Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Volkswagen'e 8,2 Milyar Euroluk 1400 Dava

Konu, 'Gündem' kısmında Forlan tarafından paylaşıldı.

 1. Forlan

  Forlan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  VW yatırımcıları, emisyon hilesi sırasında maruz kaldıkları yüksek miktardaki kayıpları için şirkete toplamda yaklaşık 8,2 milyar euroluk bin 400 dava açtı.

  Almanya'da Braunschweig Eyalet Mahkemesi, dizel skandalı nedeniyle yatırımcıları tarafından Alman otomobil üretici Volkswagen AG’ye (VW) şu ana kadar bin 400 dava açıldığını ve şirketten yaklaşık 8,2 milyar euro talep edildiğini bildirdi. Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti’ne bağlı Braunschweig Eyalet Mahkemesi tarafından yapılan açıklamada, "Şu anda VW AG'ye karşı çoğu bireysel yatırımcılar tarafından açılmış bin 400 dava mahkemede beklemekte. Tüm süreçlerin anlaşmazlık değeri toplamı yaklaşık 8,2 milyar eurodur." denildi.

  Şimdiye kadar ulaşan davaların kayıt işlemlerinin 4 haftada tamamlanabileceği aktarılan açıklamada, dava dosyalarına ilişkin ek alan ve ek personel oluşturulduğu bildirildi. Açıklamada ayrıca yatırımcılarının VW şirketine açtığı bin 400 şikayetin Braunschweig Eyalet Mahkemesi’ne başka dönemlerde bir yılda yapılan şikayetlerin yüzde 50’sini oluşturduğu kaydedildi.

  Öte yandan, Almanya'nın Bavyera, Baden-Württenberg ve Hessen Eyaletleri'nde de VW'ye karşı benzer davalar açılmıştı. Söz konusu davalarda ise toplam 5,8 milyon euro talep edildiği açıklanmıştı. VW yatırımcıları, emisyon hilesi sırasında maruz kaldıkları yüksek miktardaki kayıpları için tazminat talep ediyor.
   
 2. Holydao

  Holydao Katılımcı

  Şehir:
  Muğla - Marmaris
  Araç Markası:
  2014 Mazda 3
  Araç Renk ve Tip:
  Kırmızı HB
  Bunlar daha iyi gunleri desene
   
  Oğuzhan ve domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş