Volvo Cars Polestar'ın Tamamını Satın Aldı

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Volvo Cars, İsveçli yüksek performanslı otomobil firması Polestar'ın tamamını ve Polestar markasını satın aldı. Polestar markası bundan sonra özel yüksek performanslı Volvo otomobiller için kullanılacak. Polestar, gelecekte Volvo’nun yeni nesil performans otomobilleri için çift motorlu elektirifikasyon teknolojisini geliştirmek için kullanılacak.Volvo Cars, Avrupa ’daki en büyük elektrikli hibrit otomobil üreticisi ve elektrifikasyon teknolojisinin lideri. Volvo Cars, şu anda otomotiv endüstrisindeki en güçlü ve en çok çevre dostu olan hibrit motorları üretiyor.


Volvo ve Polestar önemli bir geçmişi paylaşıyor. İki marka, 1996 yılından beri motor sporlarında birlikte çalışıyorlar Ve geçtiğimiz yıllarda, yüksek güce sahip ve aynı zamanda konfordan da taviz vermeyen Volvo otomobiller üretmek adına bir işbirliği anlaşması imzalamışlardı. Volvo Cars Başkan ve CEO’su Hakan Samuelsson, “Bir Volvo Polestar kullanmak müthiş bir deneyim. Yüksek performanslı otomobillerimize Polestar ismini vermeye ve Volvo’nun tüm kaynaklarıyla Polestar’ı destekleyerek daha fazla Volvo sürücüsüne bu deneyimi yaşatmaya karar verdik” diyor.


Polestar yarış takımı, Polestar’ın eski sahibi Christian Dahl’ın yönetiminde kalacak ve ismi yenilenecek. Polestar markası Christian Dahl’ın yanısıra çalışmaya devam edecek. Christian Dahl, “Volvo’nun geliştirmiş olduğu performans işinden inanılmaz memnunuz, ancak biz öncelikle bir yarış takımıyız. Bu yeni gelişme bizim ana işimize odaklanmamız -Volvo otomobiller geliştirmek ve yarışmak- için önemli bir fırsat” diyor.

Volvo Cars, performans aktiviteleri, performansla ilgili yazılımlar ve tuning donanımları geliştiren Polestar Performance AB’yi ve aynı zamanda Polestar markalarının sahibi Polestar Holding AB’yi de satın aldı. Polestar’ın yarış bölümü bu satışın dışında yer alıyor.Volvo Cars S60 Polestar’da 350 beygir gücünde bir T6 motor yer alıyor, 0-100km/h hıza sadece 4,9 saniyede ulaşıyor ve özel geliştirilmiş bir şasiye sahip. Polestar Performan Optimizasyonları, otomobili daha dinamik kılan ve daha çabuk tepki vermesini sağlayan yükseltilmiş orta-sınıf motor performansı iyileştirmeleri ve şanzıman değişiklikleri içeriyor.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Konuyla ilgisi yok ama, fotoğraftaki araçların plakaları çok hoş durmuş, sırıtmıyor, dizaynı bozmuyor... Skyactiv 3'ler için aynı tarz plaka olsa mikemmel olurdu... :)
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#3
Dikkatine hastayım Veli abi biliyorsun :) Herkes bir şeyleri alıp çatısını genişletiyor