Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Volvo s80 Gidiyor s90 Geliyor

Konu, 'Volvo' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz

İsveçli Volvo, geçen sene tanıttığı XC90 modeli ile dikkatleri üzerine çekmiş ve ortaya çıkardığı model ile büyük beğeni toplamıştı.2011 yılında Shanghai'da düzenlenen fuarda tanıtılan Concept Universe modeli üzerine tasarlanması beklenen S90'nın henüz kesin bir tasarımı bulunmuyor.

XC90 modelinde bulunan 4 silindirli 2.0 litrelik benzin ve elektrik motorun aynısı S90 modelinde de yer alması bekleniyor.Bu motor ile birlikte XC90 bilindiği gibi 400 beygir gücüne sahip olup,640 Nm tork üretebiliyor.

S90 modelinin üretimini Çin'de gerçekleştirmek isteyen Volvo, Scalable Product Architecture (SPA) sistemi ile 2020 yılına kadar ölümlü kazaları sıfıra indirmeyi hedefliyor.Bu hedefi doğrultusunda XC90 modelinde bu oranı yüzde 7 yükselten Volvo,S90 modelinde de bu sistemi kullanmayı düşünüyor.Doğal olarak bu sistemin kullanılması da S90'nın fiyatını büyük oranda arttıracak.

2016 yılında örtüsünü kaldıracağına kesin gözle bakılan S90'nın tanıtımında hemen sonra ise V90 vagon modeli de gelecek.

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Baştan sona yenilenmiş bir araba galiba, iç dizayn ve dış çizgiler öyle diyor. Çinli eli değmiş

3. Uzay mekiğine benzemiş, S80 in eski kasası daha güzel..

4. limpony

limpony Katılımcı

S40 60 80 her neyse iç tasarımı lineadan bile kötü yapmayi nasıl başarıyorlar inanılır gibi değil...

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Aynı düşünce içindeyim... Zamanında 2001-2003 model S40 bakmıştım da, bu iç tasarım beni Volvo hevesimden soğutmuştu...

6. limpony

limpony Katılımcı

Kötü değil çok kotu

7. ahmoztrk

ahmoztrk Katılımcı

Zaten çinlilerin eline kaldı yanlış olmasın?

8. faroz_52

faroz_52 Aktif

Volvo benim için 2005 te bitmiştir...

Sayfayı Paylaş