Volvo S80 Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

st4lk3r

Katılımcı
Mazda 6 veya Subaru Legacy derim.

Dayımın Volvo kullandığını biliyordum şimdi ise Mazda'sı var. Geçen gün Subaru ile kaza yaptığımda benim aracın aynı modelini çıktığında (1996 Subaru Legacy) ilk alıcılarından olduğunu öğrendim. Volvo, Mazda, Subaru özel markadalar falan derken Subaru'dan laf açıldı. Kendisi Volvo falan hikaye, Subaru ayrı bir dünya gibi cümleler sarfetmişti. Sonuçta hepsini kullanmış biri olarak görüşü Subaru'dan şimdiki tercihi ise Mazda'dan yana. Bu bakımdan bir Subarucu olarak, parçalardan kazık yemiş biri olarak, usta bulamamış biri olarak Subaru Legacy'e en azından bakın derim.

Volvo'nun yaşlı ve az satılan bu aracı başlı başına bir bela. Ufak tefek sıkıntıların gidermek bile büyük bir hengame.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Mazda 6 veya Subaru Legacy derim.

Dayımın Volvo kullandığını biliyordum şimdi ise Mazda'sı var. Geçen gün Subaru ile kaza yaptığımda benim aracın aynı modelini çıktığında (1996 Subaru Legacy) ilk alıcılarından olduğunu öğrendim. Volvo, Mazda, Subaru özel markadalar falan derken Subaru'dan laf açıldı. Kendisi Volvo falan hikaye, Subaru ayrı bir dünya gibi cümleler sarfetmişti. Sonuçta hepsini kullanmış biri olarak görüşü Subaru'dan şimdiki tercihi ise Mazda'dan yana. Bu bakımdan bir Subarucu olarak, parçalardan kazık yemiş biri olarak, usta bulamamış biri olarak Subaru Legacy'e en azından bakın derim.

Volvo'nun yaşlı ve az satılan bu aracı başlı başına bir bela. Ufak tefek sıkıntıların gidermek bile büyük bir hengame.
kullandığınız legacy bu kasalardan mı? bunlar 4 çeker mi, yakıt tüketimi nasıl? usta ve parçası sıkıntı galiba
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-satilik-asvalt-canavari-195896237/detay/
ben de 626 lar ile ilgileniyorum, cumartesi şuna baktıracam inşallah
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-orjinal-mazda-6.26-balon-kasa-194913049/detay/
[member=114]st4lk3r[/member]

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben Mazda6 Avensis Accord al görüşünü ilettim. Subaru falan almaz zaten.. Afyonda kim bakacak Subaru'ya..
Neyse ben iletiyorum..
Fazla ön ayak olmak yada israr etmekte istemiyorum.
Mazda 6 ve Avensis'i inceliyecek..
90.000 de S80 bulmuş ama 2004'e 45000 demişler.. Bütçe aşıldığından yüksek olasılık iptall..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben Mazda6 Avensis Accord al görüşünü ilettim. Subaru falan almaz zaten.. Afyonda kim bakacak Subaru'ya..
Neyse ben iletiyorum..
Fazla ön ayak olmak yada israr etmekte istemiyorum.
Mazda 6 ve Avensis'i inceliyecek..
90.000 de S80 bulmuş ama 2004'e 45000 demişler.. Bütçe aşıldığından yüksek olasılık iptall..

O fiyata 2009-2010 Mazda 6 alınır ya...

st4lk3r

Katılımcı
kullandığınız legacy bu kasalardan mı? bunlar 4 çeker mi, yakıt tüketimi nasıl? usta ve parçası sıkıntı galiba
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-satilik-asvalt-canavari-195896237/detay/
ben de 626 lar ile ilgileniyorum, cumartesi şuna baktıracam inşallah
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-orjinal-mazda-6.26-balon-kasa-194913049/detay/
[member=114]st4lk3r[/member]

