Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vergi ve Trafik Cezaları Affı

Konu, 'Diğer' kısmında hakan_emre tarafından paylaşıldı.

1. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Torba yasa ile çıkarılan afdan yaralanmak isteyen araç sahiplerinin dikkatine;

Torba Yasa kapsamında MTV borçları, trafik cezaları, köprü otoyollardan ihlalli geçiş ücreti gibi cezalar silinecek.

Torba Yasa kapsamında MTV borçları, trafik cezaları, köprü otoyollardan ihlalli geçiş ücreti gibi cezalar silinecek. Vergi, prim ve ceza gibi borçlara torba yasa ile getirilen yapılandırma fırsatından yararlanmak için başvuru süresi devam ediyor.

YASA NE SAĞLADI?

Torba yasa, MTV ve trafik cezası borçlarına ait faiz ve gecikme zammı tutarlarından vazgeçilip, borçta indirim imkanı ile taksit ve kredi kartıyla ödeme kolaylığı getirdi.

BAŞVURU

Başvuruların 1 Aralık 2014 günü mesai bitimine kadar yapılması gerekiyor.

ÖDEME

Peşin ödemeler 31 Aralık 2014'e kadar yapılacak. Taksitli ödeme seçilirse, yapılandırılan tutar taksit sayısına göre belirlenen katsayı oranları ile çarpılacak ve bulunan tutar taksit sayısına bölünmek suretiyle 2'şer aylık dönemler halinde ödenecek.

KAPSAMA GİREN BORÇLAR

30 Nisan 2014'ten önce; Tahakkuk eden MTV ile bu vergiye bağlı gecikme faizi ve zammı ile vergi cezalarından (2014'ün ikinci taksiti hariç), Kesilen trafik para cezaları ve faizlerinden, Karayolu taşıma para cezaları, köprü otoyollardan ihlalli geçiş ücreti ve cezalarından, 11 Eylül 2014 itibariyle kesinleşmiş olanlar yapılandırma hükümlerinden yararlanabilecek

BAŞVURU İLE SİLİNECEK BORÇLAR

MTV'ye ait faiz ve gecikme zammı, trafik cezalarına ait aylık % 5 faiz.

BAŞVURU ARANMADAN SİLİNEN BORÇLAR

31 Aralık 2007 öncesine ait 50 TL ve altındaki borçlar; 31 Aralık 2013 öncesine ait 12 TL ve altındaki geçiş ücretleri; 31 Aralık 2013 öncesi kesilen aslı 120 TL ve altındaki trafik para cezaları ile bunlara bağlı faizler...

ARAÇ MUAYENESİNDE SİLİNECEK FAİZ

Kanun kapsamına 11 Eylül 2014 tibariyle zorunlu araç muayenesini geciktirmiş olan araç sahiplerine ait borçlar giriyor. Araç muayene ücretlerinde geciktirilmiş her ay için hesaplanan yüzde 5 faiz yerine, 11 Eylül 2014 tarihine kadar enflasyon oranında güncelleme, bu tarihten itibaren ise her ay için yüzde 1 oranı uygulanacak.

2. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Evet benım eve kağıt geldı. Çok eskiden 91 626 la radara gırmıstım sonra aracı sattım. ben cezayı arabaya yazdılar dıe fıyatı ceza kadar ındırıp adama makbuzu verıp bunu da odersın demıstım. Normalde cezayı odemeden araç satılmaz ama sısteme duşmemıstı. megersem ceza araca deıl benım ehlıyete yazılmıs. adam da odememıs. bende hıç bakmadım 420 tl borc cıktı. bu afla 170 e dusurup odedım. adama sölemedım galıba unuttu cunku 3 ayda bır arıyan bırı sureklı hal hatır sorar.

3. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Ben Geçerken Yeşil Yandı Fakat Hgs de Bulunması Gereken Minumum Meblağın Altına Düştüğü İçin Resimdeki Ceza Görünüyor..Şuan Gelen Ceza Yok..Acaba Benim Ceza da Affa Uğrarmı..

Ekli Dosyalar:

4. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Aynısı şuan bende de var, ama tebligat gelmedi hala. PTT'yi aradım tebliğatın ne zaman geleceği sordum, belli olmaz dedi. Geldikten sonra 10 gün içinde yatırılırsa bir inidirim oluyormuş.

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Her türlü affa karşıyım...

6. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Benimde başıma gelmişti.Dalgınlığıma gelip unutmusum daha sonra bakiyemi incelediğimde cezayı görünce aradım itirazda bulundum.Nasıl oldu anlamadım ama itirazdan 1 hafta sonra aradığımda cezamın silindiği söylendi:)Şansını dene istersen:)

7. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hgs Müşteri Temsilcini Aradım Daha 2013 deki Cezalar Yollanıyor Dedi.Zaten Hiç Gitmek İstememiştim..Büyük Halamı da Götürmüştüm Az Daha Öteki Tarafa Gidiyordu..Ertesi Gün Hastaneye Kaldırdılar..

8. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Çok Sonra Gördüm.. Hgs Temsilcileri Bişey Yapamayız Dediler..İtiraz Hakkınızı Kullanabilirsiniz Dediler..Nereye İtiraz Edecez..Gelen Ceza Yok Zaten Hgs Haricinde Başka Biryerde de Görünmüyor..

9. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Bakiye azalınca cep telefonuna mesaj geliyodu. Mesajı almış olsaydım tedbir alırdım.

Kardeşimde benim cezadan sonra benim araçla yetersiz bakiye ile HGS'den geçti, bakiye yüklemeden önce cezalı gözüküyordu, hemen yükleme yaptım geçiş ücreti normal olarak değiştirildi.

Şuan 136 TL (cezalı) gözüküyor hesabımda , yükleme yapıp düşer diye düşünmüştüm oda olmuyormuş, geç kalınmış.

10. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Bakiyesiz geçişten sonraki 9.gün aramıştım yasal olarak 7 gün sürem olduğunu söyleyince bende PTT nin hafta sonları çalışmadığını bu sürenin yasal olarak 7 iş günü olması gerektiğini belirterek itirazda bulunmuştum.Açıkçası hiç umudum yoktu ama cezam silindi.Silinmese bile sonuna kadar uğraşacaktım.Gaziantep-Şanlıurfa otobanı yanılmıyorsam 150 km;geçiş ücreti 11 tl.Cezayla beraber 121 tl.Evlat acısı gibi koymustu:)

11. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Bu kanundan yararlanan varmı?

Af'dan yararlanmak için ne yapılması gerekiyor?

12. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Allah sizi MAFetmesin iyi mi? :D

13. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Abi kanun çıkmış ve miad verilmiş ama uygulama yok :)

14. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hakan çok alem adamsın valla

15. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Abi sende az değilsin, sende alem adamsın valla

16. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Vergi affı için bi bilgilendirme yapayım

Bugün vergi dairesine afdan yararlanmak için gittim; borçları yapılandırmak için bir form dolduruluyor ve daireye bırakılıyor. Bir hafta içinde de yapılandırması oluyormuş, hemen ödeyip gecemiyorsunuz yani. Saçmalık 1

Saçmalık 2; Benim araç 81 plaka olduğu için Düzce vergi dairesine başvurulması gerekiyormuş. Dilekçe yazılıp Düzce vergi dairesine gönderdim sonuç 10 gün içinde gelir dendi

Ordan TÜVTURK'e gittim trafik cezası ve MTV borcu olunca muayneden geçmiyormus. Hay bu devletin prosedürünü de 140 liralık affı da deyip o an mobil şubeden faizli bi şekilde ödeyip geçtim

17. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Trafik cezası affını internetten yaptım ben. hmn cevap geldi.

18. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Nasıl yaptın ki Murat, indirim oldu mu?

Bende netten odedim ama faizli bi şekilde...

19. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Gelir idarenin sitesinden doğru yapılandırma yaptın sayfa yönlendiriyor zaten. 420 tl olan ceza 170 e düştü

20. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    La niye paylasmadin madem burda :) 140 lira fazla odettin bana :)

Sayfayı Paylaş