizeydi!

Sonra Bose, Harman Kardon vb. meşhur oldu standart olarak. Aman Allah!

Şimdi bunlar bile sıradan markalar haline geldi. Artık konser kalitesinde değil otomobilde dinlediğiniz müzik, konserde bile bulamazsınız o kaliteyi.

Araç kalsın, ben B&W'yi alayım!

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben kolonları kendim yapmıştım, hoparlörleri Ankara dan bulmuştum, Pioneer deck ve eko vardı, anfi olarak diskonun birisinden çıkma Wega (sony) bulmuştum... O üç yollu hoparlörden ne ses alıyordum, bütün arkadaşlar mest olmuştu... Ev müstakil olunca da gelsin müzik keyfi...

Göçebe hayatı beni çok zevkten mahrum bıraktı be... :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Senin yaşın yetmez bu konuda konuşmaya! Senin ifadenle söyleyeyim, senin yaşın benimkinin %12,5 kadar eksiği! Mühendisler tüketimi bir sonraki jenerasyonda %5 düşürecem diye ölümüne çalışıyor, %12,5 ne ki demeyesin!

Ben kolonları kendim yapmıştım, hoparlörleri Ankara dan bulmuştum, Pioneer deck ve eko vardı, anfi olarak diskonun birisinden çıkma Wega (sony) bulmuştum... O üç yollu hoparlörden ne ses alıyordum, bütün arkadaşlar mest olmuştu... Ev müstakil olunca da gelsin müzik keyfi...

Göçebe hayatı beni çok zevkten mahrum bıraktı be... :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Senin yaşın yetmez bu konuda konuşmaya! Senin ifadenle söyleyeyim, senin yaşın benimkinin %12,5 kadar eksiği! Mühendisler tüketimi bir sonraki jenerasyonda %5 düşürecem diye ölümüne çalışıyor, %12,5 ne ki demeyesin!

Yaş farkı rakamsal ve yüzde olarak çokmuş be abi... :)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şaka maka abim internetten 7500 tl depozito ödeyerek, 1883 numaralı first edition araçlarından bir tanesini sipariş etti :) Araç 2015 Temmuz teslim, fiyat toplam 462.000 TL...Hala daha şoktayım :) Ciddi ciddi aldı :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Para var, çare var... Allah hayırlısı ile teslim almayı da nasip etsin... Enteresan ama gerçek...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Vay bee, First Edition serisinin bir tanesi forumdan sayılır yani, hayırlı uğurlu olsun gelişmeleri buraya da aktarırsın.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Yani 20 yıl sonra aracın boşunu geri götürürse 7500 TL yi geri mi alacak?

Şaka maka abim internetten 7500 tl depozito ödeyerek, 1883 numaralı first edition araçlarından bir tanesini sipariş etti :) Araç 2015 Temmuz teslim, fiyat toplam 462.000 TL...Hala daha şoktayım :) Ciddi ciddi aldı :)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Satış sözleşmesinde böyle yazınca bende öyle yazdım. 14 gün içinde vazgeçerseniz kaporayı iade ediyorlar. Abime tekrar düşün dedim yok illa alıcam dedi yapacak birşey yok :) ama ben olsam almam. O kadar parayla neler yaparım neler :) Herkesin kendi parası birşey demek düşmez kardeş olsamda :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Böyle özel bir arabaya sahip olma isteği baskı yapmış adama, e parası da var, sorun yok ki bence çok güzel bir araba.

Mustafa abi, Volvo XC90 ı, Forester ve CX-5 le kıyaslarsın artık, müzik kısmı hariç :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Kıyaslayamam, çünkü aynı sınıfta değiller. XC90'ı BMW X5, Mercedes ML, Audi Q7, Porsche Cayenne vb. gibi otomobillerle kıyaslamak lazım...

Böyle özel bir arabaya sahip olma isteği baskı yapmış adama, e parası da var, sorun yok ki bence çok güzel bir araba.

Mustafa abi, Volvo XC90 ı, Forester ve CX-5 le kıyaslarsın artık, müzik kısmı hariç :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Oğuzhan'cım alana hayırlı olsun demek lazım, güle güle kullansın. Bir ürüne ödenen para, ödeyenin beğenileri ve durumuyla alakalı. Dünya'da gereksiz diye hiçbir rakam yok artık. Çünkü Dünya nüfusu, ekonomisi, global denge öyle bir seviyeye geldi ki, birileri o imkanı kazanacak ve tutmayacak, harcayacak ki, çark dönebilsin...

Bak Japonya'da tasarruf hastalığı çok ciddi bir ekonomik risk olarak görülür ve hükümet zaman zaman halkını harcamaya teşvik eder.

Tasarrufta bulunmak, kara gün için biriktirmek mutlak gerekliliktir. Özellikle de bu miktar bizim gibi sağlık ve emeklilik gibi konularda sınırlı hizmet verebilen ülkelerde daha da fazla gerekliliktir. Ancak tasarrufun gereksiz derecede yüksek olduğu ülkelerde, ekonomi sekteye uğrar, bu durum tasarrufu yapanı da vuru sonunda...

Tasarrufun fazlası imkan ölçüsünde yatırıma, yatırıma dönüşmeyen de tüketime gitmeli ki, sen tükettiğin için, birisi yatırım yapsın. Buradaki problem sen tükettiğin için yatırım yapanın senin ülkende olması veya olmamasıdır!

Çok para be gereksiz çok hemde :)

Üst Alt