Evet aracım bu kasadan. Dört çeker, yakıt tüketimini tam bilmiyorum aldığımın ikinci günü gelirken yolda kaza yaptım çünkü :D Ancak Lpg ile uzun yolda ve acemiliğimde 8-9 litreye yakın bir değer yakaladım benzinde 6-7'ye rahat çekerim. Bundan sonra lpg iptal ettirip benzin ile kullanacağım. Usta ve parça problemi yok desem yalan söylemekten direk ban yerim :D

Temiz Mazda bulunursa alınmalı, Awd, köpek gibi yol tuuşu, boxer motor, çerçevesiz camlar falan olunca gönlümü kaptırdım bir kere yoksa mantığım hala en kısa sürede Mazda'ya geç diyor :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet aracım bu kasadan. Dört çeker, yakıt tüketimini tam bilmiyorum aldığımın ikinci günü gelirken yolda kaza yaptım çünkü :D Ancak Lpg ile uzun yolda ve acemiliğimde 8-9 litreye yakın bir değer yakaladım benzinde 6-7'ye rahat çekerim. Bundan sonra lpg iptal ettirip benzin ile kullanacağım. Usta ve parça problemi yok desem yalan söylemekten direk ban yerim :D

Temiz Mazda bulunursa alınmalı, Awd, köpek gibi yol tuuşu, boxer motor, çerçevesiz camlar falan olunca gönlümü kaptırdım bir kere yoksa mantığım hala en kısa sürede Mazda'ya geç diyor :)

Yalancıları banlamıyoruz, Allah'a havale ediyoruz... :p

Mustafa Abi'nin çıtasız cam hakkındaki düşünce ve tecrübelerini öğrenince, çocukluk hayranlığım çıtasız cam sevdamdan vazgeçiverdim ben... Eski araçlarda çıtasız camlar zamanla kronik sorunlara sebebiyet verebiliyormuş... Mazda'nın kapı fitillerini bulamayan ben, Subaru'nunki ile hiç uğraşamam...

apojitsu

Katılımcı
Volvo iyidir hoştur ama Mazda daha iyi daha hoştur... :p

Abdullah sonsuz teşekkürler, harika bilgiler vermişsin. Okurken mest oldum.

Allah büyük konuşturmasında mazda sayfası benim için kapanmıştır be abi. Yüksek hacimli, yüksek torklu, yüksek beygirli bir mazda 6 piyasaya çıkmadıkça girmem bir daha mazdaya. Eşşeğe binmişim ben 3 sene. Zaten mazda 6 yı aldığımdan beri gitmediğinden yakınıyordum. S60 a binince yakınmakta haklı olduğumu anladım. Düşük beygir/tork bana göre değil...

Ben teşekkür ederim abim :hi:

apojitsu

Katılımcı
Subaru iyi güzel hoş ama emin olun düşündüğünüz kadar sıkıntısız değiller. 40.000-50.000 km de bir sübap ayarı ister. Bunun için neredeyse motor iner. Parça deseniz mazda yanında halt etmiş. Çok daha pahalı parçaları. Hele ki motoru, ossursanız nem kapacak cinsten. Hatalı kullanımı affetmez. Birde cılız araba her uzak doğu arabası gibi >:D

Legacy, forester ve outback'i de çok araştırdım ama totom yemedi riske girmeye. Volvo çok daha insaflı...

Ayrıca mazdanın bir tırnağını bile yetkili serviste bulamıyorken, volvonun en aklınıza gelmeyecek uçuk bir parçası bile yetkili servisin yada parçacının elinde var...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Subaru iyi güzel hoş ama emin olun düşündüğünüz kadar sıkıntısız değiller. 40.000-50.000 km de bir sübap ayarı ister. Bunun için neredeyse motor iner. Parça deseniz mazda yanında halt etmiş. Çok daha pahalı parçaları. Hele ki motoru, ossursanız nem kapacak cinsten. Hatalı kullanımı affetmez. Birde cılız araba her uzak doğu arabası gibi >:D

Legacy, forester ve outback'i de çok araştırdım ama totom yemedi riske girmeye. Volvo çok daha insaflı...

