Volvo: "Nerede Satacaksan, Orada Üret."

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Volvo, İsveç asıllı bir marka olmasına rağmen varlığını sürdürebilmek için zorlu piyasa şartlarına ayak uydurmak zorunda. Daha önce Amerika’da hiç üretim yapmamış olan Volvo, Kuzey Carolina’da kuracağı fabrika ile bunu değiştirecek.

500 milyon dolarlık bütçe ile yatırımına başlayan Volvo, 2018 yılında fabrikasını açmayı planlıyor. Planlara göre bu fabrikada 2000 kişi çalışacak ve yılda 100.000 araç üretilecek.

İlk Volvo Amerika’ya 1955 yılında gelmişti. Volvo’nun CEO’su Lex Kerssemakers ilk fabrikalarını Berkeley vilayetinde açmaktan çok memnun olduklarını söyledi. Çünkü bu bölgenin limanları iş yapmayı oldukça kolay hale getirecek.

Volvo Amerika’da özellikle SUV pazarının çok geniş olmasından dolayı ilk etapta üretime XC90 ile başlayacak. BMW’nin Spartanburg’da; Mercedes’in Alabama’da 4×4 ürettiklerini düşünürsek, bu kararın oldukça doğru olduğu sonucu ortaya çıkıyor. 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Volvo Çinlilerle ortak olmayaydı şimdiye topu dikmişti bence...
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#3
Aslında mantıklı bir karar bu ama fabrika maliyeti de var işin ucunda, ve Amerika da ucuz işçi biraz zor bulunur, bu iş daha maliyetli değil mi bilemedim.
 
Üst Alt