Ayrıca mazdanın bir tırnağını bile yetkili serviste bulamıyorken, volvonun en aklınıza gelmeyecek uçuk bir parçası bile yetkili servisin yada parçacının elinde var...
Mazda'nın bir tırnağını bile bulamıyorken dersen haksızlık edersin abi. Benim servise sorup bulamadığım parça çok nadir onlarda fantazi şeyler. Servisten bir tek civatasına kadar alabiliyoruz. Sen belki Mazda 6 da bir parça bulamamışsındır ama bunu genele yaymak doğru değil.
Kaput demirini tutan plastik tırnaktan tut iç döşemedeki fiberler kapaklar plastik incik boncuk ne varsa hepsini aldım servisten. Önceki sahibinde bijonun birisi büyük takılmış servisten orijinalini aldım. Bagajda spoyleri tutan civatanın kapakları var plastik onları aldım. Tavandaki çıtanın kapaklarnı aldım. Kapılardaki minik kauçuk stoperleri aldım. Aklıma gelmeyen daha nice parça. Hemde öyle 30-40 değil 3 lira 5 lira fiyatlara.
1980 küsur model bir mazdaya okkko (Okan abi Muğla yetkili servis) triger zinciri fiyatı verdiğini hatırlıyorum hemde öyle aşırı bir fiyat değildi.

apojitsu

Katılımcı
Mazda'nın bir tırnağını bile bulamıyorken dersen haksızlık edersin abi. Benim servise sorup bulamadığım parça çok nadir onlarda fantazi şeyler. Servisten bir tek civatasına kadar alabiliyoruz. Sen belki Mazda 6 da bir parça bulamamışsındır ama bunu genele yaymak doğru değil.
Kaput demirini tutan plastik tırnaktan tut iç döşemedeki fiberler kapaklar plastik incik boncuk ne varsa hepsini aldım servisten. Önceki sahibinde bijonun birisi büyük takılmış servisten orijinalini aldım. Bagajda spoyleri tutan civatanın kapakları var plastik onları aldım. Tavandaki çıtanın kapaklarnı aldım. Kapılardaki minik kauçuk stoperleri aldım. Aklıma gelmeyen daha nice parça. Hemde öyle 30-40 değil 3 lira 5 lira fiyatlara.
1980 küsur model bir mazdaya okkko (Okan abi Muğla yetkili servis) triger zinciri fiyatı verdiğini hatırlıyorum hemde öyle aşırı bir fiyat değildi.

iyi güzel de gel gör ki senin bu yazdıklarından daha çok satışı olabilen, her dokunmada, sürtmede, kazada kırılabilen bir ürün olan tampon tırnağını bulamadım türkiyedeki hiç bir serviste >:D tanesi 7 tl ha belçikadan sipariş edip getirdiler ama servisin elinde hali hazırda yoktu. benim demek istediğim buydu yanlış anlaşılmasın. yoksa en kötü ihtimalle tabi ki belçikadan getirtiliyor parça. neredeyse 2001 sonrası mazdanın bütün serilerinde kullanılan şanzıman hız sensörünü (TSS) türkiye de 1 adet olarak sadece istanbuldaki serviste bulabildim. bir çok servise bu kadar mühim ve bozulma ihtimali yüksek olan bir parça giriş bile yapmamış. yani mazda servisleri ıvır zıvır parçalar dışında elinde parça tutmuyor. ama volvo parçacıları ve servisleri öyle değil. dediğim gibi en ücra köşedeki, aklına gelmeyecek bir parçayı bile anında çıkarıp veriyorlar...

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Abdullah yeni makinan hayırlı olsun. Mevcut arabamı almadan önce bende epeyce volvo ve saab bakınmıştım. 200 hp turbo motorlar ve orta konsol beni çok cezbetmişti ama hep usta, parça ve yakıt sorunu yaşarım diye istemeyerekte olsa vazgeçmiştim. Senin anlatımlarına göre parça ve usta sıkıntısı yok. Ankara ve batısında yaşasaydım vazgeçmezdim.
Son olarak yakıt durumu nedir ? deneyebildin mi çevreyolunda. Benimki yazın 8,2 lt civarı lpg yakıyordu. Bilgisayarda 6.3 gösteriyordu bu arada

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt